Plugins - All in One SEO – Powerful SEO Plugin to Boost SEO Rankings &amp - en to tr translation catalogue (3210 entries)

en:  and %1$s
tr:  ve %1$s

en: # of Links
tr: Bağlantı Sayısı

en: %1$d H1 tags were found.
tr: %1$d H1 etiketleri bulundu.

en: %1$d section of your text is longer than %2$d words and is not separated by any subheadings. Add subheadings to improve readability. | %1$d sections of your text are longer than %2$d words and are not separated by any subheadings. Add subheadings to improve readability.
tr[0]: Metninizin %1$d bölümü %2$d kelimeden daha uzun ve herhangi bir alt başlıkla ayrılmamış. Okunabilirliği artırmak için alt başlıklar ekleyin.
tr[1]: Metninizin %1$d bölümü %2$d kelimeden daha uzun ve herhangi bir alt başlıkla ayrılmamış. Okunabilirliği artırmak için alt başlıklar ekleyin.

en: %1$s %2$s %3$s %4$s Feed
tr: %1$s %2$s %3$s %4$s Akışı

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
tr: %1$s %2$s %3$s Kategori Akışı

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
tr: %1$s %2$s %3$s Yorum Akışı

en: %1$s %2$s %3$s Feed
tr: %1$s %2$s %3$s Akışı

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
tr: %1$s %2$s %3$s Etiket Akışı

en: %1$s %2$s %3$s compared to the previous period (%4$s - %5$s)
tr: Önceki dönemle (%4$s - %5$s) karşılaştırıldığında %2$s %3$s %1$s

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
tr: %3$s Akışına göre %1$s %2$s Gönderileri

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
tr: %1$s %2$s &#8220;%3$s&#8221; Akışı İçin Arama Sonuçları

en: %1$s %2$s comes with many additional features to help take your site's SEO to the next level!
tr: %1$s %2$s, sitenizin SEO'sunu bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacak birçok ek özellikle birlikte gelir!

en: %1$s %2$s gives you advanced customizations for our page analysis feature, letting you add custom fields to analyze.
tr: %1$s %2$s, sayfa analiz özelliğimiz için gelişmiş kişiselleştirmeleri hizmetinize sunarak analiz edilecek özel alanlar eklemenize imkan sağlar.

en: %1$s %2$s lets you set the SEO title and description for custom taxonomies. You can also control all of the robots meta and other options just like the default category and tags taxonomies.
tr: %1$s %2$s, özel taksonomiler için SEO başlığını ve açıklamasını belirlemenize izin verir. Ayrıca robotlar metasını ve diğer seçenekleri, varsayılan kategori ve etiketler taksonomilerinde olduğu gibi kontrol edebilirsiniz.

en: %1$s &rsaquo; Connect
tr: %1$s &rsaquo; Bağlan

en: %1$s &rsaquo; Onboarding Wizard
tr: %1$s &rsaquo; İlk Katılım Sihirbazı

en: %1$s - Breadcrumbs
tr: %1$s - Bağlantı Haritası

en: %1$s - HTML Sitemap
tr: %1$s - HTML Site Haritası

en: %1$s Addons Not Configured Properly
tr: %1$s Modül Düzgün Yapılandırılmamış

en: %1$s Brand
tr: %1$s Markası

en: %1$s Content
tr: %1$s İçerik

en: %1$s Date
tr: %1$s Tarih

en: %1$s Day
tr: %1$s Gün

en: %1$s Debug Info
tr: %1$s Hata Ayıklama Bilgisi

en: %1$s Debug Info from %2$s
tr: %2$s tarafından gelen %1$s Hata Ayıklama Bilgisi

en: %1$s Density is %2$s, the Keyphrase appears %3$s times.
tr: %1$s Yoğunluğu %2$s seviyesinde, Anahtar Kelime %3$s kez geçiyor.

en: %1$s Density is high at %2$s, the Keyphrase appears %3$s times. For better results, try to aim for lower than %4$s.
tr: %1$s Yoğunluğu %2$s olarak yüksek, Anahtar Kelime %3$s kez geçiyor. Daha iyi sonuçlar için %4$s seviyesinden daha düşük bir değer hedefleyin.

en: %1$s Density is low at %2$s, the Keyphrase appears %3$s times. For better results, try to aim for more than %4$s.
tr: %1$s Yoğunluğu %2$s seviyesinde düşük, Anahtar Kelime %3$s kez geçiyor. Daha iyi sonuçlar için %4$s seviyesinden daha fazlasını hedeflemeye çalışın.

en: %1$s Description
tr: %1$s Açıklaması

en: %1$s Details
tr: %1$s Detayları

en: %1$s Documentation
tr: %1$s Dokümantasyonu

en: %1$s Error | %1$s Errors
tr[0]: %1$s Hata
tr[1]: %1$s Hata

en: %1$s Excerpt
tr: %1$s Alıntı

en: %1$s Excerpt Only
tr: %1$s, Yalnızca Alıntı

en: %1$s Format
tr: %1$s Biçimi

en: %1$s HTML sitemap widget.
tr: %1$s HTML site haritası widgeti.

en: %1$s Link
tr: %1$s Bağlantı

en: %1$s Link (Alt)
tr: %1$s Bağlantı (Alternatif)

en: %1$s Link Suggestions
tr: %1$s Bağlantı Önerileri

en: %1$s Local - Business Info
tr: %1$s Yerel - İşletme Bilgileri

en: %1$s Local - Map
tr: %1$s Yerel - Harita

en: %1$s Local - Opening Hours
tr: %1$s Yerel - Çalışma Saatleri

en: %1$s Month
tr: %1$s Ay

en: %1$s Overview
tr: %1$s'ya Genel Bakış

en: %1$s Points
tr: %1$s Puan

en: %1$s Price
tr: %1$s Fiyatı

en: %1$s Project ID
tr: %1$s Proje Nosu

en: %1$s SKU
tr: %1$s SKU (Stok Tutma Birimi Numarası)

en: %1$s Score
tr: %1$s Puanı

en: %1$s Settings
tr: %1$s Ayarları

en: %1$s Sitemap %2$s
tr: %1$s Site Haritası %2$s

en: %1$s Table of Contents
tr: %1$s İçindekiler

en: %1$s Title
tr: %1$s Başlığı

en: %1$s V3->V4 Migration In Progress
tr: %1$s V3->V4 Taşıma İşlemi Devam Ediyor

en: %1$s Writing Assistant
tr: %1$s Yazma Asistanı

en: %1$s Year
tr: %1$s Yıl

en: %1$s allows you to fully control your SEO and social meta for custom taxonomies, including the ability to import/export them.
tr: %1$s, özel taksonomiler için SEO ve sosyal metanızı tam olarak kontrol etmenizi sağlar; bunları içe/dışa aktarma becerisi de buna dahildir.

en: %1$s at %2$s
tr: %2$s içinde %1$s

en: %1$s can automatically output a table of contents based on your heading tags below. Search engines sometimes use table of contents in search results or rich snippets which can help you increase your rankings.
tr: %1$s, aşağıdaki başlık etiketlerinize göre otomatik olarak bir içindekiler tablosu çıkarabilir. Arama motorları, bazen arama sonuçlarında veya zengin snippet'lerde içindekiler tablosunu kullanır ve bu, sıralamanızı yükseltmenize yardımcı olabilir.

en: %1$s can now verify whether your site is correctly verified with Google Search Console and that your sitemaps have been submitted correctly. Connect with Google Search Console now to ensure your content is being added to Google as soon as possible for increased rankings.
tr: %1$s artık sitenizin Google Search Console ile doğru bir şekilde doğrulanıp doğrulanmadığını ve site haritalarınızın doğru şekilde gönderilip gönderilmediğini doğrulayabilir. İçeriğinizin daha yüksek sıralama için mümkün olan en kısa sürede Google'a eklenmesini sağlamak için şimdi Google Search Console'a bağlanın.

en: %1$s connects %2$s to Google Analytics, providing a powerful integration. %1$s is a partner of %2$s.
tr: %1$s, %2$s'yu Google Analytics'e bağlayarak güçlü bir entegrasyon sağlar. %1$s, %2$s'nun partneridir.

en: %1$s density
tr: %1$s yoğunluğu

en: %1$s error found! | %1$s errors found!
tr[0]: %1$s hata bulundu!
tr[1]: %1$s hata bulundu!

en: %1$s found in image alt attribute(s).
tr: Görsel alternatif niteliklerinde %1$s bulundu.

en: %1$s found in meta description.
tr: Meta açıklamasında %1$s bulundu.

en: %1$s has a full suite of tools to manage the robots.txt file, along with other related technologies, like XML Sitemaps.
tr: %1$s, robots.txt dosyasını yönetmek için eksiksiz bir araç paketine, ayrıca XML site haritaları gibi diğer ilgili teknolojilere sahiptir.

en: %1$s has an intuitive setup wizard to guide you through the setup process.
tr: %1$s, kurulum süreci boyunca size yol gösterecek şekilde sezgilere uygun bir kurulum sihirbazı içermektedir.

en: %1$s has detected a physical robots.txt file in the root folder of your WordPress installation. We recommend removing this file as it could cause conflicts with WordPress' dynamically generated one. %2$s can import this file and delete it, or you can simply delete it.
tr: %1$s, WordPress kurulumunuzun kök klasöründe fiziksel bir robots.txt dosyası algıladı. WordPress'in dinamik olarak oluşturduğu dosyasıyla çakışmalara neden olabileceğinden bu dosyayı kaldırmanızı öneririz. %2$s bu dosyayı içe aktarabilir ve silebilir ya da siz silebilirsiniz.

en: %1$s has detected static sitemap files in the root folder of your WordPress installation.
    				As long as these files are present, %2$s is not able to dynamically generate your sitemap.
tr: %1$s, WordPress kurulumunuzun kök klasöründe statik site haritası dosyaları buldu. Bu dosyalar mevcut olduğu sürece %2$s site haritanızı dinamik olarak oluşturamaz.

en: %1$s has detected that you are blocking access to search engines, which will prevent your site from ranking in search results. You can re-enable indexing under %2$sSettings > Reading →%3$s
tr: %1$s, sitenizin arama sonuçlarında sıralamaya girmesini engelleyecek arama motorlarına erişimi engellediğinizi tespit etti. %2$sAyarlar > Okuma →%3$s kısmında dizinlemeyi yeniden etkinleştirebilirsiniz

en: %1$s has detected that you have one or more custom fields with spaces in their name.
    								In order for %2$s to correctly parse these custom fields, their names cannot contain any spaces.
tr: %1$s, adında boşluk bulunan bir ya da daha fazla özel alanınız olduğunu algıladı. %2$s tarafından bu özel alanların doğru şekilde ayrıştırılması için adlarında boşluk bulunamaz.

en: %1$s has found some errors in sitemaps that were previously submitted to Google Search Console. Since %1$s manages your sitemaps, these additional sitemaps can be removed.
tr: %1$s site haritalarında daha önce Google Search Console'a gönderilen bazı hatalar buldu. Site haritalarınızı %1$s yönettiği için bu ek site haritaları kaldırılabilir.

en: %1$s helps you understand how users interact with your website through heatmaps and session recordings. %2$s
tr: %1$s, ısı haritaları ve oturum kayıtları yoluyla kullanıcıların web sitenizle nasıl etkileşim kurduklarını anlamanıza yardımcı olur. %2$s

en: %1$s in image alt attributes
tr: Görsel alternatif niteliklerinde %1$s

en: %1$s in introduction
tr: Girişte %1$s

en: %1$s in meta description
tr: Meta açıklamasında %1$s

en: %1$s integrates directly with %2$s to provide you with actionable keyphrases to help you write better content.
tr: %1$s doğrudan %2$s ile entegre olarak size işleme alınabilir anahtar cümleler sunar ve daha iyi içerik yazmanıza yardımcı olur.

en: %1$s is Installed & Active
tr: %1$s Yüklenmiş ve Aktif Haldedir

en: %1$s is brought to you by %2$s, the same team that’s behind the largest WordPress resource site, WPBeginner, the most popular lead-generation software, OptinMonster, the best WordPress analytics plugin, MonsterInsights and many more.
tr: %1$s eklentisini size sunan ekip olan %2$s, aynı zamanda en büyük WordPress kaynak sitesi olan WPBeginner'in, en popüler potansiyel müşteri oluşturma yazılımı olan OptinMonster'in, en iyi WordPress analitikleri eklentisi olan MonsterInsights'ın ve çok daha fazlasının arkasındaki ekiptir.

en: %1$s is currently upgrading your database and migrating your SEO data in the background.
tr: %1$s şu anda veritabanınızı yükseltiyor ve SEO verilerinizi arka planda taşıyor.

en: %1$s is importing your existing SEO data in the background.
tr: %1$s, mevcut SEO verilerinizi arka planda içe aktarıyor.

en: %1$s is slightly long. Try to make it shorter.
tr: %1$s biraz uzun. Kısaltmaya çalışın.

en: %1$s is the best WordPress SEO plugin. Join over %2$s Professionals who are already using %3$s to improve their website search rankings.
tr: %1$s, en iyi WordPress SEO eklentisidir. Web sitelerinin arama sıralamalarını iyileştirmek için zaten %3$s eklentisini kullanan %2$s'un üzerinde Uzmanın arasına katılın.

en: %1$s is too long. Try to make it shorter.
tr: %1$s çok uzun. Kısaltmaya çalışın.

en: %1$s is updated to the latest version
tr: %1$s en son sürüme güncellendi

en: %1$s length
tr: %1$s uzunluğu

en: %1$s makes it easy to configure your site's SEO settings without the need to hire an expert. And it takes less than 10 minutes too!
tr: %1$s, bir uzmanı işe almanıza gerek kalmadan sitenizin SEO ayarlarını yapılandırmanızı kolaylaştırır. Ve ayrıca 10 dakikadan az sürer!

en: %1$s makes it extremely easy to add highly relevant Schema.org markup to your site. It has a simple graphical interface, so you don't have to get your hands dirty with complex HTML markup.
tr: %1$s sitenize alaka düzeyi yüksek Schema.org işaretlemesi eklenmesini çok kolaylaştırır. Basit bir grafik arayüzüne sahip olduğundan dolayı karmaşık HTML biçimlendirmesiyle ellerinizi kirletmenize gerek kalmaz.

en: %1$s migrated all your title formats, some of which were blank. If you were purposely using blank formats in the previous version of %2$s and want WordPress to handle your titles, you can safely dismiss this message. For more information, check out our documentation on %3$sblank title formats%4$s.
tr: %1$s tüm başlık biçimlerini taşımıştır ve bunlardan bazıları boş haldedir. %2$s'nun önceki sürümünde bilerek boş biçimler kullanıyorduysanız ve başlıklarınızı WordPress'in ele almasını istiyorsanız bu mesajı yok saymanızda herhangi bir sakınca yoktur. Daha fazla bilgi için %3$sboş başlık biçimleri%4$s hakkındaki dokümantasyonumuzu gözden geçirin.

en: %1$s minute | %1$s minutes
tr[0]: %1$s dakika
tr[1]: %1$s dakika

en: %1$s needs to be updated
tr: %1$s eklentisinin güncellenmesi gerekiyor

en: %1$s not found in image alt attribute(s). Add an image with your %1$s as alt text.
tr: %1$s, görsel alternatif niteliklerinde bulunamadı. Alternatif metin olarak %1$s ile bir görsel ekleyin.

en: %1$s not found in meta description.
tr: %1$s meta açıklamasında bulunamadı.

en: %1$s of the sentences contain more than %2$s words, which is more than the recommended maximum of %3$s. Try to shorten the sentences.
tr: Cümlelerin %1$s kadarı %2$s adetten fazla kelime içeriyor, bu da önerilen maksimum %3$s adetten fazla. Cümleleri kısaltmaya çalışın.

en: %1$s of the sentences contain passive voice, which is more than the recommended maximum of %2$s. Try to use their active counterparts.
tr: Cümlelerin %1$s kadarı edilgen yapı içeriyor; bu ise tavsiye edilen %2$s maksimum seviyesinin üzerinde kalıyor. Bunların etken yapı alternatiflerini kullanmayı deneyin.

en: %1$s out of %2$s max recommended characters.
tr: Maksimum %2$s önerilen karakterden %1$s karakter.

en: %1$s points
tr: %1$s puan

en: %1$s relies on the WordPress Rest API and your site might have it disabled. %2$s.
tr: %1$s, WordPress Rest API'yı kullanır ve sitenizde bu devredışı bırakılmış olabilir. %2$s.

en: %1$s shows you exactly which content gets the most visits, so you can analyze and optimize it for higher conversions.
tr: %1$s tam olarak hangi içeriğin en çok ziyaretçi aldığını size gösterir, böylece bunu daha yüksek dönüşümler için analiz edip optimize edebilirsiniz.

en: %1$s was successfully imported!
tr: %1$s başarıyla içe aktarıldı!

en: %1$sA valid license key is required%2$s in order to connect with %3$s.
tr: %3$s ile bağlantılı hale gelmek için %1$sgeçerli bir lisans gereklidir%2$s.

en: %1$sAdd %2$srel="UGC"%3$s to link
tr: %1$sBağlantıya %2$srel="Kullanıcının Geliştirdiği İçerik"%3$s ekle

en: %1$sAdd %2$srel="nofollow"%3$s to link
tr: %1$sBağlantıya %2$srel="nofollow özelliği"%3$s ekle

en: %1$sAdd %2$srel="sponsored"%3$s to link
tr: %1$sBağlantıya %2$srel="sponsorlu"%3$s ekle

en: %1$sBonus:%2$s You can upgrade to the %3$s plan today and %4$ssave %5$s off%6$s (discount auto-applied).
tr: %1$sBonus:%2$s Bugün %3$s planına yükseltebilir ve%4$s %5$s indirimle tasarruf edebilirsiniz%6$s (indirim otomatik olarak uygulanır).

en: %1$sNote:%2$s %3$s plugin is disabled on your site until you fix the issue. %4$sRead more for additional information.%5$s
tr: %1$sNot:%2$s Siz bu sorunu çözene kadar sitenizde %3$s eklentisi devre dışı bırakılmış. %4$sEk bilgi için daha fazla okuyun.%5$s

en: %1$sNote:%2$s %3$s will be discontinuing support for WordPress versions older than version 5.3 by the end of %4$s. %5$sRead more for additional information.%6$s
tr: %1$sNot:%2$s %3$s, %4$s sonu itibariyle 5.3'ten eski WordPress sürümleri için desteği sonlandıracaktır. %5$sEk bilgiler için daha fazla okuyun.%6$s

en: %1$sNote:%2$s Support for PHP %3$s will be discontinued in %4$s. After this, if no further action is taken, %5$s functionality will be disabled. %6$sRead more for additional information.%7$s
tr: %1$sNot:%2$s PHP %3$s desteği, %4$s itibariyle sonlandırılacaktır. Bu tarih sonrasında başka bir işlem yapılmazsa %5$s işlevselliği devre dışı bırakılacaktır. %6$sEk bilgiler için daha fazla okuyun.%7$s

en: %1$sThe custom marker should be: 100x100 px.%2$s If the image exceeds those dimensions it could (partially) cover the info popup.
tr: %1$sÖzel işaretçi 100x100 piksel olmalıdır.%2$s Görsel bu boyutları aşarsa, açılır bilgi penceresini (kısmen) örtebilir.

en: %1$sUpgrade your %2$s %3$s%4$s plan to see Keyword Positions
tr: %1$s%2$s %3$s%4$s planınızı güncelleyerek Anahtar Kelime Pozisyonlarınızı görün

en: %2$sYour redirect was added and you may edit it <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.%3$s
tr: %2$sYeniden yönlendirmeniz eklenmiş olup bunu <a href="%1$s" target="_blank">buradan</a> düzenleyebilirsiniz.%3$s

en: %s Overview
tr: %s'ya Genel Bakış

en: %s Setup
tr: %s Kurulum

en: %s click | %s clicks
tr[0]: %s tıklama
tr[1]: %s tıklama

en: %s impression | %s impressions
tr[0]: %s etkileşim
tr[1]: %s etkileşim

en: %s keyword | %s keywords
tr[0]: %s anahtar kelime
tr[1]: %s anahtar kelime

en: %s point | %s points
tr[0]: %s puan
tr[1]: %s puan

en: %s spot | %s spots
tr[0]: %s pozisyon
tr[1]: %s pozisyon

en: (Default)
tr: (Varsayılan)

en: (Invalid IP)
tr: (Geçersiz IP)

en: (discount auto-applied)
tr: (indirim otomatik uygulandı)

en: (legacy)
tr: (eski)

en: (no title)
tr: (başlık yok)

en: .htaccess Editor
tr: .htaccess Düzenleyici

en: .htaccess file is empty.
tr: .htaccess dosyası boş.

en: 1 day
tr: 1 gün

en: 1 hour
tr: 1 saat

en: 1 week
tr: 1 hafta

en: 10-15%
tr: %10-15

en: 10-20%
tr: %10-20

en: 11-50 Position
tr: 11-50 Pozisyon

en: 20-30%
tr: %20-30

en: 4-10 Position
tr: 4-10 Pozisyon

en: 404 - Page Not Found
tr: 404 - Sayfa Bulunamadı

en: 404 Error Format
tr: 404 Hata Formatı

en: 404 Logs
tr: 404 Günlükleri

en: 404 Monitoring
tr: 404 İzleme

en: 404 Redirects
tr: 404 Yeniden Yönlendirme

en: 50-100 Position
tr: 50-100 Pozisyon

en: A Description tag is required in order to properly display your meta descriptions on your site.
tr: Sitenizde meta açıklamalarınızı düzgün bir şekilde görüntüleyebilmek için bir Açıklama etiketi gerekir.

en: A JSON, CSV or INI file is required to import.
tr: İçe aktarmak için JSON, CSV veya INI dosyası gerekli.

en: A custom field from the current page/post.
tr: Geçerli sayfadan/gönderiden özel bir alan.

en: A good headline stimulates reader interest and offers a compelling reason to read your content. It promises a believable benefit.
tr: İyi bir başlık okuyucunun ilgisini çeker ve içeriğinizi okumak için ikna edici bir neden sunar. Ayrıca, inandırıcı bir fayda vaat eder.

en: A name that Google may use for your homepage in mobile search results. This will default to the WordPress site title if left blank.
tr: Mobil arama sonuçlarında Google'ın kullanabileceği bir ad. Bu boş bırakılırsa, varsayılan WordPress site başlığı şekline geri dönecektir.

en: A redirect already exists for this source URL. To make changes, edit the original instead.
tr: Bu kaynak URL için bir yeniden yönlendirme zaten mevcut. Bunun yerine, değişiklikler gerçekleştirmek için orijinali düzenleyin.

en: A sample alt tag for your image
tr: Görseliniz için örnek bir alternatif etiket

en: A short description for your product.
tr: Ürününüz için kısa bir açıklama.

en: A simple & powerful event calendar plugin for WordPress that comes with all the event management features including payments, scheduling, timezones, ticketing, recurring events, and more.
tr: WordPress için ödemeler, planlama, saat dilimleri, bilet kesme, tekrarlayan etkinlikler ve çok daha fazlasını içeren tüm etkinlik yönetimi özellikleriyle birlikte gelen basit ve güçlü bir etkinlik takvimi eklentisidir.

en: A valid license key is required
tr: Geçerli bir lisans anahtarı gerekli

en: A valid license key is required in order to use our addons.
tr: Eklentilerimizi kullanmak için geçerli bir lisans anahtarı gereklidir.

en: A very good score is between %1$d and %2$d.
tr: %1$d ve %2$d arasındaki bir puan çok iyi bir puan kabul edilecektir.

en: A very good score is between %1$s%3$d and %4$d%2$s.
tr: %1$s%3$d ve %4$d%2$s arasındaki bir puan çok iyi bir puan kabul edilecektir.

en: AIOSEO - Breadcrumbs
tr: AIOSEO - Bağlantı Haritası

en: AIOSEO - HTML Sitemap
tr: AIOSEO - HTML Site Haritası

en: AIOSEO Local - Business Info
tr: AIOSEO Yerel - İşletme Bilgisi

en: AIOSEO Local - Location Categories
tr: AIOSEO Yerel - Konum Kategorileri

en: AIOSEO Local - Locations
tr: AIOSEO Yerel - Konumlar

en: AIOSEO Local - Map
tr: AIOSEO Yerel - Harita

en: AIOSEO Local - Opening Hours
tr: AIOSEO Yerel - Açılış Saatleri

en: AIOSEO Settings
tr: AIOSEO Ayarları

en: AIOSEO Writing Assistant
tr: AIOSEO Yazma Asistanı

en: API Key
tr: API Anahtarı

en: About 61,000,000,000 results (0.40 seconds)
tr: Yaklaşık 61.000.000.000 sonuç (0,40 saniye)

en: About Page
tr: Hakkında Sayfası

en: About Page URL
tr: Hakkında Sayfası URL'si

en: About Page URL:
tr: Hakkında Sayfası URL'si:

en: About Us
tr: Hakkımızda

en: Access Control
tr: Erişim Kontrolü

en: Access Control Settings
tr: Erişim Kontrolü Ayarları

en: Access Control is a %1$s Feature
tr: Erişim Kontrolü bir %1$s Özelliği

en: Access our Premium Support
tr: Premium Desteğimize Erişin

en: Actionable Link Suggestions
tr: İşlem Uygulanabilir Bağlantı Önerileri

en: Actions
tr: Eylemler

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Activate %1$s
tr: %1$s Eklentisini Etkinleştir

en: Activate All Features
tr: Tüm Özellikleri Etkinleştir

en: Activate Author SEO
tr: Yazar SEO'sunu etkinleştir

en: Activate Author SEO (E-E-A-T)
tr: Yazar SEO'sunu Etkinleştirin (E-E-A-T)

en: Activate IndexNow
tr: IndexNow Eklentisini Etkinleştir

en: Activate License
tr: Lisansı Etkinleştir

en: Activate WPCode
tr: WPCode'u etkinleştir

en: Activated
tr: Etkinleştirildi

en: Active Notifications
tr: Aktif Bildirimler

en: Active Plugins
tr: Aktif Eklentiler

en: Active Theme
tr: Aktif Tema

en: Activities
tr: Aktiviteler

en: Activity
tr: Aktivite

en: Actor
tr: Aktör

en: Ad free (no banner adverts)
tr: Reklamsız (banner reklamları yok)

en: Add
tr: Ekle

en: Add Additional Keyphrases
tr: Ek Anahtar Kelimeler Ekleyin

en: Add Custom Rule
tr: Özel Kural Ekleyin

en: Add Email Address
tr: E-posta Adresi ekle

en: Add Focus Keyphrase
tr: Odak Anahtar Kelimesi Ekle

en: Add IndexNow support to instantly notify search engines when your content has changed.
tr: İçeriğiniz değiştirildiğinde arama motorlarına anında bildirmek için IndexNow desteğini ekleyin.

en: Add IndexNow support to instantly notify search engines when your content has changed. This helps the search engines to prioritize the changes on your website and helps you rank faster.
tr: İçeriğiniz değiştiğinde arama motorlarına anında bildirimde bulunmak için IndexNow desteğini ekleyin. Böylece arama motorlarının sitenizdeki değişikliklere öncelik vermesine ve sıralamaya daha hızlı girmenize yardımcı olur.

en: Add Item
tr: Öğe Ekle

en: Add Keyphrase
tr: Anahtar Cümle Ekle

en: Add Keywords
tr: Anahtar Kelimeler Ekle

en: Add License Key
tr: Lisans Anahtarı Ekle

en: Add Link
tr: Bağlantı Ekle

en: Add New Redirection
tr: Yeni Bir Yeniden Yönlendirme Ekle

en: Add Page
tr: Sayfa Ekle

en: Add Redirect
tr: Yeniden Yönlendirme Ekle

en: Add Redirect to improve SEO | Add Redirects to improve SEO
tr[0]: SEO'yu İyileştirmek İçin Yeniden Yönlendirme Ekle
tr[1]: SEO'yu İyileştirmek İçin Yeniden Yönlendirmeler Ekle

en: Add Redirects
tr: Yeniden Yönlendirmeler Ekle

en: Add Rule
tr: Kural ekle

en: Add URL
tr: URL Ekle

en: Add a Redirect
tr: Bir Yeniden Yönlendirme Ekleyin

en: Add a heading block below to begin generating the Table of Contents.
tr: İçindekiler sayfasını oluşturmaya başlamak için aşağıya bir başlık bloğu ekleyin.

en: Add content after each post in your site feed.
tr: Site akışınızdaki her gönderiden sonra içerik ekleyin.

en: Add content before each post in your site feed.
tr: Site akışınızdaki her gönderiden önce içerik ekleyin.

en: Add links to internal and external resources that are useful for your readers. For Internal links, make sure the links are highly relevant to the subject you're writing about. For external links, make sure you link to high-quality sites - Google penalizes pages that link to "spammy" sites (ones that break the Google webmaster guidelines).
tr: Okuyucularınız için faydalı iç ve dış kaynaklara bağlantılar ekleyin. İç bağlantılar için bağlantıların, hakkında yazdığınız konu ile yüksek oranda ilgili olduğundan emin olun. Dış bağlantılar için ise bağlantının, yüksek kaliteli sitelere yönlendirdiğinden emin olun - Google, "spam kokan" sitelere (Google webmaster kılavuzunu ihlal edenlere) bağlantı sağlayan sayfaları cezalandırır.

en: Add to Group
tr: Gruba Ekle

en: Add to KRT
tr: KRT'ye ekle

en: Additional Data
tr: Ek Veri

en: Additional Keyphrases
tr: Ek Anahtar Kelimeler

en: Additional Keyphrases are a %1$s feature. %2$s
tr: Ek Anahtar Cümleler bir %1$s özelliğidir. %2$s

en: Additional Keyphrases by %1$s
tr: %1$s'e göre Ek Anahtar Cümleler

en: Additional Pages
tr: Ek Sayfalar

en: Additional Profiles
tr: Ek Profiller

en: Additional Schema Types
tr: Ek Şema Türleri

en: Additional Site Information
tr: Ek Site Bilgileri

en: Additional URLs to help identify the item (e.g. "https://en.wikipedia.org/wiki/Amazon_(company)").
tr: Öğeyi tanımlamaya yardımcı olacak ek URL'ler (örneğin "https://en.wikipedia.org/wiki/Amazon_(company)").

en: Address
tr: Adres

en: Address Line 1
tr: Adres Satırı 1

en: Address Line 2
tr: Adres Satırı 2

en: Address:
tr: Adres:

en: Admin Bar Menu
tr: Yönetici Çubuk Menüsü

en: Admin Bar Menu is a %1$s feature. %2$s
tr: Yönetici Araç Çubuğu Menüsü bir %1$s özelliğidir. %2$s

en: Administrator
tr: Yönetici (admin)

en: Adults
tr: Yetişkinler

en: Advanced
tr: İleri

en: Advanced %1$s Support
tr: Gelişmiş %1$s Desteği

en: Advanced Rich Snippets + Schema Markups
tr: Gelişmiş Zengin Snippet'ler + Şema İşaretlemeleri

en: Advanced SEO
tr: Gelişmiş SEO

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Advanced WooCommerce
tr: Gelişmiş WooCommerce

en: Advanced support for e-commerce
tr: E-ticaret için gelişmiş destek

en: Affiliate
tr: Yeni Müşteri Yönlendirme

en: Affiliate Links
tr: Yeni Müşteri Yönlendirme Bağlantıları

en: Afghanistan
tr: Afganistan

en: Albania
tr: Arnavutluk

en: Album
tr: Albüm

en: Algeria
tr: Cezayir

en: Alias Of
tr: Takma Adı

en: All
tr: Hepsi

en: All %1$s Settings
tr: Tüm %1$s Ayarları

en: All (recommended)
tr: Hepsi (önerilen)

en: All CSS files appear to be minified.
tr: Tüm CSS dosyaları küçültülmüş görünüyor.

en: All Content Types
tr: Tüm İçerik Türleri

en: All Good!
tr: Herşey İyi!

en: All Good, I'm already getting it
tr: Tamam, zaten alıyorum

en: All Groups
tr: Tüm Gruplar

en: All Items
tr: Bütün Öğeler

en: All Javascript files appear to be minified.
tr: Tüm Javascript dosyaları küçültülmüş görünüyor.

en: All Keywords
tr: Tüm Anahtar Sözcükler

en: All Post Types
tr: Tüm Yazı Türleri

en: All Settings
tr: Tüm Ayarlar

en: All Wheel Drive
tr: Tüm Tekerlekli Araçlar

en: All categories that are assigned to the current post, comma-separated.
tr: Mevcut gönderiye atanmış tüm kategoriler, virgülle ayrılmış halde.

en: All errors have been resolved
tr: Tüm hatalar çözüldü

en: All good
tr: Herşey iyi

en: All images on the page have alt attributes.
tr: Sayfadaki tüm görsellerin alternatif nitelikleri vardır.

en: All images on your page have alt attributes.
tr: Sayfanızdaki tüm görsellerin alternatif nitelikleri vardır.

en: All in One SEO Team
tr: All in One SEO Ekibi

en: All in One SEO is perfect for business owners, bloggers, designers, developers, photographers, and basically everyone else. If you want to optimize your WordPress SEO, then you need to use All in One SEO Pack.
tr: All in One SEO, iş sahipleri, blogcular, tasarımcılar, geliştiriciler, fotoğrafçılar ve aslında diğer herkes için mükemmeldir. WordPress SEO'nuzu optimize etmek istiyorsanız All in One SEO Paketini kullanmalısınız.

en: All letters are converted to lower case (small) letters.
tr: Tüm harfler küçük harf olarak değiştirilir.

en: All post types are set to noindex or your site does not have any post types registered that are supported by this feature.
tr: Tüm gönderi türleri noindex'e ayarlanmıştır ya da sitenizde bu özellik tarafından desteklenen kayıtlı herhangi bir gönderi türü yoktur.

en: All taxonomies are set to noindex or your site does not have any taxonomies registered that are supported by this feature.
tr: Tüm sınıflandırmalar noindex'e ayarlanmıştır ya da sitenizde bu özellik tarafından desteklenen kayıtlı herhangi bir sınıflandırma bulunmamaktadır.

en: All the required Open Graph meta tags have been found.
tr: Gerekli olan tüm Açık Grafik meta etiketleri bulundu.

en: Allow
tr: İzin Ver

en: Allows you to specify the maximum number of posts for the RSS Sitemap. We recommend an amount of 50 posts.
tr: RSS Site Haritası için maksimum gönderi sayısını belirlemenizi sağlar. Biz 50 gönderi öneriyoruz.

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
tr: Bir site haritasındaki maksimum gönderi sayısını belirlemenizi sağlar (50.000'e kadar).

en: Alphabetical
tr: Alfabetik

en: Already purchased? Simply enter your license key below to connect with %1$s!
tr: Halihazırda satın aldınız mı? %1$s ile bağlanmak için aşağıya lisans anahtarınızı girmeniz yeterlidir!

en: Also, try to include synonyms and relevant terminology in H2 tag text. Search engines are pretty smart - they know which words usually occur together in each niche.
tr: Ayrıca, H2 etiketi metnine eş anlamlıları ve ilgili terminolojiyi dahil etmeye çalışın. Arama motorları akıllıdır - genellikle her bir nişte hangi kelimelerin birlikte geçtiğini bilirler.

en: Alt Tag
tr: Alternatif Etiket

en: Alternate Website Name
tr: Alternatif Web Sitesi Adı

en: Alternatively, you can create an empty index.php file and save it in every directory on your site. That's an approach that WordPress uses and it works well.
tr: Alternatif olarak, boş bir index.php dosyası oluşturabilir ve sitenizdeki her dizine kaydedebilirsiniz. Bu, WordPress'in kullandığı bir yaklaşımdır ve gayet iyi çalışır.

en: Alternatively, you can use a CMS plugin to simplify the process - it's a more user-friendly option. WordPress has a host of caching plugins, and most of them give you options to control the caching headers.
tr: Alternatif olarak, süreci basitleştirmek için bir CMS eklentisi kullanabilirsiniz - bu daha kullanıcı dostu bir seçenek. WordPress'in bir dizi önbellek eklentisi vardır ve bunların bir çoğu  önbelleğe alma başlıklarını kontrol etme seçenekleri sunar.

en: Alumni Of
tr: Mezun Olunan Okul

en: American Samoa
tr: Amerikan Samoası

en: Ampersand (&)
tr: Ve işareti (&)

en: An XML Sitemap is a list of all your content that search engines use when they crawl your site. This is an essential part of SEO because it contains some important pieces of information that search engines need when crawling your site. The XML Sitemap created by %1$s tells search engines where to find all of the content on your site.
tr: Bir XML site haritası, arama motorlarının sitenizi tararken kullandıkları tüm içeriklerin bir listesidir. Bu SEO'nun çok önemli bir parçasıdır çünkü arama motorlarının sitenizi tararken ihtiyaç duyduğu bazı önemli bilgileri içerisinde bulundurur. %1$s tarafından oluşturulan XML site haritası, arama motorlarına sizin sitenizdeki bütün içeriklerin nerede bulunduğunu söyler.

en: An alternate name for your site. This could be an acronym or shorter version of your website name.
tr: Siteniz için alternatif bir isim. Bu bir kısa ad veya web sitenizin adının kısaltılmış bir versiyonu olabilir.

en: An email was sent out to %1$s.
tr: %1$s adresine bir e-posta gönderildi.

en: An error occurred while activating the addon. Please upload it manually or contact support for more information.
tr: Modül etkinleştirilirken bir hata meydana geldi. Lütfen bunu manuel olarak yükleyin veya daha fazla bilgi için destek birimi ile iletişime geçin.

en: An error occurred while adding your redirects. Please try again later.
tr: Yeniden yönlendirmelerinizi eklerken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: An error occurred while analyzing your site.
tr: Sitenizi analiz ederken bir hata oluştu.

en: An error occurred while changing the addon status. Please try again or contact support for more information.
tr: Modül durumu değiştirilirken bir hata oluştu. Lütfen yeniden deneyin veya daha fazla bilgi için destek ekibiyle iletişime geçin.

en: An error occurred while fetching keyphrases. Please try again later.
tr: Anahtar cümleler getirilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: An error occurred while importing %1$s. Please try again.
tr: %1$s içe aktarılırken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: An error occurred while trying to add the query arg to the blocklist. Please try again later.
tr: Sorgu argümanı, blok listesine eklenmeye çalışılırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: An error occurred while trying to delete the query arg. Please try again later.
tr: Sorgu argümanını silinmeye çalışılırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: An error occurred while trying to remove the query arg from the blocklist. Please try again later.
tr: Sorgu argümanını engelleme listesinden kaldırmaya çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: An error occurred while trying to write to the .htaccess file. Please try again later.
tr: .htaccess dosyasına yazmaya çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

en: An example of content from your page/post.
tr: Sayfanızdan/gönderinizden bir içerik örneği.

en: An unknown error occurred, please try again later.
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: An update is available for %1$s. %2$sUpgrade to the latest version%3$s%4$s
tr: %1$s için bir güncelleme mevcut. %2$sEn son sürüme yükseltin%3$s%4$s

en: An update is available for %1$s. Upgrade to the latest version to receive all the latest features, bug fixes and security improvements.
tr: %1$s için bir güncelleme mevcut. Tüm en son güncellemeleri, hata düzeltmelerini ve güvenlik iyileştirmelerini almak için en son sürüme yükseltin.

en: An update is required for this addon to continue to work with %1$s %2$s.
tr: Bu modülün %1$s %2$s ile çalışmaya devam edebilmesi için bir güncelleme gereklidir.

en: An upgrade is required to unlock the following features.
tr: Sıradaki özelliklerin kilidini açmak için bir yükseltme gereklidir.

en: Analyze
tr: Analiz et

en: Analyze Competitor Site
tr: Rakip Siteyi Analiz Edin

en: Analyze Headline
tr: Başlığı Analiz Edin

en: Analyze this page
tr: Bu sayfayı analiz et

en: Analyzing your content with %1$s keywords is only available to licensed %2$s users. %3$s
tr: %1$s anahtar kelimelerle içeriğinizi analiz etme özelliği, yalnızca lisanslı %2$s kullanıcıları tarafından kullanılabilir. %3$s

en: Analyzing...
tr: Analiz ediliyor...

en: Anchor values are not sent to the server and cannot be redirected.
tr: Sabitleyici değerler sunucuya gönderilmedi ve yeniden yönlendirilemiyor.

en: And many more...
tr: Ve çok daha fazlası...

en: Angola
tr: Angora

en: Animal Shelter
tr: Hayvan Barınağı

en: Announcements
tr: Duyurular

en: Annual
tr: Yıllık

en: Antigua & Barbuda
tr: Antigua ve Barbuda

en: Any posts that are assigned to these terms will also be excluded from your sitemap.
tr: Bu terimlere atanan her türlü gönderi de site haritanızdan çıkarılacaktır.

en: Anyone can see that they are using the %1$s theme.
tr: Herkes %1$s temasını kullandıklarını görebilir.

en: Anyone can see that you are using the %1$s theme.
tr: %1$s temasını kullandığınızı herkes görebilir.

en: Apostrophe (')
tr: Kesme İşareti (')

en: Append Author Bio to Posts
tr: Yazılara Yazar Biyografisi Ekleme

en: Apply
tr: Uygula

en: Apply Headline
tr: Başlığı Uygula

en: Archive
tr: Arşiv

en: Archive Date
tr: Arşiv Tarihi

en: Archive Format
tr: Arşiv Formatı

en: Archive Organization
tr: Kuruluşu Arşivle

en: Archive Title
tr: Arşiv Başlığı

en: Archive format
tr: Arşiv biçimi

en: Archives
tr: Arşivler

en: Archives for
tr: Şunun için Arşivler:

en: Are you enjoying %1$s?
tr: %1$s'yu beğenerek kullanıyor musunuz?

en: Are you sure you want to activate these addons across the network?
tr: Bu modülleri ağ genelinde etkinleştirmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to activate this addon across the network?
tr: Bu modülü ağ genelinde etkinleştirmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to block these query args?
tr: Bu sorgu argümanlarını engellemek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to block this query arg?
tr: Bu sorgu argümanını engellemek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to deactivate these addons across the network?
tr: Bu modülleri ağ genelinde etkisizleştirmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to deactivate this addon across the network?
tr: Bu modülü ağ genelinde etkisizleştirmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete all links?
tr: Tüm bağlantıları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete these links?
tr: Bu bağlantıları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete these pages?
tr: Bu sayfaları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete these query args?
tr: Bu sorgu argümanlarını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this backup?
tr: Bu yedeklemeyi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this link?
tr: Bu bağlantıyı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this page?
tr: Bu sayfayı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this query arg?
tr: Bu sorgu argümanını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to disconnect Google Search Console?
tr: Google Search Console'un bağlantısını kesmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to disconnect from SEOBoost?
tr: SEOBoost ile bağlantıyı kesmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to leave? you have unsaved changes!
tr: Çıkmak istediğinizden emin misiniz? Kaydetmediğiniz değişiklikler var!

en: Are you sure you want to reset SEOBoost logins?
tr: SEOBoost giriş bilgilerini sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to reset the selected settings to default?
tr: Seçili ayarları varsayılana sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to restore this backup?
tr: Bu yedeklemeyi geri yüklemek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to unblock these query args?
tr: Bu sorgu argümanlarının engelini kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to unblock this query arg?
tr: Bu sorgu argümanlarının engelini kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Area Served
tr: Hizmet Alanı

en: Argentina
tr: Arjantin

en: Armenia
tr: Ermenistan

en: Article
tr: Makale

en: Article Section
tr: Makale Sekmesi

en: Article Tags
tr: Makale etiketleri

en: Article Title
tr: Gönderi Başlığı

en: Article Type
tr: Makale Türü

en: As a valued user you receive %1$s, automatically applied at checkout!
tr: Değerli bir kullanıcı olarak %1$s alırsınız ve ödeme sırasında bu, otomatik olarak uygulanır!

en: Ascending
tr: Artan

en: Associate Degree
tr: Ön lisans

en: At least one
tr: En az bir tane

en: At least one paragraph is long. Consider using short paragraphs.
tr: En az bir paragraf uzun. Kısa paragraflar kullanmayı düşünün.

en: At this length, it will get cut off in search results. Try reducing it to about 55 characters.
tr: Bu uzunluğuyla arama sonuçlarında kesilmeye uğrayacaktır. Bunu yaklaşık 55 karaktere kısaltmayı deneyin.

en: Athlete
tr: Atlet

en: Atom Feed
tr: Atom Akışı

en: Attached Image
tr: Ekli Görsel

en: Attachment
tr: Eklenti

en: Attachment Parent
tr: Ekin Üst Sınıfı

en: Attachments
tr: Ekler

en: Attachments Feed
tr: Eklentiler Akışı

en: Australia
tr: Avustralya

en: Austria
tr: Avusturya

en: Author
tr: Yazar

en: Author Archives
tr: Yazar Arşivleri

en: Author Bio Block
tr: Yazar Biyografisi Bloğu

en: Author Biography
tr: Yazar Biyografisi

en: Author Display Name
tr: Yazar Ekran Adı

en: Author Experience Topics (E-E-A-T)
tr: Yazar Deneyim Konuları (E-E-A-T)

en: Author Feeds
tr: Yazar Akışları

en: Author First Name
tr: Yazarın Sadece Adı

en: Author Info (E-E-A-T)
tr: Yazar Bilgileri (E-E-A-T)

en: Author Last Name
tr: Yazar Soyadı

en: Author Link
tr: Yazar Bağlantısı

en: Author Link (Alt)
tr: Yazar Bağlantısı (Alt)

en: Author Name
tr: Yazar Adı Soyadı

en: Author Pages
tr: Yazar Sayfaları

en: Author SEO
tr: Yazar SEO'su

en: Author SEO (E-E-A-T)
tr: Yazar SEO'su (E-E-A-T)

en: Author SEO (E-E-A-T) is a %1$s Feature
tr: Yazar SEO'su (E-E-A-T) bir %1$s Özelliğidir

en: Author Schema
tr: Yazar Şeması

en: Author Sitemap
tr: Yazar Site Haritası

en: Author URL
tr: Yazar URL'si

en: Author archive link (link as text).
tr: Yazar arşiv bağlantısı (metin olarak bağlantı).

en: Author archive link (name as text).
tr: Yazar arşiv bağlantısı (metin olarak isim).

en: Autogenerate %1$s on Upload
tr: Karşıya Yüklemede Otomatik %1$s Oluştur

en: Autogenerate Descriptions
tr: Açıklamaları Otomatik Oluşturma

en: Autogenerate image attributes
tr: Resim özelliklerini otomatik oluştur

en: Automatic Redirects
tr: Otomatik Yeniden Yönlendirmeler

en: Automatic Updates
tr: Otomatik Güncellemeler

en: Automatically Generate Article Tags
tr: Otomatik olarak Makale Etiketleri Oluştur

en: Automatically Ping Search Engines
tr: Arama Motorlarına Otomatik Ping Gönderme

en: Automatically add content to your site's RSS feed.
tr: Sitenizin RSS beslemesine otomatik olarak içerik ekleyin.

en: Automotive Business
tr: Otomotiv İşletmesi

en: Available as Addon Plugin
tr: Modül Eklenti Olarak Mevcuttur

en: Avg. CTR
tr: Ort. CTR

en: Avg. Position
tr: Ort. Pozisyon

en: Awesome! Google Search Console is connected to your site. This will help you monitor and maintain your site's presence in Google Search results.
tr: Mükemmel! Google Search Console sitenize bağlı. Sitenizin Google Arama sonuçlarındaki varlığını izlemenize ve korumanıza yardımcı olacaktır.

en: Awesome! These are required for %1$s's Organization schema markup.
tr: Harika! Bunlar, %1$s'nun Kuruluş şeması işaretlemesi için gereklidir.

en: Awesome! These are required for %1$s's Person schema markup.
tr: Harika! Bunlar, %1$s'nun Kişi şeması işaretlemesi için gereklidir.

en: Azerbaijan
tr: Azerbeycan

en: Bachelor Degree
tr: Lisans Derecesi

en: Back
tr: Geri

en: Back to Homepage
tr: Ana Sayfaya Geri Dön

en: Backup Settings
tr: Yedekleme Ayarları

en: Bad Bot Blocker
tr: Kötü Bot Engelleyici

en: Bad Bot Blocker Logs
tr: Kötü Bot Engelleyici Kayıtları

en: Bad Gateway
tr: Kötü Geçit

en: Bad Request
tr: Kötü İstek

en: Bahamas
tr: Bahamalar

en: Bahrain
tr: Bahreyn

en: Baidu Verification Code
tr: Baidu Doğrulama Kodu

en: Baidu Webmaster Tools
tr: Baidu Webmaster Araçları

en: Band
tr: Grup

en: Bangladesh
tr: Bangladeş

en: Bar
tr: Çubuk

en: Base Directory:
tr: Temel Dizin:

en: Base URL:
tr: Temel URL:

en: Basic Guide to Google Analytics
tr: Google Analytics Temel Kılavuzu

en: Basic Guide to Google Search Console
tr: Google Arama Konsolu Temel Kılavuzu

en: Basic SEO
tr: Temel SEO

en: Because your headline plays a large role in reader engagement, it's worth spending extra time perfecting it. Many top copywriters spend hours getting their headlines just right - sometimes they spend longer on the headline than the rest of the article!
tr: Başlığınız okuyucu etkileşiminde büyük bir rol oynadığından onu mükemmelleştirmek için fazladan zaman harcamaya değecektir. En iyi metin yazarlarının çoğu, manşetlerini doğru bir şekilde atmak için saatler harcıyor - bazen manşette makalenin geri kalanından daha uzun süre harcıyorlar!

en: Begin typing a post ID, title or slug to search...
tr: Arama yapmak için gönderi numarasını, başlığı veya kısa ismi yazmaya başlayın...

en: Begin typing a term ID or name to search...
tr: Arama yapmak için terim numarasını veya adı yazmaya başlayın...

en: Beginning & Ending Words
tr: Başlangıç ve Bitiş Kelimeleri

en: Beginning Words
tr: Başlangıç Kelimeleri

en: Belgium
tr: Belçika

en: Below are the TruSEO scores of your published posts. Take some time to improve your TruSEO score to help increase your rankings.
tr: Yayınladığınız gönderilerinizin TruSEO puanları aşağıdadır. Sıralamanızı artırmaya yardımcı olması için TruSEO puanınızı iyileştirmeye biraz zaman ayırın.

en: Below you can track how your page is performing in search results based on your keyword(s).
tr: Sayfanızın anahtar kelimenize/kelimelerinize göre arama sonuçlarında nasıl performans gösterdiğini aşağıdan takip edebilirsiniz.

en: Best Practices for Domains and URLs
tr: Alan Adları ve URL'ler için En İyi Pratikler

en: Billing Support
tr: Fatura Desteği

en: Bing Verification Code
tr: Bing Doğrulama Kodu

en: Bing Webmaster Tools
tr: Bing Webmaster Araçları

en: Blank Title Formats Detected
tr: Boş Başlık Biçimleri Tespit Edildi

en: Blended
tr: Karma

en: Block Bad Bots using HTTP
tr: HTTP kullanarak Kötü Botları engelle.

en: Block Key
tr: Anahtarı Engelle

en: Block Key & Value
tr: Anahtarı ve Değeri Engelle

en: Block Query Arg
tr: Sorgu Argümanını Engelle

en: Block Query Args
tr: Sorgu Argümanını Engelle

en: Block Referral Spam using HTTP
tr: HTTP kullanarak Yönlendirilen Spam'ı engelle.

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Blocked Bots Log
tr: Engellenen Bot Kaydı

en: Blocked bot with IP %1$s -- matched referer %2$s found in blocklist.
tr: %1$s IP'sine sahip engellenmiş bot -- engelleme listesinde %2$s eşleşen yönlendirici bulundu.

en: Blocked bot with IP %1$s -- matched user agent %2$s found in blocklist.
tr: %1$s IP'sine sahip engellenmiş bot -- engelleme listesinde %2$s kullanıcı aracısıyla eşleşme var.

en: Blocked by regex:
tr: Regex tarafından engellendi:

en: Blocked by robots.txt
tr: robots.txt tarafından engellendi

en: Blocked due to access forbidden (403)
tr: Erişmek yasak olduğundan engellendi (403)

en: Blocked due to other 4xx issue (not 403, 404)
tr: Diğer 4xx sorunu nedeniyle engellendi (403, 404 değil)

en: Blocked due to unauthorized request (401)
tr: Yetkisiz istek nedeniyle engellendi (401)

en: Blocked!
tr: Engellendi!

en: Blog Page Title
tr: Blog Sayfası Başlığı

en: Blog Post
tr: Blog Gönderisi

en: Bolivia
tr: Bolivya

en: Book
tr: Kitap

en: Boost your E-E-A-T with our latest Author SEO addon!
tr: En son Yazar SEO modülümüzle E-E-A-T'inizi artırın!

en: Boost your SEO performance by highlighting the professional expertise and trustworthiness of your authors, aligning with Google's E-E-A-T standards.
tr: Google'ın E-E-A-T standartlarına uygun olarak yazarlarınızın profesyonel uzmanlığını ve güvenilirliğini vurgulayarak SEO performansınızı artırın.

en: Boost your sales and conversions by up to 15% with real-time social proof notifications. TrustPulse helps you show live user activity and purchases to help convince other users to purchase.
tr: Gerçek zamanlı sosyal kanıt bildirimleriyle satış ve dönüştürmelerinizi %15'e kadar artırın. TrustPulse, diğer kullanıcıları satın almaya ikna etmek için canlı olarak kullanıcı aktivitelerini ve satın almaları göstermenize yardımcı olur.

en: Bosnia & Herzegovina
tr: Bosna Hersek

en: Both the www and non-www versions of the URL are redirected to the same site.
tr: URL'lerin hem www hem de www olmayan sürümleri, aynı siteye yeniden yönlendiriliyor.

en: Both the www and non-www versions of your URL are redirected to the same site.
tr: URL'lerinizin hem www hem de www olmayan sürümleri aynı siteye yeniden yönlendirilir.

en: Botswana
tr: Botsvana

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Breadcrumb Prefix
tr: Breadcrumb Ön Eki

en: Breadcrumb Settings
tr: Breadcrumb Ayarları

en: Breadcrumb Templates
tr: Breadcrumb (Bağlantı Haritası) Şablonları

en: Breadcrumb Templates is a %1$s Feature
tr: Bağlantı Haritası Şablonları bir %1$s Özelliği

en: Breadcrumbs
tr: Bağlantı Haritası

en: Breadcrumbs are an essential part of SEO. By default %1$s will automatically add breadcrumbs to the schema markup that we add to your site and you don't need to make any changes for that to work. Breadcrumbs can also be used as a secondary navigation system that tells users where they are on a website relative to the homepage.
tr: Bağlantı Haritaları(Breadcrumbs), SEO'nun ayrılmaz bir bölümüdür. %1$s, sitenize eklediğimiz şema işaretlemesine bağlantı haritalarını kendiliğinden varsayılan olarak ekleyecek olup, bunun çalışması için herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmeyecektir. Bağlantı haritaları ayrıca kullanıcılara, ana sayfa göz önüne alındığında nerede olduklarını söyleyecek ikincil bir gezinme sistemi olarak da kullanılabilir.

en: Breadcrumbs are currently disabled, so this block will be rendered empty. You can enable %1$s's breadcrumb functionality under %2$sGeneral Settings > Breadcrumbs%3$s.
tr: Bağlantı haritaları (Breadcrumbs) şu anda devre dışıdır, bu nedenle bu blok boş olarak işlenecektir. %1$s bağlantı haritası işlevini %2$sGenel Ayarlar > Bağlantı Haritaları%3$s altından etkinleştirebilirsiniz.

en: British Virgin Islands
tr: Britanya Virjin Adaları

en: Broken Link Checker
tr: Bozuk Bağlantı Denetleyicisi (Broken Link Checker)

en: Broken Link Checker by AIOSEO is an essential tool for ensuring that all internal and external links on your website are functioning correctly. Quickly check your site for broken links and easily fix them to improve SEO.
tr: AIOSEO'dan Broken Link Checker, web sitenizdeki tüm iç ve dış bağlantıların doğru şekilde çalışıyor olduğundan emin olmak için temel öneme sahip bir araçtır. Sitenizi bozuk bağlantılara karşı kontrol edin ve SEO'yu iyileştirmek için bunları kolayca düzeltin.

en: Browse documentation, reference material, and tutorials for %1$s.
tr: Belgelere, referans materyallerine ve eğiticilere %1$s için göz atın.

[ctx: BuddyPress]
en: Activities (%1$s)
tr: Etkinlikler (%1$s)

[ctx: BuddyPress]
en: Activity Action
tr: Etkinlik Eylemi

[ctx: BuddyPress]
en: Activity Content
tr: Etkinlik İçeriği

[ctx: BuddyPress]
en: Group Description
tr: Grup Açıklaması

[ctx: BuddyPress]
en: Group Name
tr: Grup Adı

[ctx: BuddyPress]
en: Group Type Plural Name
tr: Grup Türü Çoğul Adı

[ctx: BuddyPress]
en: Group Type Singular Name
tr: Grup Türü Tekil Adı

[ctx: BuddyPress]
en: Groups (%1$s)
tr: Gruplar (%1$s)

[ctx: BuddyPress]
en: Members (%1$s)
tr: Üyeler (%1$s)

[ctx: BuddyPress]
en: Sample Activity Action
tr: Örnek Etkinlik Eylemi

[ctx: BuddyPress]
en: Sample Group Name
tr: Örnek Grup Adı

[ctx: BuddyPress]
en: Sample Type Plural
tr: Örnek Türü Çoğul

[ctx: BuddyPress]
en: Sample Type Singular
tr: Örnek Türü Tekil

[ctx: BuddyPress]
en: Sample activity content
tr: Örnek etkinlik içeriği

[ctx: BuddyPress]
en: Sample group description
tr: Örnek grup açıklaması

[ctx: BuddyPress]
en: The activity action.
tr: Etkinlik eylemi.

[ctx: BuddyPress]
en: The activity content.
tr: Etkinlik içeriği.

[ctx: BuddyPress]
en: The group description.
tr: Grup açıklaması.

[ctx: BuddyPress]
en: The group name.
tr: Grup adı.

[ctx: BuddyPress]
en: The group type plural name.
tr: Grup türü çoğul adı.

[ctx: BuddyPress]
en: The group type singular name.
tr: Grup türü tekil adı.

en: Build a Better %1$s
tr: Daha İyi Bir %1$s Geliştirin

en: Bulgaria
tr: Bulgaristan

en: Bulk Actions
tr: Toplu Eylemler

en: Bulk Editing
tr: Toplu Düzenleme

en: Business Event
tr: İş Etkinliği

en: Business Info
tr: İşletme Bilgisi

en: Business Info and Location blocks, widgets and shortcodes
tr: İşletme Bilgisi ve Konum blokları, widgetler ve kısa kodlar

en: Businesses
tr: İşletmeler

en: By allowing us to track usage data we can better help you as we will know which WordPress configurations, themes and plugins we should test.
tr: Kullanım verinizi takip etmemize izin verirseniz, hangi WordPress yapılandırmalarını, temalarını ve eklentilerini test etmemiz gerektiğini bileceğimiz için size daha iyi yardımcı olabiliriz.

en: By default Admins have access to %1$sall SEO site settings%2$s
tr: Yöneticilerin, varsayılan olarak %1$stüm SEO site ayarlarına%2$s erişimi vardır

en: By default Authors have access to %1$sSEO settings for individual pages and posts that they already have permission to edit.%2$s
tr: Yazarlar, düzenleme iznine sahip oldukları ayrı ayrı her sayfa ve gönderiler için varsayılan olarak %1$sSEO ayarlarına erişebilirler.%2$s

en: By default Contributors have access to %1$sSEO settings for individual pages and posts that they already have permission to edit.%2$s
tr: Katkı sağlayanlar; düzenleme iznine sahip oldukları ayrı sayfa ve gönderiler için varsayılan olarak %1$sSEO ayarlarına erişim sahibidir.%2$s

en: By default Editors have access to %1$sSEO settings for General Settings, Search Appearance, Social Networks, and Redirects as well as all settings for individual pages and posts.%2$s
tr: Editörler; %1$sGenel Ayarlar, Arama Görünümü, Sosyal Ağlar ve Yeniden Yönlendirmeler için SEO ayarlarına, ayrı sayfa ve gönderiler için ise tüm ayarlara varsayılan olarak erişim sahibidir.%2$s

en: By default SEO Editors have access to %1$sSEO settings for individual pages and posts.%2$s
tr: SEO Editörleri, varsayılan olarak %1$sSEO ayarlarına tek tek sayfalar ve yayınlar için%2$s erişebilir.

en: By default SEO Managers have access to %1$sSEO settings for General Settings, Sitemaps, Link Assistant, Redirects, Local SEO, and individual pages and posts.%2$s
tr: SEO Yöneticileri; %1$sGenel Ayarlar, Site Haritaları, Bağlantı Asistanı, Yeniden Yönlendirmeler ve Yerel SEO için SEO ayarlarına, bireysel sayfa ve gönderiler için ise tüm ayarlara varsayılan olarak erişim sahibidir.%2$s

en: By default the %1$s role %2$shas no access%3$s to %4$s settings.
tr: Varsayılan olarak %1$s rolünün %4$s ayarlarına %2$shiçbir erişimi yoktur%3$s.

en: By default, only Administrators have permission to manage %1$s within WordPress. With Access Controls, you can easily extend access permissions to other user roles.
tr: Varsayılan olarak, yalnızca Yöneticiler WordPress içinde %1$s'ı yönetme iznine sahiptir. Erişim Kontrolleri sayesinde erişim izinlerini diğer kullanıcı rollerini de kapsayacak şekilde kolayca genişletebilirsiniz.

en: CSS Validator
tr: CSS Doğrulayıcı

en: CSS files appear in many places, including frameworks (like Bootstrap), themes and templates, and third-party plugins.
tr: CSS dosyaları, sistemler (Bootstrap önyüz çatısı gibi), temalar ve şablonlar ve üçüncü taraf eklentiler dahil birçok yerde görünür.

en: CSV example file
tr: CSV örnek dosyası

en: CTR
tr: Tıklama Oranı

en: Cafe
tr: Kafe

en: Cambodia
tr: Kamboçya

en: Cameroon
tr: Kamerun

en: Canada
tr: Kanada

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancelled
tr: İptal Edildi

en: Canonical URL
tr: Kanonik URL

en: Cape Verde
tr: Yeşil Burun Adaları

en: Caption
tr: Başlık

en: Caption for the current media file.
tr: Mevcut medya dosyası için alt başlık.

en: Car
tr: Araba

en: Card Type
tr: Kart Türü

en: Casing
tr: Büyük/küçük harf

en: Catalan
tr: Katalanca

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Category
tr: Kategori

en: Category Hierarchy
tr: Kategori Hiyerarşisi

en: Category Name
tr: Kategori İsmi

en: Cause
tr: Dava

en: Central African Republic
tr: Orta Afrika Cumhuriyeti

en: Chad
tr: Çad

en: Change Frequency
tr: Değişim Sıklığı

en: Character Count
tr: Karakter Sayımı

en: Check how your site scores with our SEO analyzer and compare against your competitor's site.
tr: SEO analizcisiyle sitenizin puanını görün ve rakibinizin sitesiyle karşılaştırın.

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
tr: Belirli bir yazı için olan kategorilerinizin bu yazı için meta anahtar kelimeler olarak kullanılmasını istiyorsanız bunu işaretleyin (Yazı Düzenleme ekranında belirteceğiniz anahtar kelimelere ek olarak).

en: Check this if you want your keywords on your Posts page (set in WordPress under Settings, Reading, Front Page Displays) and your archive pages to be dynamically generated from the keywords of the posts showing on that page. If unchecked, it will use the keywords set in the edit page screen for the posts page.
tr: Anahtar kelimelerinizin Yayınlar sayfanızdaki (Ayarlar, Okuma, Ön Sayfa Ekranları altında WordPress'te ayarlanır) ve arşiv sayfalarınızın o sayfada gösterilen yazıların anahtar kelimelerinden dinamik olarak oluşturulmasını istiyorsanız bunu işaretleyin. İşaretli değilse, mesajlar sayfası için düzenleme sayfası ekranında belirlenen anahtar kelimeleri kullanacaktır.

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
tr: Belirli bir yazı için olan etiketlerininiz bu yazı için meta anahtar kelimeler olarak kullanılmasını istiyorsanız bunu işaretleyin (Yazı Düzenleme ekranında belirteceğiniz anahtar kelimelere ek olarak).

en: Check this if you would like to remove ALL %1$s data upon plugin deletion. All settings and SEO data will be unrecoverable.
tr: Eklenti silme sonrasında TÜM %1$s verisini silmek için bunu işaretleyin. Tüm ayarlar ve SEO verisi geri kurtarılamaz şekilde silinecektir.

en: Checkout Page
tr: Ödeme Sayfası

en: Childcare
tr: Çocuk Bakım

en: Childrens Event
tr: Çocuk Etkinliği

en: Chile
tr: Şili

en: Choose Features
tr: Özellikleri Seçin

en: Choose Image
tr: Görsel Seç

en: Choose a File
tr: Bir Dosya Seçin

en: Choose a Person
tr: Kişi Seçin

en: Choose a Post Type
tr: Bir Gönderi Türü Seçin

en: Choose a plugin to import Local SEO directly into %1$s.
tr: Yerel SEO'yu doğrudan %1$s içine aktarmak için bir eklenti seçin.

en: Choose a plugin to import SEO data directly into %1$s.
tr: SEO verilerini doğrudan %1$s içine aktarmak için bir eklenti seçin.

en: Choose country
tr: Ülke seçin

en: Choose whether %1$s should automatically append a compact author bio at the end of every post. You can also manually insert the author bio using the Author Bio block.
tr: %1$s etiketinin, her gönderinin sonuna otomatik olarak kompakt bir yazar biyografisi ekleyip eklemeyeceğini seçin. Yazar biyografisini, Yazar Biyografisi bloğunu kullanarak manuel olarak da ekleyebilirsiniz.

en: Choose whether the site represents a person or an organization.
tr: Sitenin bir kişiyi mi yoksa bir kuruluşu mu temsil ettiğini seçin.

en: Choose whether you want to use the OG data from the Facebook tab in your individual pages/posts by default.
tr: Bireysel sayfalarda/gönderilerde varsayılan olarak Facebook sekmesinden Açık Grafik (OG) verisini kullanmak isteyip istemediğinizi seçin.

en: Choose whether your %1$s should be included in search results. If you select "No", then your %1$s will be noindexed and excluded from the sitemap so that search engines ignore them.
tr: Arama sonuçlarınıza %1$s dahil olsun mu olmasın mı seçimini yapın. "Hayır" seçimini yaparsanız arama motorlarının bunları yok sayması için %1$s indekslenmeyecek ve site haritasından hariçte bırakılacak.

en: Choose which casing should be applied to the attribute.
tr: Niteliğe büyük/küçük harf uygulaması seçimini yapın.

en: City
tr: Şehir

en: Clean uploaded image filenames
tr: Karşıya yüklenmiş görsel dosya adlarını temizleyin

en: Clean-param must start with at least one param which is optionally followed by one path.
tr: Temiz-parametre, en az bir parametre ve bunu takiben isteğe bağlı olarak bir yol ile başlamalıdır.

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear 404 Logs
tr: 404 Günlüklerini Temizleyin

en: Clear Bad Bot Blocker Logs
tr: Bozuk Bot Engelleyici Kayıtlarını Temizle

en: Clear Redirect Logs
tr: Yeniden Yönlendirme Günlüklerini Temizleyin

en: Cleared
tr: Temizlendi

en: Click here
tr: Buraya tıklayın

en: Click here to learn more
tr: Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın

en: Click on the tags below to insert variables into your %1$s attribute.
tr: Değişkenleri %1$s niteliğinize eklemek için aşağıdaki etiketlere tıklayın.

en: Click on the tags below to insert variables into your description.
tr: Açıklamanıza değişkenler eklemek için aşağıdaki etiketleri tıklayın.

en: Click on the tags below to insert variables into your home page title.
tr: Ana sayfanızın başlığına değişkenler eklemek için aşağıdaki etiketlere tıklayın.

en: Click on the tags below to insert variables into your meta description.
tr: Meta açıklamanıza değişkenler eklemek için aşağıdaki etiketlere tıklayın.

en: Click on the tags below to insert variables into your site name.
tr: Site adınıza değişkenler eklemek için aşağıdaki etiketleri tıklayın.

en: Click on the tags below to insert variables into your site title.
tr: Site başlığınıza değişkenler eklemek için aşağıdaki etiketleri tıklayın.

en: Click on the tags below to insert variables into your template.
tr: Şablonunuza değişkenler eklemek için aşağıdaki etiketlere tıklayın.

en: Click on the tags below to insert variables into your title.
tr: Başlığınıza değişkenler eklemek için aşağıdaki etiketlere tıklayın.

en: Click to Copy
tr: Kopyalamak için Tıkla

en: Click to Sort...
tr: Sıralamak için tıklayın...

en: Clicks
tr: Tıklamalar

en: Close
tr: Kapat

en: Close and Exit Wizard Without Saving
tr: Sihirbazı Kapat ve Kaydetmeden Çık

en: Closed
tr: Kapalı

en: Code Snippets
tr: Kod Parçacıkları

en: Collection Page
tr: Koleksiyon Sayfası

en: Colombia
tr: Kolombiya

en: Comedy Event
tr: Komedi Etkinliği

en: Common Words
tr: Yaygın Kelimeler

en: Compact Archives
tr: Kompakt Arşivler

en: Company
tr: Şirket

en: Compare Revisions of
tr: Şu Revizyonları Karşılaştır:

en: Compare any two revisions
tr: Herhangi iki revizyonu karşılaştır

en: Compare the percentages of your results to the goal for each category and adjust as necessary.
tr: Sonuçlarınızın yüzdesini her bir kategori için hedefler ile karşılaştırın ve gerektiği şekilde ayarlama yapın.

en: Competitors
tr: Rakipler

en: Complete SEO Checklist
tr: Eksiksiz SEO Kontrol Listesi

en: Complete Site Audit Checklist
tr: Tam Site Denetimi Kontrol Listesi

en: Complete Support
tr: Tam Destek

en: Complete documentation on usage tracking is available %1$shere%2$s.
tr: Kullanım takip etme ile ilgili tam dokümantasyon %1$sburada%2$s mevcuttur.

en: Complete support for schema markup so you can get more clicks and traffic with rich snippets.
tr: Şema işaretlemesi için desteği tamamlayın ve bu sayede zengin snippetlerle daha fazla tıklama ve trafik alın.

en: Configure Local SEO
tr: Yerel SEO'yu yapılandırın

en: Configure Schema Markup for your content. Search engines use structured data to display rich results in SERPs.
tr: İçeriğiniz için Şema İşaretlemesini yapılandırın. Arama motorları, SERP'lerde zengin sonuçları görüntülemek için yapılandırılmış veriler kullanır.

en: Configure Sitemap
tr: Site Haritasını Yapılandır

en: Configure how your website content will look in Google, Bing and other search engines.
tr: Web sitenizin içeriğinin Google, Bing ve diğer arama motorlarında nasıl görüneceğini yapılandırın.

en: Conflicting Plugins Detected
tr: Çakışmaya Neden Olan Eklentiler Tespit Edildi

en: Congo - Brazzaville
tr: Kongo - Brazavil

en: Congo - Kinshasa
tr: Kongo - Kinşasa

en: Congratulations, your site is now SEO ready!
tr: Tebrikler, siteniz SEO'ya hazır!

en: Connect
tr: Bağlan

en: Connect Your Site to Google Search Console
tr: Sitenizi Google Search Console'a Bağlayın

en: Connect Your Site with Google Search Console
tr: Sitenizi Google Search Console'a Bağlayın

en: Connect to AIOSEO
tr: AIOSEO'ya bağlanın

en: Connect to Google Search Console
tr: Google Arama Konsoluna Bağlanın

en: Connect to Google to automatically add sitemaps and keep them in sync.
tr: Site haritalarını otomatik olarak eklemek ve bunları senkronize halde tutmak için Google'a bağlanın.

en: Connect to SEOBoost
tr: SEOBoost'a bağlan

en: Connect to SEOBoost to get access to the Writing Assistant.
tr: Yazma Asistanına erişmek için SEOBoost'a bağlanın.

en: Connect to an Existing Account
tr: Mevcut Bir Hesaba Bağlayın

en: Connect with %1$s
tr: %1$s ile Bağlanın,

en: Connect with Google Search Console to track how your site is performing in search rankings and generate reports with actionable insights that help you get the most out of your content. (Elite plan only)
tr: Sitenizin arama sıralamalarında nasıl performans gösterdiğini izlemek ve içeriğinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak eyleme geçirilebilir bilgiler içeren raporlar oluşturmak için Google Arama Konsolu ile bağlantı kurun. (Yalnızca Elit plan)

en: Connect with your visitors after they leave your website with the leading web push notification software. Over 10,000+ businesses worldwide use PushEngage to send 15 billion notifications each month.
tr: Önde gelen web anlık bildirim yazılımıyla ziyaretçilerinizle web sitenizi terk ettikten sonra bağlantıda kalın. Dünya genelinde 10.000'in üzerinde işletme, her ay 15 milyar bildirim göndermek için PushEngage'i kullanıyor.

en: Connect your site to Google Search Console to receive insights on how content is being discovered. Identify areas for improvement and drive traffic to your website.
tr: İçeriğin nasıl keşfedildiği hakkında fikirler almak için Sitenizi Google Arama Konsoluna bağlantılı hale getirin. İyileştirme alanlarını belirleyin ve web sitenize trafik çekin.

en: Connecting...
tr: Bağlanıyor...

en: Consecutive sentences
tr: Ardışık cümleler

en: Constants
tr: Sabitler

en: Contact Info
tr: İletişim Bilgileri

en: Contact Page
tr: İletişim Sayfası

en: Contact Page URL
tr: İletişim Sayfası URL'si

en: Contact Page URL:
tr: İletişim Sayfası URL'si:

en: Content
tr: İçerik

en: Content Decay Tracking
tr: İçerik Bozulması Takibi

en: Content Drop
tr: Bırakılan İçerik

en: Content Performance
tr: İçerik Performansı

en: Content Rankings
tr: İçerik Sıralamaları

en: Content Summary
tr: İçerik Özeti

en: Content Types
tr: İçerik Türleri

en: Content length
tr: İçerik uzunluğu

en: Continue Reading
tr: Okumaya Devam Et

en: Contractor
tr: Yüklenici

en: Contributor
tr: Katkı Sağlayan

en: Control the priority & frequency of each Post, Page, Category, Tag, etc.
tr: Her Gönderinin, Sayfanın, Kategorinin, Etiketin vb. önceliğini ve sıklığını kontrol edin.

en: Control the priority & frequency per Post Type/Taxonomy
tr: Gönderi Türü/Taksonomi başına önceliği ve sıklığını kontrol edin

en: Control the title, alt tag, caption, description and filename of your images (Plus, Pro & Elite plans only)
tr: Görsellerinizin başlığını, alternatif etiketini, başlığını, açıklamasını ve dosya adını kontrol edin (yalnızca Plus, Pro ve Elit planları)

en: Conversion Tools
tr: Dönüştürme Araçları

en: Convert casing of image attributes
tr: Görsel niteliklerin büyük/küçük harf dönüştürmesini yapın

en: Cook Islands
tr: Cook Adaları

en: Cookie
tr: Çerez

en: Copied!
tr: Kopyalandı!

en: Copy the error message above and paste it in a message to the %1$s support team.
tr: Yukarıdaki hata mesajını kopyalayın ve %1$s destek ekibine göndereceğiniz bir mesaja yapıştırın.

en: Copy to Clipboard
tr: Panoya Kopyala

en: Cornerstone Content
tr: Köşe Taşı İçeriği

en: Cornerstone Content is a %1$s feature. %2$s
tr: Köşe taşı içeriği bir %1$s özelliğidir. %2$s

en: Cornerstone content refers to the most  important and informative articles or pages on your website that serve as the foundation for your content strategy. AIOSEO uses cornerstone content for
tr: Köşe taşı içeriği, web sitenizdeki içerik stratejinizin temelini oluşturan en önemli ve bilgilendirici makaleleri veya sayfaları ifade eder. AIOSEO köşe taşı içeriğini şunun için kullanıyor

en: Corporation
tr: Şirket

en: Costa Rica
tr: Kosta Rika

en: Could Be Better
tr: Daha İyi Olabilirdi

en: Could not install upgrade. Please download from %1$s and install manually.
tr: Yükseltme yüklenemedi. Lütfen %1$s içerisinden indirin ve manuel olarak yükleyin.

en: Could you please do us a BIG favor and give it a 5-star rating on WordPress to help us spread the word and boost our motivation?
tr: Lütfen bize BÜYÜK bir iyilik yapıp, kelimeyi yaymamıza ve motivasyonumuzu artırmamıza yardımcı olması için WordPress'te 5 yıldızlı bir değerlendirme yapabilir misiniz?

en: Count
tr: Sayı

en: Country
tr: Ülke

en: Country code
tr: Ülke kodu

en: Course
tr: Ders

en: Crawl Cleanup
tr: Tarama Temizleme

en: Crawl Cleanup changes you should know about
tr: Crawl Cleanup hakkında bilmeniz gereken değişiklikler

en: Crawl-delay must be a number starting from 1.
tr: Tarama gecikmesi 1'den başlayan bir sayı olmalıdır.

en: Create Backup
tr: Yedek Oluştur

en: Create Group
tr: Grup Oluştur

en: Create New Post
tr: Yeni yazı oluştur

en: Create a Free Account
tr: Ücretsiz Bir Hesap Oluşturun

en: Create and manage redirects for your broken links.
tr: Bozuk bağlantılarınız için yeniden yönlendirmeler oluşturun ve bunları yönetin.

en: Create, manage and monitor redirects for 404's or modified posts + server redirects, full site redirects and site aliases (Pro & Elite plans only)
tr: 404'ler veya değiştirilen gönderiler + sunucu yönlendirmeleri, tam site yönlendirmeleri ve site takma adları için yönlendirmeler oluşturun, yönetin ve izleyin (yalnızca Pro ve Elit planları)

en: Croatia
tr: Hırvatistan

en: Cuba
tr: Küba

en: Currencies Accepted
tr: Kabul Edilen Para Birimleri

en: Current Date
tr: Mevcut Tarih

en: Current Day
tr: Mevcut Gün

en: Current Item
tr: Güncel Öğe

en: Current Month
tr: Mevcut Ay

en: Current Score
tr: Mevcut Puan

en: Current Year
tr: Mevcut Yıl

en: Current or first category title.
tr: Mevcut veya ilk kategori başlığı.

en: Current or first term link (link as text).
tr: Mevcut veya ilk terim bağlantısı (metin olarak bağlantı).

en: Current or first term link (name as text).
tr: Mevcut veya ilk terim bağlantısı (metin olarak isim).

en: Custom Breadcrumb Templates
tr: Özel Bağlantı Haritası Şablonları

en: Custom Field
tr: Özel Alan

en: Custom Field Name
tr: Özel Alan Adı

en: Custom Field Support
tr: Özel Alan Desteği

en: Custom Fields
tr: Özel Alanlar

en: Custom Fields is a %1$s Feature
tr: Özel Alanlar bir %1$s Özelliği

en: Custom HTML templates
tr: Özel HTML şablonları

en: Custom Image
tr: Özel Resim

en: Custom Marker
tr: Özel İşaretçi

en: Custom Robots.txt Preview
tr: Özel Robots.txt Önizlemesi

en: Custom Role
tr: Özel Rol

en: Custom Rules
tr: Özel Kurallar

en: Custom Schema
tr: Özel Şema

en: Custom Taxonomies are a PRO Feature
tr: Özel Taksonomiler bir PRO Özelliğidir

en: Custom Taxonomy Support is a %1$s Feature
tr: Özel Sınıflandırma Desteği bir %1$s Özelliği

en: Custom field names with spaces detected
tr: Boşluklu özel alan adları algılandı

en: Custom separator:
tr: Özel ayırıcı:

en: Customer Data
tr: Müşteri Verisi

en: Customer Support
tr: Müşteri Desteği

en: Cyprus
tr: Güney Kıbrıs Rum Kesimi

en: Czechia
tr: Çekya

en: Côte d’Ivoire
tr: Fildişi Sahili

en: DRAFT
tr: TASLAK

en: Daily
tr: Günlük

en: Dance Event
tr: Dans Etkinliği

en: Danish
tr: Danca

en: Dashboard
tr: Pano

en: Dashboard Widgets
tr: Pano Widgetleri

en: Dashboard Widgets is a %1$s feature. %2$s
tr: Pano Widget'ları bir %1$s özelliğidir. %2$s

en: Dashes (-)
tr: Tireler (-)

en: Data: %1$.2f MB / Index: %2$.2f MB / Engine: %3$s / Collation: %4$s
tr: Veri: %1$.2f MB / Dizin: %2$.2f MB / Motor: %3$s / Harmanlama: %4$s

en: Database
tr: Veritabanı

en: Database Powered By
tr: Veritabanını Destekleyen:

en: Database Size
tr: Veritabanı Boyutu

en: Database Tools
tr: Veritabanı Araçları

en: Database Version
tr: Veritabanı Sürümü

en: Dataset
tr: Veri seti

en: Date Archive Pages
tr: Tarih Arşiv Sayfaları

en: Date Archive Sitemap
tr: Tarih Arşivi Site Haritası

en: Date Archives
tr: Tarih Arşivleri

en: Day
tr: Gün

en: Day-by-Day Basis
tr: Günden Güne Bazda

en: Deactivate
tr: Devre dışı bırak

en: Deactivate All Features
tr: Tüm Özellikleri Devre Dışı Bırak

en: Deactivate License
tr: Lisansı Etkisizleştir

en: Deactivated
tr: Etkisizleştirildi

en: Deactivation failed. Please check permissions and try again.
tr: Devre dışı bırakma başarısız oldu. Lütfen izinleri kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Decide whether you want your site's URLs to include a "www", or if you prefer a plain domain name. There are marketing pros and cons for each choice, but neither one is better or worse for SEO purposes - as long as you're consistent.
tr: Site URL'lerinizin bir "www" içermesini mi yoksa düz bir alan adını mı tercih edeceğinize karar verin. Her seçim için pazarlama artıları ve eksileri vardır ancak tutarlı olduğunuz sürece SEO açısından herhangi biri daha iyi veya daha kötü değildir.

en: Dedicated HTML Sitemaps do not work while using "plain" permalinks. Please update your %1$spermalink structure%2$s to use this option.
tr: Özel HTML Site Haritaları, "düz" kalıcı bağlantılar kullanılırken çalışmaz. Lütfen bu seçeneği kullanmak için %1$skalıcı bağlantı yapınızı%2$s güncelleyin.

en: Dedicated Page
tr: Özel Sayfa

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default (Set under Social Networks)
tr: Varsayılan (Sosyal Ağlar Altında Ayarlanır)

en: Default Card Type
tr: Varsayılan Kart Türü

en: Default Image (Set Below)
tr: Varsayılan Görsel (Aşağıdan Ayarlayın)

en: Default Image Source (Set in Social Networks)
tr: Varsayılan Görsel Kaynağı (Ayarı Sosyal Ağlarda)

en: Default Language
tr: Varsayılan Dil

en: Default Object Type (Set in Social Networks)
tr: Varsayılan Nesne Türü (Sosyal Ağlarda Ayarlanır)

en: Default Post Facebook Image
tr: Varsayılan Gönderi Facebook Görseli

en: Default Post Image Source
tr: Varsayılan Gönderi Görsel Kaynağı

en: Default Post Type Object Types
tr: Varsayılan Gönderi Türü Nesne Türleri

en: Default Post X Image
tr: Varsayılan Gönderi X Görseli

en: Default Region
tr: Varsayılan Bölge

en: Default Social Share Image
tr: Varsayılan Sosyal Paylaşım Görseli

en: Default Taxonomy Object Types
tr: Varsayılan Sınıflandırma Nesne Türleri

en: Default Taxonomy Object Types is a %1$s feature. %2$s
tr: Varsayılan Sınıflandırma Nesne Türleri bir %1$s özelliğidir. %2$s

en: Default Term Facebook Image
tr: Varsayılan Terim Facebook Görseli

en: Default Term Image Source
tr: Varsayılan Terim Görsel Kaynağı

en: Default Term Image Source is a %1$s feature. %2$s
tr: Varsayılan Terim Görsel Kaynağı bir %1$s özelliğidir. %2$s

en: Default Term X Image
tr: Varsayılan Terim X Görseli

en: Default settings that just work
tr: Çalışan varsayılan ayarlar

en: Default template for all pages.
tr: Tüm sayfalar için varsayılan şablon.

en: Delete
tr: Sil

en: Delete All %1$s Links
tr: Tüm %1$s Bağlantılarını Sil

en: Delete Link
tr: Bağlantıyı Sil

en: Delete Page
tr: Sayfayı Sil

en: Delete Query Arg
tr: Sorgu Argümanını Sil

en: Delete Query Args
tr: Sorgu Argümanlarını Sil

en: Delete Rule
tr: Kuralı Sil

en: Delete Static Files
tr: Statik Dosyaları Sil

en: Delete selected pages
tr: Seçili sayfaları sil

en: Delivery Event
tr: Teslimat Etkinliği

en: Denmark
tr: Danimarka

en: Dentist
tr: Diş Doktoru

en: Depending on the amount of content on your site, this process can take some time. You can safely leave this page and check back later.
tr: Sitenizdeki içerik miktarına bağlı olarak bu süreç biraz zaman alabilir. Bu sayfayı güvenle terk edip daha sonra tekrar kontrol edebilirsiniz.

en: Depending on the number of posts being scanned, this process can take some time. You can safely leave this page and check back later.
tr: Taranan gönderi sayısına bağlı olarak bu süreç biraz zaman alabilir. Bu sayfayı güvenle terk edip daha sonra tekrar kontrol edebilirsiniz.

en: Descending
tr: Azalan

en: Description
tr: Açıklama

en: Description Format
tr: Açıklama Biçimi

en: Description for the current media file.
tr: Mevcut medya dosyası için açıklama.

en: Descriptions
tr: Açıklamalar

en: Desktop user agent
tr: Masaüstü kullanıcı aracısı

en: Detailed Address, Contact and Payment Info
tr: Ayrıntılı Adres, İletişim ve Ödeme Bilgisi

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Did you know that %1$s Pro allows you to choose a %2$sprimary category%3$s for your posts? This feature works hand in hand with our powerful Breadcrumbs template to give you full navigational control to help improve your search rankings!
tr: %1$s Pro'nun gönderileriniz için %2$sbirincil kategori%3$s seçmenize izin verdiğini biliyor muydunuz? Bu özellik, güçlü Bağlantı Haritaları şablonumuzla birlikte çalışarak arama sıralamalarınızı iyileştirmenize yardımcı olacak tam gezinme kontrolü sağlar!

en: Did you know you can automatically add internal links using Link Assistant? %1$s
tr: Bağlantı Asistanını kullanarak otomatik olarak iç bağlantılar ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? %1$s

en: Didn't expect to see this? Make sure your sitemap is enabled and your content is set to be indexed. %1$sLearn More →%2$s
tr: Bunu görmeyi beklemiyor muydunuz? Site haritanızın etkinleştirilmiş ve içeriğinizin indekslenecek şekilde ayarlanmış olduğundan emin olun. %1$sDaha Fazlasını Öğrenin →%2$s

en: Diff
tr: Fark

en: Directive
tr: Direktif

en: Director
tr: Yönetmen

en: Directory Listing seems to be disabled on the server.
tr: Sunucuda Dizin Listelemesi devre dışı bırakılmış görünüyor.

en: Directory Listing seems to be disabled on your server.
tr: Sunucunuzda Dizin Listelemesi devre dışı görünüyor.

en: Directory Listing seems to be enabled on the server.
tr: Sunucuda Dizin Listelemesi etkinleştirilmiş görünüyor.

en: Directory Listing seems to be enabled on your server.
tr: Sunucunuzda Dizin Listelemesi etkin görünüyor.

en: Disabled
tr: Devre dışı bırakıldı

en: Disabling the global RSS feed is NOT recommended. This will prevent users from subscribing to your content and can hurt your SEO rankings.
tr: Küresel RSS akışının devre dışı bırakılması tavsiye EDİLMEZ. Bu durum, kullanıcıların içeriğinize abone olmalarını engeller ve SEO sıralamanıza zarar verebilir.

en: Disallow
tr: İzin verme

en: Discard Changes
tr: Değişiklikleri Gözardı Et

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı kes

en: Dismiss
tr: Yoksay

en: Dismiss All
tr: Hepsini Reddet

en: Dismissed Notifications
tr: Reddedilen Bildirimler

en: Display Block
tr: Bloğu Görüntüle

en: Display HTML Sitemap
tr: HTML Site Haritasını Görüntüle

en: Display Info
tr: Bilgileri Görüntüle

en: Display Opening Hours
tr: Açılış Saatlerini Görüntüle

en: Display Settings
tr: Görünüm Ayarları

en: Display complete category hierarchy even if not selected on each individual post.
tr: Her gönderide tek tek seçilmiş olmasa da tam kategori hiyerarşisini görüntüle.

en: Display the current page breadcrumb.
tr: Mevcut sayfa bağlantı haritasını göster.

en: Display the sitemap on a dedicated page:
tr: Site haritasını özel bir sayfada görüntüle:

en: Displayed when the business is closed.
tr: İşletme kapalı olduğunda görüntülenir.

en: Displayed when the business is open all day long.
tr: İşletme gün boyu açık olduğunda görüntülenir.

en: Dive into your top-performing pages with %1$s and uncover growth opportunities.
tr: %1$s ile en iyi performans gösteren sayfalarınıza dalın ve büyüme fırsatlarını keşfedin.

en: Djibouti
tr: Cibuti

en: Do you get a blank sitemap or 404 error?
tr: Boş bir site haritası mı yoksa 404 hatası mı alıyorsunuz?

en: Do you have multiple authors?
tr: Birden çok yazarınız var mı?

en: Docs
tr: Belgeler

en: Documentation
tr: Belgelendirme

en: Domain
tr: Alan Adı

en: Domain Activations
tr: Alan Adı Aktivasyonları

en: Domain Activations is an %1$s Feature
tr: Alan Adı Aktivasyonları bir %1$s Özelliğidir

en: Domains Report
tr: Alan Adları Raporu

en: Dominica
tr: Dominika

en: Dominican Republic
tr: Dominik Cumhuriyeti

en: Don't try to force keywords into sub-headings if they feel unnatural. It will send the wrong message to your readers, possibly driving them away.
tr: Doğal olmadıklarını düşündüklerinde anahtar sözcükleri alt başlıklara zorlamaya çalışmayın. Okuyucularınıza yanlış bir mesaj gönderecek ve muhtemelen onları uzaklaştıracaktır.

en: Don't update the modified date
tr: Değiştirilmiş tarihi güncelleme

en: Done
tr: Tamamlandı

en: Down
tr: Aşağı

en: Download Sample CSV File
tr: Örnek CSV Dosyasını İndir

en: Download System Info File
tr: Sistem Bilgi Dosyasını İndirin

en: Drink
tr: İçecek

en: Driving Directions
tr: Yol Tarifi

en: Drop (%)
tr: Düştü (%)

en: Dry Cleaning/Laundry
tr: Kuru Temizleme/Çamaşırhane

en: Due to a bug in the previous version of %1$s, your homepage title and description may have changed. Please take a minute to review your homepage settings to verify that they are correct.
tr: %1$s'nun önceki sürümündeki bir bug sebebiyle ana sayfa başlık ve açıklamanız değişmiş olabilir. Bunların doğru olduğundan emin olmak amacıyla lütfen ana sayfa ayarlarınızı gözden geçirmek için bir dakikanızı ayırın.

en: Due to some changes in how our Open Graph integration works, your Facebook Titles and Descriptions may have changed. You were using the following options that have been removed:
tr: Açık Grafik entegrasyonumuzun çalışma yoluyla ilgili bazı değişiklikler sebebiyle Facebook Başlıklarınız ve Açıklamalarınız değişmiş olabilir. Aşağıda belirtilen ve artık kaldırılmış olan seçenekleri kullanıyordunuz:

en: Duplicate Open Graph meta tags were found.
tr: Yinelenen Açık Grafik meta etiketleri bulundu.

en: Dutch
tr: Felemenkçe

en: Dynamically Generate
tr: Dinamik Olarak Oluştur

en: Dynamically Generate Meta Keywords
tr: Meta Anahtar Kelimelerini Dinamik Olarak Oluşturun

en: Dynamically creates the XML Sitemap instead of using a static file.
tr:  XML site haritasını, bir statik dosya kullanmak yerine dinamik olarak oluşturur.

en: E-E-A-T for Higher Rankings
tr: Daha Yüksek Sıralamalar için E-E-A-T

en: Easily create and manage redirects for your broken links to avoid confusing search engines and users, as well as losing valuable backlinks.
tr: Arama motorlarının ve kullanıcıların kafa karışıklığı yaşamasını engellemek ve kıymetli geri bağlantıları kaybetmemek amacıyla, bozuk bağlantılarınız için kolayca yeniden yönlendirmeler oluşturun ve bunları yönetin.

en: Easily display Facebook content on your WordPress site without writing any code. Comes with multiple templates, ability to embed albums, group content, reviews, live videos, comments, and reactions.
tr: Herhangi bir kod yazmaksızın Facebook içeriğini WordPress sitenizde kolayca görüntüleyin. Çoklu şablonlar, albüm gömebilme becerisi, grup içeriği, incelemeler, canlı videolar, yorumlar ve tepkilerle birlikte gelir.

en: Easily display Instagram content on your WordPress site without writing any code. Comes with multiple templates, ability to show content from multiple accounts, hashtags, and more. Trusted by 1 million websites.
tr: Herhangi bir kod yazmaksızın Instagram içeriğini WordPress sitenizde kolayca görüntüleyin. Çoklu şablonlar, birden çok hesabı görüntüleme becerisi, hashtaglar ve daha fazlası ile birlikte gelir. 1 milyon web sitesi tarafından güvenilmiştir.

en: Easily display Twitter content in WordPress without writing any code. Comes with multiple layouts, ability to combine multiple Twitter feeds, Twitter card support, tweet moderation, and more.
tr: Herhangi bir kod yazmaksızın Twitter içeriğini WordPress'te kolayca görüntüleyin. Çoklu yerleşimler, birden çok Twitter akışını birleştirme becerisi, Twitter kart desteği, twitter moderasyonu ve daha fazlası ile birlikte gelir.

en: Easily display YouTube videos on your WordPress site without writing any code. Comes with multiple layouts, ability to embed live streams, video filtering, ability to combine multiple channel videos, and more.
tr: Herhangi bir kod yazmaksızın YouTube videolarını WordPress sitenizde kolayca görüntüleyin. Çoklu yerleşimler, canlı yayınları gömebilme becerisi, video filtreleme, birden çok kanal videosunu birleştirme becerisi ve daha fazlasıyla birlikte gelir.

en: Easily generate unlimited schema markup for your content to help you rank higher in search results. Our schema validator ensures your schema works out of the box.
tr: Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacak şekilde içeriğiniz için kolayca sınırsız şema işaretlemesi oluşturun. Şema doğrulayıcımız, şemanızın ilk seferinde doğru çalışmasını sağlar.

en: Easy to manage revisions
tr: Yönetmesi kolay revizyonlar

en: Ecuador
tr: Ekvador

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit %1$s
tr: %1$s Düzenle

en: Edit .htaccess
tr: .htaccess düzenle

en: Edit Facebook Meta Data
tr: Facebook Meta Verisini Düzenleyin

en: Edit Group(s)
tr: Grubu (Grupları) Düzenle

en: Edit HTML Anchor:
tr: HTML Sabitleyicisini Düzenle:

en: Edit SEO
tr: SEO Düzenle

en: Edit Snippet
tr: Snippet'i Düzenle

en: Edit Title and Description
tr: Başlığı ve Açıklamayı Düzenle

en: Edit User
tr: Kullanıcıyı Düzenle

en: Edit X Meta Data
tr: X Meta Verilerini Düzenleyin

en: Edit Your Meta Description
tr: Meta Açıklamanızı Düzenleyin

en: Edit Your Page
tr: Sayfanızı Düzenleyin

en: Edit Your Page Title
tr: Sayfa Başlığınızı Düzenleyin

en: Editor
tr: Editör

en: Education Event
tr: Eğitim Etkinliği

en: Egypt
tr: Mısır

en: Elevate your SEO with AIOSEO Writing Assistant
tr: AIOSEO Yazma Asistanı ile SEO'nuzu yükseltin

en: Email
tr: E-posta

en: Email Address
tr: E-posta Adresi

en: Email Debug Information
tr: E-posta Hata Ayıklama Bilgileri

en: Email Reports
tr: E-posta Raporları

en: Email:
tr: E-posta:

en: Emergency Service
tr: Acil Servis

en: Emotional Words
tr: Duygusal Kelimeler

en: Emotionally triggered headlines are likely to drive more clicks.
tr: Duygu tetiklemesi olan başlıkların daha fazla tıklama alması daha muhtemeldir.

en: Employer
tr: İşveren

en: Employment Agency
tr: İş Bulma Kurumu

en: Empty Content or Post ID
tr: İçerik veya Gönderi Kimliği Boş

en: Empty Post ID
tr: Gönderi Kimliği Boş

en: Empty progress and result.
tr: İlerleme ve sonuç boş.

en: Empty response from service
tr: Servisten boş yanıt

en: Enable Author Info
tr: Yazar Bilgilerini Etkinleştir

en: Enable Author SEO (E-E-A-T) on Your Site
tr: Sitenizde Yazar SEO'sunu (E-E-A-T) Etkinleştirin

en: Enable Breadcrumbs
tr: Breadcrumbs'ı Etkinleştir

en: Enable Custom Robots.txt
tr: Özel Robots.txt'yi etkinleştirin

en: Enable Email Reports
tr: E-posta Raporlarını Etkinleştir

en: Enable Email reports?
tr: E-posta raporları etkinleştirilsin mi?

en: Enable Open Graph Markup
tr: Açık Grafik İşaretlemesini Etkinleştir

en: Enable Post Types
tr: Gönderi Türlerini Etkinleştir

en: Enable Schema Markup
tr: Şema İşaretlemesini Etkinleştir

en: Enable Sitemap
tr: Site Haritasını Etkinleştir

en: Enable Sitemap Indexes
tr: Site Haritası İndekslerini Etkinleştirin

en: Enable X Card
tr: X Kartını Etkinleştir

en: Enable email reports to receive a digest of the most important SEO updates for your site, right in your inbox.
tr: Siteniz için en önemli SEO güncellemelerinin özetinin doğrudan gelen kutunuza gelmesi için e-posta raporlarını etkinleştirin.

en: Enable our Headline Analyzer to help you write irresistible headlines and rank better in search results.
tr: Başlık Analizcimizi, karşı konulamaz başlıklar yazmak ve arama sonuçlarında daha iyi sıralamaya ulaşmak için etkinleştirin.

en: Enable our TruSEO score to help you optimize your content for maximum traffic.
tr: İçeriğinizi maksimum trafik için optimize etmek amacıyla TruSEO puanımızı etkinleştirin.

en: Enable this feature if you want Facebook and other social media to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
tr: Facebook ve diğer sosyal medyaların, sitenize bir bağlantı paylaşıldığında görsel ve bir alıntı metin içeren bir ön izleme görüntülemesini istiyorsanız bu özelliği etkinleştirin.

en: Enable this feature if you want X to display a preview card with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
tr: X'in sitenize bir bağlantı paylaşıldığında görseller ve bir alıntı metin içeren bir ön izleme kartı görüntülemesini istiyorsanız bu özelliği etkinleştirin.

en: Enable this option to show additional X data on your posts and pages (i.e., who the post was written by and how long it might take to read the article).
tr: Gönderilerinizde ve sayfalarınızda ek X verisi göstermek için bu seçeneği etkinleştirin (yani bu gönderinin kim tarafından yazıldığı ve makaleyi okumanın ne kadar süre alacağı).

en: Enabled
tr: Etkinleştirildi

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: Ending Words
tr: Bitiş Kelimeleri

en: English
tr: İngilizce

en: Ensure your most important keywords appear in the H1 tag - don't force it, use them in a natural way that makes sense to human readers.
tr: En önemli anahtar sözcüklerinizin H1 etiketinde göründüğünden emin olun - bunları zorlamayın, bunları insan okuyucular için anlamlı olacak doğal bir şekilde kullanın.

en: Ensure your page's title includes your target keywords, and design it to encourage users to click.
tr: Sayfanızın başlığının hedef anahtar kelimelerinizi içerdiğinden emin olun ve kullanıcıları tıklamaya teşvik edecek şekilde tasarlayın.

en: Enter Competitor URL
tr: Rakip URL'sini girin

en: Enter License Key
tr: Lisans Anahtarını Gir

en: Enter Your Headline
tr: Başlığınızı Girin

en: Enter a Locale Code, e.g.: en_GB, es_ES
tr: Bir Yerel Kod Girin, örn.: en_GB, es_ES

en: Enter a URL and press enter
tr: Bir URL girin ve enter tuşuna basın

en: Enter a URL or start by typing a page or post title, slug or ID.
tr: Bir URL girin veya bir sayfa ya da gönderi başlığı, kısa isim veya no girerek başlayın.

en: Enter a URL to change the default Canonical URL
tr: Varsayılan Standart URL'yi değiştirmek için bir URL girin

en: Enter a WordPress Filter Name
tr: Bir WordPress Filtre Adı Girin

en: Enter a comma-separated list of post IDs.
tr: Gönderi numaralarının virgülle ayrılmış bir listesini girin.

en: Enter a comma-separated list of term IDs.
tr: Terim numaralarının virgülle ayrılmış bir listesini girin.

en: Enter a custom field/taxonomy name...
tr: Özel bir alan/sınıflandırma adı girin...

en: Enter a different headline than your post title to see how it compares.
tr: Nasıl karşılaştırıldıklarını görmek için gönderi başlığınızdan farklı bir başlık girin.

en: Enter a page URL, e.g. %1$s
tr: Bir sayfa URL'si girin, örnek: %1$s

en: Enter a relative URL to redirect from or start by typing in page or post title, slug or ID. You can also use regex (%1$s)
tr: Yeniden yönlendirmeyi yapmak için göreceli bir URL girin veya sayfa ya da gönderi başlığı, kısa isim veya no girerek başlayın. Regex de kullanabilirsiniz (%1$s)

en: Enter an IP Address
tr: Bir IP Adresi Girin

en: Enter an OpenAI API key in order to automatically generate SEO titles and meta descriptions for your pages. %1$s
tr: Sayfalarınız için SEO başlıklarını ve meta açıklamalarını otomatik olarak oluşturmak için bir OpenAI API anahtarı girin. %1$s

en: Enter one or multiple values
tr: Bir veya birden fazla değer girin

en: Enter the Server Name
tr: Sunucu Adını Girin

en: Enter the primary phone number for your business. Don’t have a business phone number? %1$sSee this guide on how to get one.%2$s
tr: İşletmeniz için birincil telefon numarasını girin. İşletmenize ait bir telefon numarası yok mu? %1$sNasıl edinebileceğiniz konusunda bu kılavuza bakın.%2$s

en: Enter your %1$s License Key
tr: %1$s Lisans Anahtarınızı girin

en: Enter your Facebook Admin ID here. You can enter multiple Facebook Admin IDs by separating them with a comma.
tr: Facebook Yönetici Kimliğinizi buraya girin. Birden çok Facebook Yönetici Kimliğini virgülle ayırarak girebilirsiniz.

en: Enter your answer
tr: Cevabınızı girin

en: Enter your verification codes below to activate webmaster tools.
tr: Webmaster araçlarını etkinleştirmek için doğrulama kodlarınızı aşağıya girin.

en: Entertainment Business
tr: Eğlence İşletmesi

en: Episode
tr: Bölüm

en: Equivalent to rule #%1$s%2$s. The trailing wildcard is ignored.
tr: %2$s %1$s numaralı kurala eşdeğerdir. Sondaki genel arama karakteri dikkate alınmaz.

en: Error in the SeoBoost service. Please contact support.
tr: SeoBoost hizmetinde hata. Lütfen destek birimi ile iletişime geçin.

en: Est. reading time
tr: Est. okuma zamanı

en: Estonia
tr: Estonya

en: Ethiopia
tr: Etiyopya

en: Event
tr: Etkinlik

en: Every page on your site should have a <link> tag with a 'rel="canonical"' attribute. The link tag should go inside the page's head tag, and it should contain the page's "correct" URL.
tr: Sitenizdeki her sayfanın 'rel = "canonical"' niteliğine sahip bir <link> etiketi olmalıdır. Bağlantı etiketi sayfanın başlık etiketinin içine girmeli ve sayfanın "doğru" URL'sini içermelidir.

en: Exact match all parameters in any order
tr: Tüm parametreleri herhangi bir sıralamada tam eşleştir

en: Example
tr: Örnek

en: Example search string
tr: Örnek arama metni

en: Excellent!
tr: Mükemmel!

en: Exclude Images
tr: Görselleri hariç tutun.

en: Exclude Images from your sitemap.
tr: Görselleri site haritanızdan hariç tutun.

en: Exclude Pages/Posts
tr: Sayfaları/Gönderileri Hariç Tut

en: Exclude Posts / Pages
tr: Gönderileri / Sayfaları Hariç Tut

en: Exclude Terms
tr: Terimleri Hariç Tut

en: Exhibition Event
tr: Sergi Etkinliği

en: Experience the power of AI-driven writing assistance seamlessly integrated into SEOBoost. Login to enhance your content creation process and boost your search rankings.
tr: SEOBoost'a sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş yapay zeka destekli yazma asistanının gücünü deneyimleyin. İçerik oluşturma sürecinizi geliştirmek ve arama sıralamalarınızı yükseltmek için giriş yapın.

en: Explore Sample Reports
tr: Örnek Raporları Keşfedin

en: Export All Post Types
tr: Tüm Gönderi Türlerini Dışa Aktar

en: Export All Settings
tr: Tüm Ayarları Dışa Aktar

en: Export All Taxonomies
tr: Tüm Taksonomileri Dışa Aktar

en: Export As
tr: Şu Formatta Dışa Aktar:

en: Export Content
tr: İçeriği Dışa Aktar

en: Export Settings
tr: Ayarları Dışarı Aktar

en: Export as JSON
tr: JSON olarak dışa aktar

en: Exporting Terms is a %1$s Feature
tr: Terimleri Dışa Aktarma bir %1$s Özelliğidir

en: External
tr: Dış

en: External Links
tr: Dış Bağlantılar

en: External links
tr: İç Bağlantılar

en: External:
tr: Dış:

en: FAQ
tr: SSS

en: FAQ Options
tr: SSS Seçenekleri

en: FAQ Page
tr: SSS Sayfası

en: FAQ schema is a Pro feature.
tr: SSS şeması bir Pro özelliğidir.

en: FUTURE
tr: GELECEK

en: Facebook Admin ID
tr: Facebook Yönetici ID

en: Facebook App ID
tr: Facebook App Kimliği

en: Facebook Author URL
tr: Facebook Yazar URL'si

en: Facebook Debugger
tr: Facebook Hata Ayıklayıcı

en: Facebook Description
tr: Facebook Açıklaması

en: Facebook Image
tr: Facebook Görseli

en: Facebook Preview
tr: Facebook Ön İzlemesi

en: Facebook Title
tr: Facebook Başlığı

en: Fact Check
tr: Doğruluk Kontrolü

en: Failed to send email to %1$s. Make sure the address is correct and that your site is configured correctly to send emails.
tr: %1$s adresine e-posta gönderilemedi. Adresin doğru olduğundan ve sitenizin e-posta göndermek için doğru şekilde yapılandırıldığından emin olun.

en: Fantastic! By updating to the latest version, you have access to all the latest features, bug fixes and security improvements.
tr: Harika! En son sürüme yükselterek tüm en son özelliklere, hata düzeltmelerine ve güvenlik iyileştirmelerine erişim elde edersiniz.

en: Fast Server Redirects
tr: Hızlı Sunucu Yeniden Yönlendirmeleri

en: Fax
tr: Faks

en: Fax Number
tr: Faks Numarası

en: Fax:
tr: Faks:

en: Feature Manager
tr: Özellik Yöneticisi

en: Featured Image
tr: Öne Çıkan Görsel

en: Features:
tr: Özellikler:

en: Feeds
tr: Akışlar

en: Female
tr: Kadın

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Filter
tr: Filtre

en: Filter by Group
tr: Gruba Göre Filtrele

en: Financial Service
tr: Finansal Hizmet

en: Fine-tune your site with our powerful tools including Robots.txt editor, import/export and more.
tr: Robots.txt editörü, içe/dışa aktarma ve daha fazlası dahil olmak üzere güçlü araçlarımızı kullanarak sitenizin hassas ayarlamalarını yapın.

en: Finish Setup and Go to the Dashboard
tr: Kurulumu Bitir ve Panoya Git

en: Finland
tr: Finlandiya

en: First Available Image
tr: İlk Geçerli Resim

en: First Image in Content
tr: İçerikteki İlk Görsel

en: Fix Errors
tr: Hataları Düzelt

en: Fix Now
tr: Şimdi Düzelt

en: Fix Sitemap Errors
tr: Site Haritası Hatalarını Düzeltin

en: Flesch reading ease
tr: Flesch okuma kolaylığı

en: Flesch reading ease N/A
tr: Flesch okuma kolaylığı YOK

en: Focus Keyphrase
tr: Odak Anahtar Cümle

en: Focus keyphrase at the beginning of SEO Title
tr: SEO Başlığının başlangıcında odak anahtar cümlesi

en: Focus keyphrase doesn't appear at the beginning of SEO title.
tr: SEO başlığının başlangıcında odak anahtar cümle görüntülenmiyor.

en: Focus keyphrase found in SEO title.
tr: SEO başlığı içerisinde odak anahtar cümle bulundu.

en: Focus keyphrase found in content.
tr: İçerikte odak anahtar cümle bulundu.

en: Focus keyphrase in SEO title
tr: SEO başlığı içerisinde odak anahtar cümle

en: Focus keyphrase in Subheadings
tr: Alt başlıklarda odak anahtar cümle

en: Focus keyphrase in URL
tr: URL içerisinde odak anahtar cümle

en: Focus keyphrase in content
tr: İçerikte odak anahtar cümle

en: Focus keyphrase not found in SEO title.
tr: SEO başlığı içerisinde odak anahtar cümle bulunamadı.

en: Focus keyphrase not found in content.
tr: İçerikte odak anahtar cümle bulunamadı.

en: Focus keyphrase not found in the URL.
tr: Odak anahtar cümle URL içerisinde bulunamadı.

en: Focus keyphrase used at the beginning of SEO title.
tr: Odak anahtar cümle, SEO başlığının başlangıcında kullanıldı.

en: Focus keyphrase used in the URL.
tr: Odak anahtar cümle, URL içerisinde kullanıldı.

en: Follow on X (Twitter)
tr: X'te Takip Et ( Twitter)

en: Follow on YouTube
tr: YouTube'da Takip Et

en: Food
tr: Yiyecek

en: Food Establishment
tr: Gıda İşletmesi

en: Food Event
tr: Yemek Etkinliği

en: For best results, you should strive for %1$d and above.
tr: En iyi sonuçları elde etmek için %1$d ve üzeri seviyelere ulaşmaya çabalamalısınız.

en: For best results, you should strive for %1$s%3$d and above%2$s.
tr: En iyi sonuçları elde etmek için %1$s%3$d ve üzeri%2$s seviyelere ulaşmaya çabalamalısınız.

en: For some crawlers, encountering conflicting "Crawl-delay" might lead to unpredictable behavior.
tr: Bazı tarayıcılar için, çakışan "Tarama gecikmesi" ile karşılaşmak öngörülemeyen davranışa yol açabilir.

en: For the best user experience there should be exactly one H1 tag on each page.
tr: En iyi kullanıcı deneyimi için her sayfada tam olarak bir H1 etiketi bulunmalıdır.

en: Forbidden
tr: Yasak

en: Forever
tr: Sonsuza kadar

en: Format the label used for archives page.
tr: Arşiv sayfası için kullanılan etiketin biçimini düzenleyin.

en: Format the label used for the 404 error page.
tr: 404 hatası sayfası için kullanılan etiketin biçimini düzenleyin.

en: Format the label used for the search results page.
tr: Arama sonuçları sayfası için kullanılan etiketin biçimini düzenleyin.

en: Fortunately, every popular web server has options to prevent directory listings. They'll show a "403 forbidden" message instead.
tr: Neyse ki, her popüler web sunucusunun dizin listelerini engelleme seçenekleri vardır. Bunun yerine "403 forbidden (yasak)" mesajı gösterecekler.

en: Found
tr: Bulundu

en: Founding Date
tr: Kuruluş Tarihi

en: Four Wheel Drive
tr: Dört Tekerlekli Araç

en: France
tr: Fransa

en: Free
tr: Ücretsiz

en: Free Plugins
tr: Ücretsiz Eklentiler

en: French
tr: Fransızca

en: Frequency
tr: Sıklık

en: Friday
tr: Cuma

en: From
tr: Başlangıç

en: Front Page
tr: Ön Sayfa

en: Front Page Info
tr: Ön Sayfa Bilgisi

en: Front Wheel Drive
tr: Önden Çekişli Araç

en: Full Site Redirect
tr: Tam Site Yeniden Yönlendirmesi

en: Full Site Redirects
tr: Tam Site Yeniden Yönlendirmeleri

en: Full Time
tr: Tam Zamanlı

en: Future proof your WordPress customizations with the most popular code snippet management plugin for WordPress. Trusted by over 1,500,000+ websites for easily adding code to WordPress right from the admin area.
tr: WordPress özelleştirmelerinizi, WordPress için en popüler kod parçacığı yönetimi eklentisi ile geleceğe hazır hale getirin. 1.500.000'in üzerinde web sitesi tarafından WordPress'e doğrudan yönetici alanından kolayca kod eklemek için güvenilmektedir.

en: Gambia
tr: Gambiya

en: Game
tr: Oyun

en: Gateway Timeout
tr: Ağ Geçidi Zaman Aşımı

en: General
tr: Genel

en: General Facebook Settings
tr: Genel Facebook Ayarları

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: General Sitemap
tr: Genel Site Haritası

en: Generate New SEO %1$s
tr: Yeni SEO %1$s Oluşturun

en: Generate Report
tr: Rapor Oluştur

en: Generate Schema
tr: Şema Oluşturun

en: Generate a New Report
tr: Yeni Bir Rapor Oluştur

en: Generate a Report
tr: Bir Rapor Oluştur

en: Generate an XML Sitemap specifically for videos on your site to help search engines find them.
tr: Arama motorlarının bulmasına yardımcı olmak için sitenizdeki videolara özel bir XML Site Haritası oluşturun.

en: Generated by
tr: Geliştiren:

en: Generating Report For
tr: Şunun için Rapor Oluşturuluyor:

en: Generating Report...
tr: Rapor Oluşturuluyor...

en: Generating SEO %1$s is a Pro Feature
tr: SEO %1$s Oluşturmak Bir Pro Özelliğidir

en: Georgia
tr: Gürcistan

en: German
tr: Almanca

en: Germany
tr: Almanya

en: Get %1$s %2$s and Unlock all the Powerful Features
tr: %1$s %2$s Alın ve Tüm Güçlü Özelliklerin Kilidini Açın

en: Get %1$s %2$s and Unlock all the Powerful Features.
tr: %1$s %2$s Alın ve Tüm Güçlü Özelliklerin Kilidini Açın.

en: Get Additional Keyphrases
tr: Ek Anahtar Cümleler Alın

en: Get Additional Keyphrases with %1$s!
tr: %1$s ile Ek Anahtar Cümleler Alın!

en: Get More Reports
tr: Daha Fazla Rapor Alın

en: Get Started with Google Analytics for Free
tr: Google Analytics'i Ücretsiz Kullanmaya Başlayın

en: Get Support
tr: Destek Al

en: Get additional keyphrases and many more modules! %1$s
tr: Ek anahtar cümleler ve çok daha fazla modül alın! %1$s

en: Get all the right tools to make sure your website shows up in Google Search.
tr: Web sitenizin Google Arama'da görünmesini sağlamak için tüm doğru araçları edinin.

en: Get helpful suggestions from %1$s on how to optimize your website content, so you can rank higher in search results.
tr: Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilmek için web sitenizin içeriğini nasıl optimize edeceğiniz konusunda %1$s tarafından faydalı öneriler alın.

en: Get improved features and faster fixes by sharing non-sensitive data via usage tracking that shows us how %1$s is being used. No personal data is tracked or stored.
tr: %1$s eklentisinin nasıl kullanıldığını bize gösteren kullanım takibi aracılığıyla hassas olmayan verileri paylaşarak iyileştirilmiş özellikler ve daha hızlı düzeltmeler edinin. Hiçbir kişisel veri takip edilmemekte veya depolanmamaktadır.

en: Get more features in %1$s %2$s:
tr: %1$s %2$s içerisinde daha fazla özellik alın:

en: Get out the word!
tr: Ürünümüzle ilgili memnuniyetinizi herkese duyurun!

en: Get relevant suggestions for adding internal links to all your content as well as finding any orphaned posts that have no internal links.
tr: Tüm içeriklerinize iç bağlantılar eklemenin yanı sıra hiçbir iç bağlantısı olmayan herhangi bir terk edilmiş gönderinin bulunmasına ilişkin öneriler alın.

en: Get relevant suggestions for adding internal links to older content as well as finding any orphaned posts that have no internal links.
tr: Eski içeriklere iç bağlantılar eklemenin yanı sıra hiçbir iç bağlantısı olmayan herhangi bir terk edilmiş gönderinin bulunmasına ilişkin öneriler alın.

en: Get the #1 analytics plugin to see how people find and use your website. Simply put, see stats that matter.
tr: İnsanların web sitenizi nasıl bulduğunu ve kullandığını görmek için 1 numaralı analitik eklentisini edinin. Basitçe söylemek gerekirse, önemli istatistikleri görün.

en: Get the #1 conversion optimization plugin to convert your growing website traffic into subscribers, leads and sales.
tr: Büyüyen web sitesi trafiğinizi abonelere, potansiyel müşterilere ve satışlara dönüştürmek için 1 numaralı dönüşüm optimizasyonu eklentisini alın.

en: Get the best tool to monitor your site for broken links and easily fix them to improve your SEO.
tr: Sitenizdeki kırık bağlantıları izlemek ve SEO'nuzu geliştirmek için bunları kolayca düzeltmek üzere en iyi aracı edinin.

en: Get the most out of %1$s by upgrading to Pro and unlocking all of the powerful features.
tr: Pro sürümüne geçerek ve tüm güçlü özelliklerin kilidini açarak %1$s ürününden en iyi şekilde yararlanın.

en: Get your Baidu verification code in %1$s.
tr: Baidu doğrulama kodunuzu %1$s içinden alın.

en: Get your Bing verification code in %1$s.
tr: Bing doğrulama kodunuzu %1$s içinden alın.

en: Get your Google Tag Manager ID in your %1$s.
tr: Google Etiket Yöneticisi Kimliğinizi %1$s içine alın.

en: Get your Google verification code in %1$s.
tr: Google doğrulama kodunuzu %1$s içinden alın.

en: Get your Pinterest verification code in your %1$s.
tr: Pinterest doğrulama kodunuzu %1$s içinden alın.

en: Get your Yandex verification code in %1$s.
tr: Yandex doğrulama kodunuzu %1$s içinden alın.

en: Getting Started
tr: Başla

en: Getting There
tr: Yaklaştınız

en: Getting started? Read the Beginners Guide
tr: Yeni mi başladınız? Acemi kılavuzunu okuyun.

en: Ghana
tr: Gana

en: Gibraltar
tr: Cebelitarık

en: Give feedback
tr: Geri bildirimde bulunun

en: Give us a 5-star rating!
tr: Bize 5 yıldız verin!

en: Global Comments RSS Feed
tr: Küresel Yorumlar RSS Akışı

en: Global RSS Feed
tr: Küresel RSS Akışı

en: Global Robots Meta
tr: Genel Robots Metası

en: Global Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Globally control the Title attribute and Alt text for images in your content. These attributes are essential for both accessibility and SEO.
tr: İçeriğinizdeki görseller için Başlık niteliğini ve Alternatif metnini küresel olarak kontrol edin. Bu nitelikler hem erişilebilirlik hem de SEO için gereklidir.

en: Globally control the title, alt text, description and filename for attachment pages & images that are embedded in your content.
tr: İçeriğinize gömülü olan ek sayfalar ve resimler için başlığı, alt metni, açıklamayı ve dosya adını global olarak kontrol edin.

en: Go Back
tr: Geri Git

en: Go back to the Dashboard
tr: Panoya geri dön

en: Go to Plugins
tr: Eklentilere Gidin

en: Go to Schema Settings
tr: Şema Ayarlarına Gidin

en: Go to Settings > General
tr: Ayarlar > Genel seçeneğine gidin

en: Go to Settings > Reading
tr: Ayarlar > Okuma seçeneğine gidin

en: Go to Social Networks
tr: Sosyal Ağlara Gidin

en: Go to editor
tr: Düzenleyiciye git

en: Go to the Advanced tab to add/edit meta keywords
tr: Meta anahtar kelimelerini eklemek/düzenlemek için İleri sekmesine gidin

en: Goal:
tr: Amaç:

en: Goal:
tr: Hedef:

en: Gone
tr: Gitti

en: Good
tr: İyi

en: Good Results
tr: İyi Sonuçlar

en: Good job!
tr: Aferin!

en: Good 🙂
tr: İyi 🙂

en: Good!
tr: İyi!

en: Google Analytics Dashboard + Real Time Stats
tr: Google Analytics Panosu + Gerçek Zamanlı İstatistikler

en: Google Analytics Enhanced Ecommerce Tracking
tr: Google Analytics Geliştirilmiş E-Ticaret Takibi

en: Google Analytics is now handled by %1$s.
tr: Google Analytics artık %1$s eklentisi tarafından ele alınmaktadır.

en: Google Maps API Key
tr: Google Haritalar API Anahtarı

en: Google Page Speed Test
tr: Google Sayfa Hızı Testi

en: Google Places Support
tr: Google Places Desteği

en: Google Reviews
tr: Google İncelemeleri

en: Google Rich Results Test
tr: Google Zengin Sonuçlar Testi

en: Google Safe browsing shows warnings and alerts to users if they visit a suspicious website. If you are flagged by Google Safe Browsing, you should take immediate steps to fix that.
tr: Google Güvenli Tarama, şüpheli bir web sitesini ziyaret eden kullanıcılara uyarılar ve alarmlar gösterir. Google Güvenli Tarama tarafından işaretlendiyseniz, düzeltmek için hemen adımlar atmalısınız.

en: Google Search Console
tr: Google Arama Konsolu

en: Google Search Console Integration
tr: Google Arama Konsolu Entegrasyonu

en: Google Search Console Metrics
tr: Google Search Console Metrikleri

en: Google Search Console is Connected
tr: Google Search Console Bağlandı

en: Google Search Console is Connected.
tr: Google Search Console Bağlandı.

en: Google Tag Manager Container ID
tr: Google Etiket Yöneticisi Kapsayıcı Kimliği

en: Google Tag Manager account
tr: Google Etiket Yöneticisi hesabı

en: Google Verification Code
tr: Google Doğrulama Kodu

en: Google has not flagged this site for malware.
tr: Google bu siteyi kötü amaçlı yazılım olarak işaretlemedi.

en: Google has not flagged your site for malware!
tr: Google sitenizi kötü amaçlı yazılım için işaretlemedi!

en: Google recommends you making sure that the image looks how you intend it to look on a purely white background.
tr: Google, görselin tamamen beyaz bir arka plan üzerinde istediğiniz gibi görünmesini sağlamanızı önerir.

en: Google, Bing and other search engines use specific data from your schema markup to output data in their Knowledge Panels. This data is known as the Knowledge Graph. Use these settings to change how that data looks.
tr: Google, Bing ve diğer arama motorları, Bilgi Panellerinde veri çıkışı sağlamak için şema işaretinizden belirli verileri kullanır. Bu veriler Bilgi Grafiği olarak bilinir. Verilerin nasıl göründüğünü değiştirmek için bu ayarları kullanın.

en: Got It!
tr: Tamamdır!

en: Government Office
tr: Devlet Ofisi

en: Grade
tr: Sınıf

en: Grade Summary
tr: Sınıf Özeti

en: Granular control over the template for each post type, taxonomy and archive.
tr: Her bir gönderi türü, taksonomi ve arşiv için şablon üzerinde granüler kontrol.

en: Granular controls per role
tr: Rol başına granüllü kontroller

en: Great Scott! Where'd they all go?
tr: Mükemmel Scott! Hepsi nereye gitti?

en: Great choice! Get started with MonsterInsights today to see how people find and use your website.
tr: Harika seçim! MonsterInsights ile bugünden başlayarak insanların web sitenizi nasıl bulduğunu ve nasıl kullandığını görün.

en: Great job!
tr: İyi iş!

en: Great! These are required for %1$s's schema markup and are often used as fallback values for various other features.
tr: Harika! Bunlar %1$s'nun şema işaretlemesi için gerekli olup, başka çeşitli özellikler için çoğunlukla geri dönüş değerleri olarak kullanılırlar.

en: Great! You are linking to external resources.
tr: Harika! Dış kaynaklara bağlanıyorsunuz.

en: Greater transparency and accountability
tr: Daha fazla şeffaflık ve hesap verebilirlik

en: Greece
tr: Yunanistan

en: Greenland
tr: Grönland

en: Group
tr: Grup

en: Grouped
tr: Gruplandı

en: Groups
tr: Gruplar

en: Gutenberg Block
tr: Gutenberg Bloğu

en: Gutenberg Blocks
tr: Gutenberg Blokları

en: H2 tags were found on the page.
tr: Sayfada H2 etiketleri bulundu.

en: H2 tags were found on your page.
tr: Sayfanızda H2 etiketleri bulundu.

en: HTML Sitemap
tr: HTML Site Haritası

en: HTML Sitemap Settings
tr: HTML Site Haritası Ayarları

en: HTML Validator
tr: HTML Doğrulayıcı

en: HTTP Header
tr: HTTP Başlığı

en: HTTP Version Not Supported
tr: HTTP Sürümü Desteklenmiyor

en: Have you connected your site to Google Search Console?
tr: Sitenizi Google Search Console'a bağladınız mı?

en: Heading
tr: Başlık

en: Heading Presence
tr: Başlık Varlığı

en: Heading Presence (Highest)
tr: Başlık Varlığı (En Yüksek)

en: Heading Presence (Lowest)
tr: Başlık Varlığı (En Düşük)

en: Heading presence
tr: Başlık varlığı

en: Headline Analyzer
tr: Başlık Analizcisi (Headline Analyzer)

en: Headline Score
tr: Başlık Puanı

en: Headline Type
tr: Başlık Türü

en: Headlines are more likely to be clicked on in search results if they have about 6 words.
tr: Başlıklar yaklaşık 6 kelime içerdiğinde arama sonuçlarında tıklanma olasılıkları daha yüksektir.

en: Headlines that are about 55 characters long will display fully in search results and tend to get more clicks.
tr: Yaklaşık 55 karakter uzunluğundaki başlıklar, arama sonuçlarında tam olarak gösterilir ve tıklama alma ihtimali daha fazla olur.

en: Headlines that are lists and how-to get more engagement on average than other types of headlines. %1$s%2$sLearn More%3$s →
tr: Kendisi liste şeklinde olan başlıklar ve ortalama olarak diğer başlık türlerinden daha fazla etkileşim alma yöntemi. %1$s%2$sDaha Fazla Öğrenin%3$s →

en: Headlines that are strongly positive or negative tend to get more engagement than neutral ones.
tr: Güçlü şekilde pozitif veya negatif olan başlıklar, genellikle nötr olanlardan daha fazla etkileşim alır.

en: Headlines with 20-30% common words are more likely to get clicks.
tr: %20-30 oranında yaygın kelime içeren başlıkların tıklama alma ihtimali daha fazladır.

en: Headlines with power words are more likely to get clicks.
tr: Güç kelimeleri içeren başlıkların tıklama alma ihtimali daha fazladır.

en: Headlines with uncommon words are more likely to get clicks.
tr: Yaygın olmayan kelimeler içeren başlıkların tıklama alma ihtimali daha fazladır.

en: Heads up!
tr: Dikkat et!

en: Health & Beauty Business
tr: Sağlık & Güzellik İşletmesi

en: Height
tr: Yükseklik

en: Help make %1$s better for everyone
tr: Herkes için daha iyi bir %1$s olmasına yardımcı olun

en: Help us improve
tr: İyileştirmemize yardımcı olun

en: Here is how your headline will look like in Google search results page.
tr: Google arama sonuçları sayfasında başlığınız şöyle görünecektir.

en: Here you can add a redirect or view your existing redirects from this page. Click on the button below to view the Redirects panel.
tr: Buradan bir yeniden yönlendirme ekleyebilir veya mevcut yeniden yönlendirmelerinizi bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz. Yeniden Yönlendirmeler panelini görüntülemek için aşağıdaki düğmeye tıklayın.

en: Here you can view an overview of your existing links as well as find suggestions for new internal links. Click on the button below to view the Link Assistant panel.
tr: Mevcut bağlantılarınıza dair bir genel incelemenin yanı sıra yeni iç bağlantılara yönelik önerileri buradan görüntüleyebilirsiniz. Bağlantı Asistanı panelini görüntülemek için aşağıdaki düğmeye tıklayın.

en: Here you can view and edit the thumbnail, title and description that will be displayed when your site is shared on social media. Click on the button below to view and edit the preview.
tr: Burada siteniz sosyal medyada paylaşıldığında görüntülenecek olan küçük resmi (thumbnail), başlığı ve açıklamayı görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Ön izlemeyi görüntülemek ve düzenlemek için aşağıdaki düğmeye tıklayın.

en: Here's what to do next:
tr: Bundan sonra yapılması gerekenler:

en: Hey, we noticed you have been using %1$s for some time - that’s awesome! Could you please do us a BIG favor and give it a 5-star rating on WordPress to help us spread the word and boost our motivation?
tr: Hey, %1$s eklentisini bir süredir kullanmakta olduğunuzu görüyoruz - bu harika! Memnuniyetinizi bildirmek ve motivasyonumuzu artırmamıza yardımcı olmak için bize BÜYÜK bir iyilik yaparak lütfen WordPress'te 5 yıldızlı bir değerlendirme yapabilir misiniz?

en: Hi there!
tr: Merhabalar!

en: Hidden
tr: Gizli

en: Hide
tr: Gizle

en: High
tr: Yüksek

en: High School
tr: Lise

en: Highlight sections in the Editor
tr: Editörde bölümleri vurgulayın

en: Highlighting is disabled for current view
tr: Geçerli görüntü için vurgulama devre dışı bırakıldı

en: Historical record of optimization efforts
tr: Optimizasyon çabalarının tarihsel kaydı

en: Hits
tr: Tıklamalar

en: Home
tr: Ev

en: Home & Construction Business
tr: Ev & İnşaat İşletmesi

en: Home Page
tr: Ana Sayfa

en: Home Page Image
tr: Ana Sayfa Görseli

en: Home Page Meta Description
tr: Ana Sayfa Meta Açıklaması

en: Home Page Settings
tr: Ana sayfa ayarları

en: Home Page Title
tr: Ana Sayfa Başlığı

en: Home URL
tr: Ana URL

en: Homepage Link
tr: Anasayfa Bağlantısı

en: Homepage label
tr: Ana sayfa etiketi

en: Hong Kong
tr: Hong Kong SAR - Çin

en: Hotel
tr: Otel

en: Hour
tr: Saat

en: Hours
tr: Saatler

en: How To
tr: Nasıl

en: How to Control Search Results
tr: Arama Sonuçları Nasıl Kontrol Edilir

en: How to Get Started
tr: Nasıl Başlanır

en: How to get your Facebook Admin ID
tr: Facebook Yönetici Kimliğinizi nasıl alırsınız

en: How to get your Facebook App ID
tr: Facebook Uygulama Kimliğinizi nasıl alırsınız

en: How to get your Facebook Author URL
tr: Facebook Yazar URL'nizi nasıl alırsınız

en: How-To
tr: Nasıl

en: Hungary
tr: Macaristan

en: I already did
tr: Zaten verdim

en: I couldn't get the plugin to work
tr: Eklentinin çalışmasını sağlayamadım

en: I have two sets of opening hours per day
tr: Günde iki ayrı açılış saatim var

en: I no longer need the plugin
tr: Artık eklentiye ihtiyacım yok

en: I'll do it later
tr: daha sonra yapacağım

en: I'm a Teapot
tr: Ben Bir Çaydanlığım

en: I'm switching to a different plugin
tr: Farklı bir eklentiye geçiyorum

en: ID
tr: ID(Kimlik)

en: IDs
tr: No'lar

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Iceland
tr: İzlanda

en: If you aren't using an SSL certificate for your site that means you are losing a lot of potential traffic. We recommend getting an SSL certificate installed immediately.
tr: Siteniz için bir SSL sertifikası kullanmıyorsanız, çok fazla potansiyel trafik kaybettiğiniz anlamına gelir. Hemen bir SSL sertifikası kurdurmanızı öneririz.

en: If you don't already have a project on %1$s, create a project %2$shere%3$s.
tr: %1$s üzerinde halihazırda bir projeniz yoksa %2$sburadan%3$s bir proje oluşturun.

en: If you have a moment, please share why you are deactivating %1$s:
tr: Vaktiniz varsa, lütfen %1$s eklentisini neden devre dışı bıraktığınızı paylaşın:

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
tr: Aşağıdaki adımı, web sitenizi Pinterest ile zaten onayladıysanız atlayabilirsiniz.

en: If you use the Apache or NGINX web servers, you can edit the configuration files to set the "expires" header for all image files. For Apache, you can also use a ".htaccess" file to change the settings for each folder.
tr: Apache ya da NGINX web sunucularını kullanıyorsanız, tüm görsel dosyalarının "sona erme" başlığını ayarlamak için yapılandırma dosyalarını düzenleyebilirsiniz. Apache'de her klasörün ayarlarını değiştirmek için bir ".htaccess" dosyası da kullanabilirsiniz.

en: If you want to continue to improve your response time, the simplest and fastest fix is to use a caching plugin. Caching plugins keep a cached version of each page on your site. Instead of building the page from scratch, the server will send the cached copy.
tr: Yanıt sürenizi iyileştirmeye devam etmek istiyorsanız, en basit ve en hızlı düzenleme bir önbellek eklentisi kullanmaktır. Önbelleğe alma eklentileri, sitenizdeki her sayfanın önbelleğe alınmış bir sürümünü tutar. Sayfayı sıfırdan oluşturmak yerine sunucu önbelleğe alınmış kopyayı gönderecektir.

en: If you've republished an article from another source (such as another site or a different section of your own site) then you need to pick which URL is the "correct" one and use that!
tr: Başka bir kaynaktan (başka bir site ya da kendi sitenizin farklı bir bölümü gibi) bir makaleyi yeniden yayınladıysanız, hangi URL'nin "doğru" olduğunu seçmeniz ve onu kullanmanız gerekir!

en: Ignore
tr: Yok say

en: Ignore & pass parameters to the target
tr: Yoksay ve parametreleri hedefe ilet

en: Ignore Case
tr: Büyük/Küçük Harfi Yoksay

en: Ignore Slash
tr: Eğik Çizgiyi Yoksay

en: Ignore all parameters
tr: Tüm parametreleri yoksay

en: Ignore all parameters except UTM
tr: UTM haricindeki tüm parametreleri yoksay

en: Image
tr: Resim

en: Image Alt Tag
tr: Görsel Alternatif Etiketi

en: Image SEO
tr: Görsel SEO

en: Image SEO Optimization
tr: Görsel SEO Optimizasyonu

en: Image SEO is a %1$s Feature
tr: Görsel SEO'su bir %1$s Özelliği

en: Image Source
tr: Görsel Kaynağı

en: Image Title
tr: Görsel Başlığı

en: Image from Custom Field
tr: Özel Alandan Görsel

en: Images
tr: Görseller

en: Images/videos in content
tr: İçerikte görseller/videolar

en: Images:
tr: Görseller:

en: Import
tr: İçe aktar

en: Import / Export
tr: İçe Aktar / Dışa Aktar

en: Import / Restore %1$s Settings or Content
tr: %1$s Ayarlarını veya İçeriğini İçe Aktar / Geri Yükle

en: Import Additional Pages
tr: Ek Sayfaları İçe Aktar

en: Import Data and Continue
tr: Verileri İçe Aktar ve Devam Et

en: Import Local SEO From Other Plugins
tr: Diğer Eklentilerden Yerel SEO'yu İçe Aktarın

en: Import Robots.txt
tr: Robots.txt dosyasını içe aktar

en: Import Settings From Other Plugins
tr: Ayarları Diğer Eklentilerden İçe Aktar

en: Import and Delete
tr: İçe Aktar ve Sil

en: Import data from your current plugins
tr: Mevcut eklentilerinizden verileri içe aktarın

en: Import from CSV
tr: CSV'den İçe Aktar

en: Import from CSV file...
tr: CSV dosyasından içe aktar...

en: Import from URL
tr: URL'den içe aktar

en: Import from a JSON, CSV or INI file...
tr: JSON, CSV veya INI dosyasından içe aktar...

en: Import your Local SEO settings and locations from other plugins.
tr: Yerel SEO ayarlarınızı ve konumlarınızı diğer eklentilerden içe aktarın.

en: Import/Export
tr: İçe Aktar/Dışa Aktar

en: Importance
tr: Önem

en: Importance (Highest)
tr: Önem (En Yüksek)

en: Importance (Lowest)
tr: Önem (En Düşük)

en: Important Issues
tr: Önemli Sorunlar

en: Imported will overwrite existing data and will not be merged.
tr: İçe aktarılan veriler mevcut verilerin üzerine yazılacak ve birleştirilmeyecektir.

en: Impressions
tr: Etkileşim

en: Improve SEO Rankings
tr: SEO Sıralamasını İyileştirin

en: Improve local SEO rankings with schema for business address, open hours, contact, and more.
tr: İş adresi, açılış saatleri, iletişim ve daha fazlası için şema kullanarak yerel SEO sıralamasını iyileştirin.

en: Improve your SEO rankings with additional keyphrases.
tr: Ek anahtar cümlelerle SEO sıralamanızı iyileştirin.

en: Improve your WordPress email deliverability and make sure that your website emails reach user’s inbox with the #1 SMTP plugin for WordPress. Over 3 million websites use it to fix WordPress email issues.
tr: WordPress e-posta teslim edilebilirliğinizi iyileştirin ve web sitesi e-postalarınızın WordPress'in 1 numaralı SMTP eklentisi ile kullanıcınızın gelen kutusuna ulaştığından emin olun. WordPress e-posta sorunlarını düzeltmek için 3 milyondan fazla web sitesi bu eklentiyi kullanıyor.

en: Improved SEO strategy
tr: Geliştirilmiş SEO stratejisi

en: In order to continue searching for additional keyphrases, you'll need to upgrade. %1$s
tr: Ek anahtar cümleleri aramaya devam etmek için sürümü yükseltmeniz gerekmektedir. %1$s

en: In order to reduce page size, remove any unnecessary tags from your markup. This includes developer comments, which are invisible to your users - search engines ignore the text in comments, too.
tr: Sayfa boyutunu küçültmek için işaretlemenizden tüm gereksiz etiketleri kaldırın. Buna kullanıcılarınızın göremediği geliştirici yorumları da dahildir - arama motorları yorumlardaki metni de yok sayar.

en: In order to submit a News Sitemap to Google, you must have added your site to Google’s Publisher Center and had it approved.
tr: Google'a Haberler Site Haritası gönderebilmek için sitenizi Google'ın Yayıncı Merkezi'ne eklemiş ve onaylatmış olmanız gerekir.

en: Inactive Plugins
tr: Aktif Olmayan Eklentiler

en: Inbound
tr: Gelen

en: Inbound Internal
tr: Gelen İç

en: Inbound Links
tr: Gelen Bağlantılar

en: Inbound Suggestions
tr: Gelen Öneriler

en: Include
tr: Dahil

en: Include All Post Type Archives
tr: Tüm Gönderi Türü Arşivlerini İçerir

en: Include All Post Types
tr: Tüm Gönderi Türlerini Dahil Et

en: Include All Taxonomies
tr: Tüm Sınıflandırmaları Dahil Et

en: Include Author Archives in your sitemap.
tr: Sitenize yazar arşivlerini dahil edin.

en: Include Date Archives in your sitemap.
tr: Site haritanıza tarih arşivlerini dahil edin.

en: Include all post types
tr: Tüm gönderi türlerini dahil et

en: Included as Pro Feature
tr: Pro Özellik olarak dahildir

en: Increase Rankings
tr: Sıralamayı Yükselt

en: IndexNow API Key
tr: IndexNow API Anahtarı

en: IndexNow is a %1$s feature. %2$s
tr: IndexNow bir %1$s özelliğidir. %2$s

en: Indexed
tr: Dizinlendi

en: Indexing Allowed?
tr: Dizinlemeye İzin Veriliyor Mu?

en: Indexing allowed
tr: Dizinlemeye izin verildi

en: India
tr: Hindistan

en: Indicates the index status of the page in Search Statistics. This is the verdict result for the analysis.
tr: Arama İstatistiklerinde sayfanın dizin durumunu gösterir. Analize ilişkin karar sonucudur.

en: Indicates whether Google crawled the page as a mobile or desktop user agent. This is important because Google uses mobile-first indexing for most websites.
tr: Google'ın sayfayı mobil kullanıcı aracısı olarak mı yoksa masaüstü kullanıcı aracısı olarak mı taradığını belirtir. Bu önemlidir çünkü Google çoğu web sitesi için mobil öncelikli dizinlemeyi kullanır.

en: Indicates whether Google successfully fetched the page during its last visit.
tr: Google son ziyaretinde sayfayı başarıyla getirip getirmediğini belirtir.

en: Indonesia
tr: Endonezya

en: Indonesian
tr: Endonezce

en: Infants
tr: Bebekler

en: Insert keyword that you want to rank for.
tr: Sıralama yapmak istediğiniz anahtar kelimeyi girin.

en: Insert/edit link
tr: Bağlantı ekle/düzenle

en: Install
tr: Yükle

en: Install %1$s
tr: %1$s Yükle

en: Install Free Plugin
tr: Ücretsiz Eklenti Yükleyin

en: Install WPCode
tr: WPCode'u yükleyin

en: Installation failed. Please check permissions and try again.
tr: Yükleme başarısız oldu. Lütfen izinleri kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Installing %1$s %2$s
tr: %1$s %2$s yükleniyor

en: Installs AIOSEO Author SEO (E-E-A-T)
tr: AIOSEO Author SEO'yu (E-E-A-T) Yükler

en: Installs AIOSEO Image SEO
tr: AIOSEO Image SEO'yu yükler

en: Installs AIOSEO Index Now
tr: AIOSEO Index Now'ı Yükler

en: Installs AIOSEO Link Assistant
tr: AIOSEO Link Assistant'ı Yükler

en: Installs AIOSEO Local SEO
tr: AIOSEO Local SEO'yu Yükler

en: Installs AIOSEO News Sitemap
tr: AIOSEO Haberler Site Haritasını Yükler

en: Installs AIOSEO REST API
tr: AIOSEO REST API'yi Yükler

en: Installs AIOSEO Redirects
tr: AIOSEO Yeniden Yönlendirmeler'i Yükler

en: Installs AIOSEO Video Sitemap
tr: AIOSEO Video Site Haritasını Yükler

en: Installs Broken Link Checker
tr: Bozuk Bağlantı Denetleyicisini Yükler

en: Installs MonsterInsights Free
tr: MonsterInsights Free'yi Yükler

en: Installs OptinMonster
tr: OptinMonster'ı Yükler

en: Instantly get more subscribers, leads, and sales with the #1 conversion optimization toolkit. Create high converting popups, announcement bars, spin a wheel, and more with smart targeting and personalization.
tr: 1 Numaralı dönüştürme optimizasyon araç kiti ile anında daha fazla aboneye, potansiyel müşteriye ve satış miktarına ulaşın. Akıllı hedefleme ve kişiselleştirme ile yüksek dönüştürmeli açılır pencereler, bildirim çubukları, çark döndürme oluşturun.

en: Integrate seamlessly with SEOBoost via AIOSEO to supercharge your WordPress content.
tr: WordPress içeriğinizi güçlendirmek için AIOSEO aracılığıyla SEOBoost ile kusursuz bir şekilde entegre edin.

en: Integrating with Google Maps will allow your users to find exactly where your business is located. Our interactive maps let them see your Google Reviews and get directions directly from your site. Create multiple maps for use with multiple locations.
tr: Google Haritalar ile entegre etmek, kullanıcılarınızın işletmenizin tam olarak nerede olduğunu bilmelerine izin verecektir. İnteraktif haritalarımız, doğrudan sitenizin içerisinden Google İncelemelerinizi görmelerine ve yol tarifi almalarına izin verir. Birden fazla konumla kullanılmak üzere birden fazla harita oluşturun.

en: Intern
tr: Stajyer

en: Internal Links
tr: İç Bağlantılar

en: Internal Server Error
tr: Dahili Sunucu Hatası

en: Internal error
tr: İç hata

en: Internal links
tr: İç bağlantılar

en: Internal vs External vs Affiliate Links
tr: İç vs Dış karşısında Ortak Bağlantılar

en: Internal:
tr: İç:

en: Internet Cafe
tr: İnternet Kafe

en: Invalid Description Format
tr: Geçersiz Açıklama Biçimi

en: Invalid Phone Number for Knowledge Graph
tr: Bilgi Grafiği için Geçersiz Telefon Numarası

en: Invalid URL
tr: Geçersiz URL

en: Invalid robots.txt URL.
tr: Geçersiz robots.txt URL'si.

en: Iraq
tr: Irak

en: Ireland
tr: İrlanda

en: Is the site under construction or live (ready to be indexed)?
tr: Site yapım aşamasında mı yoksa yayında mı (dizine eklenmeye hazır)?

en: Isle of Man
tr: Man Adası

en: Israel
tr: İsrail

en: Issues
tr: Sorunlar

en: It appears that your server is running on %1$s, so the fix should be as simple as checking the %2$scorrect .htaccess implementation on wordpress.org%3$s.
tr: Görünüşe göre sunucunuz %1$s üzerinde çalışıyor, bu nedenle düzeltme, %2$swordpress.org üzerinde doğru .htaccess uygulamasını%3$s kontrol etmek kadar basit olacaktır.

en: It appears that your server is running on nginx, so the fix will most likely require adding the correct rewrite rules to our nginx configuration. %1$sCheck our documentation for more information%2$s.
tr: Görünüşe göre sunucunuz nginx üzerinde çalışıyor, bu nedenle düzeltme büyük olasılıkla nginx yapılandırmamıza doğru yeniden yazma kurallarının eklenmesini gerektirecektir. %1$sDaha fazla bilgi için belgelerimize bakın%2$s.

en: It looks like this site has been added to one of Google's malwares lists.
tr: Görünen o ki bu site, Google'ın kötü amaçlı yazılımlar listelerine eklenmiş.

en: It looks like you are accessing our analyzer from a local install. Our SEO analyzer does not work on local installs because we are unable to access it. Please try again once the site has been published.
tr: Görünüşe göre analizörümüze yerel bir yüklemeden erişiyorsunuz. SEO analizcimiz yerel yüklemelerde çalışmıyor çünkü ona erişemiyoruz. Lütfen site yayınlandıktan sonra tekrar deneyin.

en: It looks like you are missing the proper rewrite rules for the robots.txt file.
tr: Görünüşe göre robots.txt dosyası için uygun yeniden yazma kurallarını kaçırmışsınız.

en: It looks like you haven't selected any post types yet!
tr: Görünüşe göre henüz hiçbir gönderi türü seçmemişsiniz!

en: It looks like your site has been added to one of Google's malwares lists.
tr: Görünen o ki siteniz Google'ın kötü amaçlı yazılımlar listelerine eklenmiş.

en: It seems there is no content yet to be displayed.
tr: Henüz görüntülenecek içerik bulunmuyor.

en: It should be easy to include your main and supporting keywords in the H2 tags - after all, these keywords describe your content! If it's hard to work the keywords into your subheadings, it could be a sign that the keywords aren't closely related to your content.
tr: Ana ve destekleyici anahtar sözcüklerinizi H2 etiketlerine eklemek kolay olmalıdır - sonuçta bu anahtar sözcük içeriğinizi tanımlar! Eğer anahtar sözcükleri alt başlıklarınıza yerleştirmek zorsa, anahtar sözcüklerin içeriğinizle yakından ilgili olmadığının bir işareti olabilir.

en: It's a great idea to try and hide the plugins you have visible. From time to time vulnerabilities are found in plugins and if your site is not updated in a timely fashion, outdated plugins and themes can be exploited.
tr: Gördüğünüz eklentileri denemek ve gizlemek çok güzel bir fikir. Zaman zaman eklentilerde güvenlik açıkları bulunur ve siteniz zamanında güncellenmezse, eski eklentiler ve temalar kötüye kullanılabilir.

en: It's a great idea to try and hide the theme you have visible. From time to time vulnerabilities are found in themes and if your site is not updated in a timely fashion, outdated plugins and themes can be exploited.
tr: Gördüğünüz temayı denemek ve saklamak çok güzel bir fikir. Zaman zaman temalarda güvenlik açıkları bulunur ve siteniz zamanında güncellenmezse, eski eklentiler ve temalar kötüye kullanılabilir.

en: It's a temporary deactivation
tr: Bu geçici bir devre dışı bırakma

en: It's impossible to cover every aspect of a subject on a single page, but your readers may be fascinated by some detail you barely touch on. If you link to a resource where they can learn more, they'll be grateful. What's more, you'll be rewarded with higher rankings!
tr: Bir konunun tüm yönlerini tek bir sayfada ele almak mümkün değildir ama okuyucularınız, neredeyse hiç değinmediğiniz bazı ayrıntılardan etkilenebilir. Eğer konu ile ilgili daha fazlasını öğrenebilecekleri bir kaynağa bağlantı verirseniz size müteşekkir kalacaklardır. Bir de üstüne sıralamanızın yükselmesiyle ödüllendirilirsiniz!

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Italy
tr: İtalya

en: Item Page
tr: Öğe Sayfası

en: Jamaica
tr: Jamaika

en: Japan
tr: Japonya

en: JavaScript files appear in many places, including frameworks (like Bootstrap), themes and templates, and third-party plugins.
tr: JavaScript dosyaları, sistemler (Bootstrap gibi), temalar ve şablonlar ve üçüncü taraf eklentiler dahil birçok yerde görünür.

en: Job Posting
tr: İş İlanı

en: Join Our Community
tr: Topluluğa katılın

en: Join on Facebook
tr: Facebook'ta Katılın

en: Join our Community
tr: Topluluğumuza Katılın

en: Jordan
tr: Ürdün

en: Just like WordPress, %1$s generates a dynamic file so there is no static file to be found on your server.  The content of the robots.txt file is stored in your WordPress database.
tr: Tıpkı WordPress gibi, %1$s dinamik bir dosya oluşturur böylece sunucunuzda bulunacak statik bir dosya olmaz. Robots.txt dosyasının içeriği WordPress veritabanınızda saklanır.

en: Kazakhstan
tr: Kazakistan

en: Key
tr: Anahtar

en: Keyphrase
tr: Anahtar Kelime

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Keyword Performance
tr: Anahtar Kelime Performansı

en: Keyword Performance Tracking
tr: Anahtar Sözcük Performans Takibi

en: Keyword Positions
tr: Anahtar Kelime Pozisyonları

en: Keyword Rank Tracker
tr: Anahtar Kelime Sıralama Takipçisi

en: Keyword Ranking Pages
tr: Anahtar Kelime Sıralama Sayfaları

en: Keyword Rankings
tr: Anahtar Kelime Sıralamaları

en: Keyword Tracking is a %1$s Feature
tr: Anahtar Sözcük İzleme bir %1$s Özelliği

en: Keyword not found or not ready
tr: Anahtar sözcük bulunamadı veya hazır değil

en: Keywords
tr: Anahtar Sözcük

en: Kids
tr: Çocuklar

en: Kilometers
tr: Kilometre

en: Knowledge Graph
tr: Bilgi Grafiği

en: Kuwait
tr: Kuveyt

en: Kyrgyzstan
tr: Kırgızistan

en: Label
tr: Etiket

en: Label used for homepage link (first item) in breadcrumbs.
tr: Bağlantı haritalarında ana sayfa bağlantısı (ilk öğe) için kullanılan etiket.

en: Label:
tr: Etiket:

en: Labels
tr: Etiketler

en: Landmark
tr: Bölge

en: Language
tr: Dil

en: Large
tr: Geniş

en: Last 28 Days
tr: Son 28 Gün

en: Last 3 Months
tr: Son 3 Ay

en: Last 6 Months
tr: Son 6 Ay

en: Last 7 Days
tr: Son 7 Gün

en: Last Accessed
tr: Son Erişim Tarihi

en: Last Modified
tr: Son Değiştirilme Tarihi

en: Last Updated
tr: Son Güncelleme Tarihi

en: Last Updated Date
tr: Son Güncelleme Tarihi

en: Last Updated On
tr: Son Güncellendiği Tarih

en: Latest version:
tr: En son versiyon:

en: Latvia
tr: Letonya

en: Launch Setup Wizard
tr: Kurulum Sihirbazını Başlat

en: Launch the Setup Wizard
tr: Kurulum Sihirbazını Başlat

en: Leading WordPress backup & site migration plugin. Over 1,500,000+ smart website owners use Duplicator to make reliable and secure WordPress backups to protect their websites. It also makes website migration really easy.
tr: Önde gelen WordPress yedekleme ve site taşıma eklentisi. 1.500.000'in üzerinde akıllı web sitesi sahibi, güvenilir ve güvenli WordPress yedeklemeleri yapmak ve web sitelerini korumak için Duplicator'ü kullanıyor. Ayrıca, web sitesi taşımayı da son derece kolay hale getiriyor.

en: Learn More
tr: Daha Fazla Öğren

en: Learn More about WPCode Snippets
tr: WPCode Kod Parçacıkları hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

en: Learn how to %1$sdisable%2$s it.
tr: Nasıl %1$setkisizleştirileceğini%2$s öğrenin.

en: Learn how to get your Pinterest Verification Code
tr: Pinterest Doğrulama Kodunuzu nasıl alacağınızı öğrenin

en: Learn more
tr: Daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about Author SEO (E-E-A-T)
tr: Yazar SEO'su (E-E-A-T) hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about Smart Tags
tr: Akıllı Etiketler hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about all features
tr: Tüm özellikler hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about all the features
tr: Tüm özellikler hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Lebanon
tr: Lübnan

en: Legal Service
tr: Yasal Hizmet

en: Lesotho
tr: Lesoto

en: Less than %1$s of your H2 and H3 subheadings reflect the topic of your copy. That's too few.
tr: H2 ve H3 alt başlıklarınızın %1$s seviyesinden azı, metninizin konusunu yansıtıyor. Bu çok az.

en: Let's Get Started
tr: Başlayalım

en: Let's take a look at how your site has performed in search results this month.
tr: Sitenizin bu ay arama sonuçlarında nasıl performans gösterdiğine bir göz atalım.

en: Let's take a look at how your site has performed in search results this week.
tr: Sitenizin bu hafta arama sonuçlarında nasıl performans gösterdiğine bir göz atalım.

en: Let's take a look at your SEO updates and content progress this month.
tr: Bu ayki SEO güncellemelerinize ve içerik gelişiminize bir göz atalım.

en: Let's take a look at your SEO updates and content progress this week.
tr: Bu haftaki SEO güncellemelerinize ve içerik gelişiminize bir göz atalım.

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: Library
tr: Kütüphane

en: License
tr: Lisans

en: License Key
tr: Lisans Anahtarı

en: Liechtenstein
tr: Lihtenştayn

en: Limited Support
tr: Sınırlı Destek

en: Link Assistant
tr: Bağlantı Asistanı

en: Link Assistant is a %1$s Feature
tr: Bağlantı Asistanı bir %1$s Özelliği

en: Link Suggestions
tr: Bağlantı Önerileri

en: Link current item
tr: Mevcut öğeyi bağlantılı hale getir

en: Link has been inserted.
tr: Bağlantı eklendi.

en: Link selected.
tr: Bağlantı seçildi.

en: Link suggestions are being processed.
tr: Bağlantı önerileri işleniyor.

en: LinkedIn Post Inspector
tr: LinkedIn Gönderi Denetçisi

en: Linking Opportunities
tr: Bağlantı Fırsatları

en: Links & Suggestions for "%1$s"
tr: "%1$s" için Bağlantılar ve Öneriler

en: Links Per Sitemap
tr: Her Site Haritası için Bağlantılar

en: Links Report
tr: Bağlantı Raporu

en: List
tr: Liste

en: List Style
tr: Liste Stili

en: List of custom field names to include as post content for tags and the SEO Page Analysis. Add one per line.
tr: Etiketler ve SEO Sayfası Analizi için gönderi içeriği olarak dahil edilecek özel alan isimleri listesi. Her satır için bir adet ekleyin.

en: Literary Event
tr: Edebiyat Etkinliği

en: Lithuania
tr: Litvanya

en: Live Site
tr: Canlı Site

en: Loading new report data...
tr: Yeni rapor verisi yükleniyor...

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Local Business SEO
tr: Yerel İşletme SEO'su

en: Local Business Schema
tr: Yerel İşletme Şeması

en: Local Business schema (multiple locations supported) + Business Info & Location blocks, widgets & shortcodes (Plus, Pro & Elite plans only)
tr: Yerel İşletme şeması (birden fazla konum desteklenir) + İşletme Bilgisi ve Konum blokları, widget'lar ve kısa kodlar (yalnızca Plus, Pro ve Elit planları)

en: Local Business schema markup enables you to tell Google about your business, including your business name, address and phone number, opening hours and price range. This information may be displayed as a Knowledge Graph card or business carousel.
tr: Yerel İşletme şeması işaretlemesi, Google'a işletme adınız, adresiniz ve telefon numaranız, açılış saatleriniz ve fiyat aralığınız dahil olmak üzere işletmeniz hakkında bilgi vermenizi sağlar. Bu bilgiler, Bilgi Grafiği kartı veya işletme karuseli olarak görüntülenebilir.

en: Local Business schema markup informs Google about your business details like name, address, phone number, hours, and price range, which can appear in a Knowledge Graph card or business carousel.
tr: Yerel İşletme şeması işaretlemesi, Bilgi Grafiği kartında veya işletme karuselinde görünebilecek isim, adres, telefon numarası, çalışma saatleri ve fiyat aralığı gibi işletmenizle ilgili ayrıntılar hakkında Google'a bilgi verir.

en: Local SEO
tr: Yerel SEO

en: Local SEO is a %1$s Feature
tr: Yerel SEO bir %1$s Özelliği

en: Locale
tr: Yerel

en: Locations
tr: Konumlar

en: Lodging Business
tr: Konaklama İşletmesi

en: Log sizes may fluctuate and not always be 100% accurate since the results can be cached. Also after clearing a log, it may not show as "0" since database tables also include additional information such as indexes that we don't clear.
tr: Günlük boyutları dalgalanabilir ve sonuçların önbelleğe alınabilmesinden dolayı %100 doğru olmayabilir. Ayrıca bir günlüğün temizlenmesinden sonra "0" olarak görünmeyebilir çünkü veri tabanı tabloları, temizlemediğimiz indeksler gibi ek verileri de içerir.

en: Logged In
tr: Oturum Açıldı

en: Logged Out
tr: Oturum Kapatıldı

en: Login Status
tr: Giriş Durumu

en: Login to SEOBoost
tr: SEOBoost'a giriş yap

en: Logs
tr: Günlükler

en: Logs Retention
tr: Günlükleri Saklama

en: Looking for meta keywords?
tr: Meta anahtar kelimeleri mi arıyorsunuz?

en: Looks Good! 👍👍
tr: İyi Görünüyor! 👍👍

en: Loss
tr: Kayıp

en: Low
tr: Düşük

en: Lower Case
tr: Küçük Harf

en: Luxembourg
tr: Lüksemburg

en: Madagascar
tr: Madagaskar

en: Made with ♥ by the AIOSEO Team
tr: AIOSEO Ekibi tarafından ♥ ile geliştirildi

en: Major words are capitalized and minor words remain in their original casing.
tr: Önemli kelimeler büyük harflerle yazılır; önemsiz kelimeler ise orijinal hallerinde bırakılır.

en: Make sure every image has an alt tag, and add useful descriptions to each image. Add your keywords or synonyms - but do it in a natural way.
tr: Her görselin bir alt etiketi olduğundan emin olun ve her bir görsele faydalı açıklamalar ekleyin. Anahtar sözcükler ya da eş anlamlı sözcükler ekleyin - ancak bunu doğal bir şekilde yapın.

en: Make sure that you only block parts you don't want to be indexed.
tr: Yalnızca indexlenmesini (dizine alınmasını) istemediğiniz bölümleri engellediğinizden emin olun.

en: Make sure you have a good balance of H2 tags to plain text in your content. Break the content down into logical sections, and use headings to introduce each new topic.
tr: Metinleri düzleştirmek için içeriğinizde iyi bir H2 etiketi dengesine sahip olduğunuzdan emin olun. İçeriği mantıksal bölümlere ayırın ve her yeni konuyu tanıtmak için başlıkları kullanın.

en: Malawi
tr: Malavi

en: Malaysia
tr: Malezya

en: Maldives
tr: Maldivler

en: Male
tr: Erkek

en: Manage
tr: Yönet

en: Manage Google Analytics
tr: Google Analytics'i Yönetin

en: Manage all of your sitemap settings, including XML, Video, News and more.
tr: XML, Video, Haberler ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm site haritası ayarlarınızı yönetin.

en: Manage existing links, get relevant suggestions for adding internal links to older content, discover orphaned posts and more.
tr: Mevcut bağlantıları yönetin, daha eski içeriklere iç bağlantıların eklenmesine dair ilgili önerileri alın, terk edilmiş gönderileri ve daha fazlasını keşfedin.

en: Manage your post and term SEO meta via the WordPress REST API. This addon also works seamlessly with headless WordPress installs.
tr: Gönderi ve terim SEO metanızı, WordPress REST API yoluyla yönetin. Bu modül, başlıksız WordPress yüklemeleri için de pürüzsüz bir şekilde çalışmaktadır.

en: Manage your post and term SEO meta via the WordPress REST API. This addon also works seamlessly with headless WordPress installs. (Plus, Pro & Elite plans only)
tr: WordPress REST API aracılığıyla gönderi ve terim SEO metalarınızı yönetin. Bu eklenti ayrıca başsız WordPress kurulumlarıyla da sorunsuz çalışır. (Yalnızca Plus, Pro ve Elit planları)

en: Manual Redirects
tr: Manuel Yeniden Yönlendirmeler

en: Manually Enter Person
tr: Kişiyi Manuel Olarak Girin

en: Manually Enter Type
tr: Türü Manuel Olarak Girin

en: Map
tr: Harita

en: Map Display
tr: Harita Görüntüleme

en: Map Preview
tr: Harita Ön İzlemesi

en: Maps
tr: Haritalar

en: Mark as Cornerstone
tr: Köşe taşı içeriği olarak işaretle

en: Max Image Preview
tr: Maks Görsel Ön İzlemesi

en: Max Snippet
tr: Maks Snippet

en: Max Video Preview
tr: Maks Video Ön İzlemesi

en: Media Caption
tr: Medya Başlığı

en: Media Description
tr: Medya Açıklaması

en: Medical Business
tr: Tıbbi İşletme

en: Medical Page
tr: Tıbbi Sayfa

en: Medium
tr: Orta

en: Memory Usage
tr: Hafıza Kullanımı

en: Meta Description
tr: Meta Açıklaması

en: Meta Keywords
tr: Meta Anahtar Kelimeler

en: Meta Tags
tr: Meta Etiketleri

en: Meta description length
tr: Meta açıklaması uzunluğu

en: Mexico
tr: Meksika

en: Micronesia
tr: Mikronezya

en: Miles
tr: Mil

en: Minimum size: 112px x 112px, The image must be in JPG, PNG, GIF, SVG, or WEBP format.
tr: Minimum boyut: 112px x 112px, Görsel JPG, PNG, GIF, SVG veya WEBP formatında olmalıdır.

en: Minimum size: 144px x 144px, ideal ratio 1:1, 5MB max. JPG, PNG, WEBP and GIF formats only.
tr: Minimum boyut: 144px x 144px, ideal oran 1:1, 5MB maks. Yalnızca JPG, PNG, WEBP ve GIF formatları.

en: Minimum size: 200px x 200px, ideal ratio 1.91:1, 5MB max. (eg: 1640px x 856px or 3280px x 1712px for Retina screens). JPG, PNG, WEBP and GIF formats only.
tr: Minimum boyut: 200px x 200px, ideal oran 1,91:1, maks. 5MB (örn: 1640px x 856px veya Retina ekranlar için 3280px x 1712px). Yalnızca JPG, PNG, WEBP ve GIF biçimleri.

en: Minimum size: 200px x 200px, ideal ratio 1.91:1, 8MB max. (eg: 1640px x 856px or 3280px x 1712px for Retina screens). JPG, PNG, WEBP and GIF formats only.
tr: Minimum boyut: 200px x 200px, ideal oran 1,91:1, maks. 8MB (örn: 1640px x 856px veya Retina ekranlar için 3280px x 1712px). Yalnızca JPG, PNG, WEBP ve GIF biçimleri.

en: Minimum size: 300px x 157px, ideal ratio 2:1, 5MB max. JPG, PNG, WEBP and GIF formats only.
tr: Minimum boyut: 300px x 157px, ideal oran 2:1, 5MB maks. Yalnızca JPG, PNG, WEBP ve GIF formatları.

en: Minor Only
tr: Yalnızca Küçükleri

en: Miscellaneous Verification
tr: Çeşitli Doğrulamalar

en: Missing access token
tr: Eksik erişim tokeni

en: Missing data to generate a report
tr: Bir rapor oluşturmak için veriler eksik

en: Missing parameters
tr: Parametreler eksik

en: Missing social markup!
tr: Eksik sosyal işaretleme!

en: Mobile
tr: Mobil

en: Mobile Snapshot
tr: Mobil Anlık Görüntü

en: Mobile user agent
tr: Mobil kullanıcı aracısı

en: Modal Content
tr: Model İçerik

en: Moderate
tr: Orta

en: Modified Posts
tr: Değiştirilmiş Gönderiler

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Mongolia
tr: Moğolistan

en: Montenegro
tr: Karadağ

en: Month
tr: Ay

en: Monthly
tr: Aylık

en: Montserrat
tr: Monserat

en: More than %1$s of your H2 and H3 subheadings reflect the topic of your copy. That's too much. Don't over-optimize!
tr: H2 ve H3 alt başlıklarınızın %1$s seviyesinden fazlası, kopyanızın konusunu yansıtıyor. Bu çok fazla. Aşırı optimize etmeyin!

en: More than 20 requests can result in slow page loading.
tr: 20'den fazla istek sayfanın yavaş yüklenmesine neden olabilir.

en: Morocco
tr: Fas

en: Most Linked to Domains
tr: En Çok Bağlı Olunan Alan Adları

en: Most Recent Published
tr: En Son Yayınlanan

en: Most readers only look at the first and last 3 words of a headline before deciding whether to click.
tr: Birçok okuyucu, tıklamaya karar vermeden önce bir başlıktaki yalnızca ilk ve son 3 kelimeye göz atmaktadır.

en: Moved Online
tr: Çevrim İçi Olacak Şekilde Taşındı

en: Moved Permanently
tr: Kalıcı Olarak Taşındı

en: Movie
tr: Film

en: Mozambique
tr: Mozambik

en: Multiple Locations
tr: Çoklu Konum

en: Multisite
tr: Çoklu site

en: Music
tr: Müzik

en: Music Album
tr: Müzik Albümü

en: Music Event
tr: Müzik Etkinliği

en: Music Group
tr: Müzik Grubu

en: Musician
tr: Müzisyen

en: Must-Use Plugins
tr: Kullanılması Gereken Eklentiler

en: N/A
tr: Yok

en: NEW
tr: YENİ

en: NEW!
tr: YENİ!

en: NEW! Author SEO for E-E-A-T
tr: YENİ! E-E-A-T Yazar SEO'su

en: NOTE: Enabling this setting may cause conflicts with third-party plugins/themes. %1$s
tr: NOT: Bu ayarın etkinleştirilmesi, üçüncü taraf eklentilerle/temalarla çakışmaya sebep olabilir. %1$s

en: Name
tr: Ad

en: Namibia
tr: Namibya

en: Needs Improvement
tr: İyileştirilmesi Gerekiyor

en: Needs improvement
tr: İyileştirilmesi gerekiyor

en: Needs%1$sImprovement!
tr: İyileştirilmesi%1$sGerekiyor!

en: Negative
tr: Negatif

en: Negative headlines are attention-grabbing and tend to perform better than neutral ones.
tr: Negatif başlıklar dikkat çekicidir ve nötr olanlardan daha iyi performans gösterirler.

en: Netherlands
tr: Hollanda

en: Network Activated
tr: Ağ Etkinleştirildi

en: Network Admin (no site)
tr: Ağ Yöneticisi (site yok)

en: Network Settings
tr: Ağ Ayarları

en: Network Tools
tr: Ağ Araçları

en: Network Tools is a %1$s Feature
tr: Ağ Araçları, bir %1$s Özelliğidir

en: Neutral
tr: Nötr

en: Neutral Sentiment
tr: Tarafsız Düşünce

en: Never
tr: Asla

en: New
tr: Yeni

en: New Notifications
tr: Yeni Bildirimler

en: New Score
tr: Yeni Puan

en: New Zealand
tr: Yeni Zelanda

en: New: %1$s %2$s integration
tr: Yeni: %1$s %2$s entegrasyonu

en: Newborns
tr: Yenidoğanlar

en: News & Video Sitemap
tr: Haber ve Video Site Haritası

en: News Article
tr: Haber Makalesi

en: News Channel
tr: Haber Kanalı

en: News Sitemap
tr: Haber Site Haritası

en: News Sitemaps is a %1$s Feature
tr: Haberler Site Haritaları bir %1$s Özelliği

en: Next
tr: İleri

en: Nicaragua
tr: Nikaragua

en: Niger
tr: Nijer

en: Nigeria
tr: Nijerya

en: No
tr: Hayır

en: No %1$s found
tr: Hiçbir %1$s bulunamadı

en: No %1$s markup will be output for your post because it is currently disabled. You can enable %1$s markup in the Social Networks settings. %2$s
tr: Gönderiniz için hiçbir %1$s işaretlemesi oluşturulmayacak çünkü bu işaretleme halihazırda devre dışı bırakılmıştır. %1$s işaretlemesini Sosyal Ağlar ayarları içerisinden etkinleştirebilirsiniz. %2$s

en: No %1$s was set. Set a %1$s in order to calculate your SEO score.
tr: Hiçbir %1$s ayarlanmadı. SEO puanınızı hesaplamak için bir %1$s belirleyin.

en: No Archive
tr: Arşiv Yok

en: No Follow
tr: Takip Yok

en: No Follow Paginated
tr: Takip Edilmeden Sayfalandırılmış

en: No H1 tag was found.
tr: H1 etiketi bulunamadı.

en: No H2 tags were found on the page.
tr: Bu sayfada hiçbir H2 etiketi bulunamadı.

en: No H2 tags were found on your page.
tr: Sayfanızda H2 etiketleri bulunamadı.

en: No Image Index
tr: Görsel Indeksi Yok

en: No Index
tr: İndeks Yok

en: No Index Paginated
tr: İndekssiz Sayfalandırılmış

en: No Index RSS Feeds
tr: İndekssiz RSS Akışları

en: No ODP
tr: ODP Yok

en: No Pagination for Canonical URLs
tr: Standart URL'ler için Sayfalama Yok

en: No Schema.org data was found on the page.
tr: Sayfada hiçbir Schema.org verisi bulunamadı.

en: No Schema.org data was found on your page.
tr: Sayfanızda Schema.org verisi bulunamadı.

en: No Snippet
tr: Snippet Yok

en: No Translate
tr: Çeviri Yok

en: No User-agent found in the content beginning.
tr: İçerik başlangıcında Kullanıcı aracısı bulunamadı.

en: No canonical link tag found on the page.
tr: Sayfada hiçbir kanonik bağlantı etiketi bulunamadı.

en: No canonical link tag found on your page.
tr: Sayfanızda standart bağlantı etiketi bulunamadı.

en: No content added yet.
tr: Henüz içerik eklenmedi.

en: No content yet
tr: Henüz içerik yok

en: No data yet
tr: Henüz veri yok

en: No date archives could be found.
tr: Hiçbir tarih arşivi bulunamadı.

en: No focus keyphrase!
tr: Odak anahtar cümle yok!

en: No internal links were found on the page.
tr: Sayfada hiçbir iç bağlantı bulunamadı.

en: No internal links were found on your page.
tr: Sayfanızda hiçbir iç bağlantı bulunamadı.

en: No items found.
tr: Hiçbir öğe bulunamadı.

en: No keyphrase found
tr: Hiçbir anahtar cümle bulunamadı

en: No meta description has been specified. Search engines will display copy from the page instead. Make sure to write one!
tr: Hiçbir meta açıklaması belirtilmedi. Arama motorları bunun yerine sayfadaki kopyayı gösterecektir. Bir tane yazdığınızdan emin olun!

en: No meta description was found for the page.
tr: Sayfa için hiçbir meta açıklaması bulunamadı.

en: No meta description was found for your page.
tr: Sayfanız için meta açıklama bulunamadı.

en: No outbound links were found. Link out to external resources.
tr: Hiçbir giden bağlantı bulunamadı. Dış kaynaklara bağlantı verin.

en: No post types available.
tr: Kullanılabilir gönderi türü yok.

en: No posts/terms could be found.
tr: Hiçbir gönderi/terim bulunamadı.

en: No results
tr: Sonuç yok

en: No results found for your search. Try again!
tr: Aramanız için hiçbir sonuç bulunamadı. Tekrar deneyin!

en: No results found.
tr: Hiçbir sonuç bulunamadı.

en: No taxonomies available.
tr: Kullanılabilir Sınıflandırma yok.

en: No thanks
tr: Hayır teşekkürler

en: No title has been specified. Make sure to write one!
tr: Başlık belirtilmedi. Bir tane yazdığınızdan emin olun!

en: No, I changed my mind
tr: Hayır, fikrimi değiştirdim

en: No, I need to make a backup
tr: Hayır, yedek yapmam gerekiyor

en: Nofollowed content
tr: Nofollow (takip edilmeyen) içerik

en: Noindexed content
tr: Noindex (dizin dışı) içerik

en: Noindexed content will not be displayed in your sitemap.
tr: Indexlenmeyen içerik site haritanızda görüntülenmeyecektir.

en: Non-Profit
tr: Kar Amacı Gütmeyen

en: None
tr: Yok

en: None of the sentences contain transition words. Use some.
tr: Cümlelerin hiçbirisi geçiş kelimesi içermiyor. Birkaç geçiş kelimesi kullanın.

en: Nope, maybe later
tr: Hayır, belki daha sonra

en: North Macedonia
tr: Kuzey Makedonya

en: Norway
tr: Norveç

en: Norwegian
tr: Norveççe

en: Not Available
tr: Kullanılabilir Değil

en: Not Enough Words
tr: Yeterli Kelime Yok

en: Not Enough Words 🙃
tr: Yeterli Kelime Yok 🙃

en: Not Found
tr: Bulunamadı

en: Not Implemented
tr: Uygulanmadı

en: Not Installed
tr: Yüklü Değil

en: Not Looking Great
tr: Pek İyi Durmuyor

en: Not Modified
tr: Değiştirilmedi

en: Not Really...
tr: Pek Sayılmaz...

en: Not Set
tr: Ayarlanmadı

en: Not found (404)
tr: Bulunamadı (404)

en: Not set
tr: Ayarlı değil

en: Not sure what keyphrases are used for? Check out our documentation for more information. %1$s
tr: Hangi anahtar kelimelerin kullanıldığından emin değil misiniz? Daha fazla bilgi için dokümantasyonumuzu gözden geçirin. %1$s

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Now Connect to Your SEOBoost Account
tr: Şimdi SEOBoost Hesabınıza Bağlanın

en: Now Integrated into SEOBoost
tr: Şimdi SEOBoost'a Entegre Edildi

en: Now you're ready to harness the power of data-driven insights. Create your first report and discover how to optimize your content for better search visibility and engagement.
tr: Artık veri odaklı içgörülerin gücünden yararlanmaya hazırsınız. İlk raporunuzu oluşturun ve aramada görünürlüğü ve etkileşimi daha iyi hale getirmek için içeriğinizi nasıl optimize edeceğinizi keşfedin.

en: Number of Employees
tr: Çalışan Sayısı

en: Number of Posts
tr: Yazı Sayısı

en: Numbers (0-9)
tr: Rakamlar (0-9)

en: OR
tr: VEYA

en: Object Type
tr: Nesne Türü

en: Off
tr: Kapalı

en: Ok, you deserve it
tr: Tamam, bunu hak ediyorsun

en: Okay
tr: Normal

en: Oman
tr: Umman

en: On
tr: Açık

en: One H1 tag was found on the page.
tr: Sayfada bir H1 etiketi bulundu.

en: One H1 tag was found on your page.
tr: Sayfanızda bir H1 etiketi bulundu.

en: Online
tr: Çevrim İçi

en: Online Store
tr: Çevrim İçi Mağaza

en: Only %1$s of the sentences contain transition words, which is not enough. Use more of them.
tr: Cümlelerin yalnızca %1$s kadarında geçiş kelimesi mevcut, yeterli değil. Daha fazla geçiş kelimesi kullanın.

en: Only ever use noindex meta tag or header on pages you want to keep out of the reach of search engines!
tr: Arama motorlarının erişiminden uzak tutmak istediğiniz sayfalarda sadece noindex meta etiketi ya da başlığı kullanın!

en: Onsite
tr: Yerinde

en: Ooops! It Appears JavaScript Didn’t Load
tr: Hay aksi! JavaScript Yüklenmemiş Görünüyor

en: Oops! It looks like an error occurred while saving the changes. Please try again or %1$scontact our support team%2$s.
tr: Hay aksi! Değişiklikleri kaydederken bir hata oluştu gibi görünüyor. Lütfen tekrar deneyin veya %1$sdestek ekibimizle iletişime geçin%2$s.

en: Open 24/7
tr: 7/24 Açık

en: Open 24h
tr: 24 Saat Açık

en: Open AI Integration
tr: Open AI Entegrasyonu

en: Open Graph
tr: Açık Grafik

en: Open HTML Sitemap
tr: HTML Site Haritasını Aç

en: Open Link Assistant
tr: Bağlantı Asistanını Aç

en: Open News Sitemap
tr: Haberler Site Haritasını Aç

en: Open RSS Sitemap
tr: RSS Site Haritasını Aç

en: Open Redirects
tr: Yeniden Yönlendirmeleri Aç

en: Open Report %1$s
tr: Raporu Aç %1$s

en: Open Robots.txt
tr: Robots.txt'yi aç

en: Open SEO Revisions
tr: SEO Revizyonlarını Aç

en: Open Sitemap
tr: Site Haritasını Aç

en: Open Video Sitemap
tr: Video Site Haritasını Aç

en: Open Your Atom Feed
tr: Atom Akışınızı Açın

en: Open Your Comments RSS Feed
tr: Yorumlar RSS Akışınızı Açın

en: Open Your RDF Feed
tr: RDF Akışınızı Açın

en: Open Your RSS Feed
tr: RSS Akışınızı Açın

en: Open Your Static Posts Page RSS Feed
tr: Statik Gönderiler Sayfası RSS Akışınızı Açın

en: Open in Keyword Rank Tracker
tr: Anahtar Kelime Sıralama Takipçisinde Açın

en: OpenAI API Key
tr: OpenAI API Anahtarı

en: OpenAI Integration is a %1$s feature. %2$s
tr: OpenAI Entegrasyonu bir %1$s özelliğidir. %2$s

en: Opening Hours
tr: Açılış Saatleri

en: Opening Hours Settings
tr: Açılış Saatleri Ayarları

en: Opening Hours block, widget and shortcode
tr: Açılış Saatleri bloğu, widgeti ve kısa kodu

en: Operating System
tr: İşletim Sistemi

en: Optimization Wizard
tr: Optimizasyon Sihirbazı

en: Optimize your site for Google's E-E-A-T ranking factor by proving your writer's expertise through author schema markup and new UI elements.
tr: Yazar şeması işaretlemesi ve yeni kullanıcı arayüzü öğeleri aracılığıyla yazarınızın uzmanlığını kanıtlayarak sitenizi Google'ın E-E-A-T sıralama faktörü için optimize edin.

en: Optimized Search Appearance
tr: Optimize Edilmiş Arama Görünümü

en: Optimizing individual content for SEO is a low-hanging fruit of opportunity because it can often be done quickly and easily with a relatively small time investment. By making sure that each piece of content on your website is optimized for relevant keywords and follows best practices for on-page SEO, you can improve the visibility and ranking of that content in the search results. This can drive more traffic to your website and help you achieve better overall SEO results.
tr: Bireysel içeriğin SEO için optimize edilmesi, kolay elde edilebilir bir fırsattır çünkü genellikle göreceli olarak kısa bir süre harcayarak hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Web sitenizdeki her içerik parçasının ilgili anahtar kelimeler için optimize edilmiş olduğundan ve sayfa üzeri SEO için en iyi uygulamaları takip ettiğinden emin olarak bu içeriğin arama sonuçlarındaki görünürlüğünü ve sıralamasını iyileştirebilirsiniz. Bu da web sitenize daha fazla trafik yönlendirebilir ve daha iyi genel SEO sonuçları elde etmenize yardımcı olur.

en: Optimizing your Content Headings
tr: İçerik Başlıklarınızı Optimize Etme

en: Or
tr: Veya

en: Organization
tr: Kuruluş

en: Organization Description
tr: Kuruluş Açıklaması

en: Organization Name
tr: Kuruluş Adı

en: Organizations
tr: Kuruluşlar

en: Organize sitemap entries into distinct files in your sitemap. We recommend you enable this setting if your sitemap contains more than 1,000 URLs.
tr: Site haritası girdilerini site haritanızdaki farklı dosyalar halinde düzenleyin. Site haritanız 1.000'den fazla URL içeriyorsa bu ayarı etkinleştirmenizi öneririz.

en: Orphaned Posts
tr: Terk Edilmiş Gönderiler

en: Orphaned posts are posts that have no inbound internal links yet and may be more difficult to find by search engines.
tr: Terk edilmiş gönderiler, henüz gelen iç bağlantıları olmayan ve arama motorları tarafından bulunması daha zor olabilecek gönderilerdir.

en: Other
tr: Diğer

en: Other Options
tr: Diğer Seçenekler

en: Other:
tr: Diğer:

en: Our Google News Sitemap lets you control which content you submit to Google News and only contains articles that were published in the last 48 hours. In order to submit a News Sitemap to Google, you must have added your site to Google’s Publisher Center and had it approved.
tr: Google Haberler Site Haritamız, Google Haberler'e hangi içeriği göndereceğinizi kontrol etmenizi sağlar ve yalnızca son 48 saat içinde yayınlanan makaleleri içerir. Google'a bir Haber Site Haritası göndermek için sitenizi Google'ın Yayıncı Merkezi'ne eklemiş ve onaylatmış olmanız gerekmektedir.

en: Our Headline Analyzer tool enables you to write irresistible SEO headlines%1$sthat drive traffic, shares, and rank better in search results.
tr: Başlık Analizcisi aracımız,%1$strafik çeken, paylaşımlar ve arama sonuçlarında daha iyi sıralama oluşturan karşı konulamaz SEO başlıkları yazmanızı mümkün hale getirir.

en: Our Local SEO addon enables you to tell Google about your business (name, address, opening hours, contact info & more) and further enhances your Knowledge Graph schema markup.
tr: Yerel SEO modülümüz, Google'a işletmeniz hakkında bilgi vermenizi sağlar (isim, adres, çalışma saatleri, iletişim bilgileri ve daha fazlası) ve Bilgi Grafiği şeması işaretlemenizi daha da geliştirir.

en: Our Opening Hours:
tr: Açılış Saatlerimiz:

en: Our Redirection Manager allows you to create and manage redirects for 404s or modified posts.
tr: Yönlendirme Yöneticimiz, 404'ler veya değiştirilmiş gönderiler için yeniden yönlendirmeler oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır.

en: Our Redirection Manager lets you easily create and manage redirects for broken links to avoid confusing search engines and users and prevents losing backlinks.
tr: Yönlendirme Yöneticimiz, arama motorlarının ve kullanıcıların karıştırmaması ve geri bağlantıların kaybolmasını önlemek için bozuk bağlantılara yönelik yönlendirmeleri kolayca oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır.

en: Our SEO News widget provides helpful links that enable you to get the most out of your SEO and help you continue to rank higher than your competitors in search results.
tr: SEO Haberleri widgetimiz SEO'nuzdan mümkün olan en yüksek faydayı alıp arama sonuçlarında rakiplerinizden daha yüksek sırada çıkmaya devam etmenize yardımcı olur.

en: Our SEO Overview widget helps you determine which posts or pages you should focus on for content updates to help you rank higher in search results.
tr: SEO'ya Genel Bakış widgetimiz, arama sonuçlarında daha sırada çıkmak için içerik güncellemelerinizde hangi gönderilere veya sayfalara odaklanmanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olur.

en: Our SEO Setup Wizard dashboard widget helps you remember to finish setting up some initial crucial settings for your site to help you rank higher in search results. Once the setup wizard is completed this widget will automatically disappear.
tr: SEO Kurulum Sihirbazı pano widgetimiz, arama sonuçlarında daha yüksek sıralama elde etmenize yardımcı olmak amacıyla başlangıçtaki çok önemli bazı ayarları siteniz için tamamlamayı hatırlamanıza yardım eder. Kurulum sihirbazı tamamlandığında bu widget kendiliğinden kaybolacaktır.

en: Our goal is to take the pain out of optimizing your website for search engines.
tr: Amacımız, web sitenizi arama motorları için en uygun hale getirmenin zorlayıcılığını ortadan kaldırmaktır.

en: Our location:
tr: Konumumuz:

en: Our powerful revisions feature provides a valuable record of SEO updates, allowing you to monitor the effectiveness of your SEO efforts and make informed decisions.
tr: Güçlü revizyon özelliğimiz, SEO çabalarınızın etkinliğini izlemenize ve bilinçli kararlar vermenize olanak tanıyacak şekilde SEO güncellemelerinin değerli bir kaydını sağlar.

en: Our template editor will allow you to easily customize how breadcrumbs are displayed on your site based on each post type or taxonomy.
tr: Şablon editörümüz, bağlantı haritalarının sitenizde her bir gönderi türü veya taksonomiye bağlı olarak nasıl gösterileceğini kolayca özelleştirmenize izin verir.

en: Outbound Internal
tr: Giden İç

en: Outbound Suggestions
tr: Giden Öneriler

en: Over the years, we found that most other WordPress SEO plugins were bloated, buggy, slow, and very hard to use. So we designed our plugin as an easy and powerful tool.
tr: Yıllar geçtikçe diğer WordPress SEO eklentilerinin çoğunun şişirilmiş, hatalı, yavaş ve kullanımının çok zor olduğunu gördük. Bu yüzden eklentimizi kolay ve güçlü bir araç olarak tasarladık.

en: Overall Score
tr: Genel Puan

en: Override the default template for breadcrumbs on your site using our easy-to-use template editor.
tr: Kullanımı kolay şablon editörümüzü kullanarak sitenizdeki bağlantı haritası için varsayılan şablonun üzerine yazın.

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: PENDING
tr: BEKLİYOR

en: PHP Code
tr: PHP Kodu

en: PHP Exif Support
tr: PHP Exif Desteği

en: PHP IPTC Support
tr: PHP IPTC Desteği

en: PHP Max Post Size
tr: PHP Maks. Gönderi Boyutu

en: PHP Max Script Execution Time
tr: PHP Maksimum Komut Dosyası Yürütme Süresi

en: PHP Max Upload Size
tr: PHP Maks. Yükleme Boyutu

en: PHP Memory Limit
tr: PHP Hafıza Sınırı

en: PHP Version
tr: PHP Sürümü

en: PHP XML Support
tr: PHP XML Desteği

en: Page
tr: Sayfa

en: Page Analysis
tr: Sayfa Analizi

en: Page Number
tr: Sayfa Numarası

en: Page URL
tr: Sayfa URL 'si

en: Paged Format
tr: Sayfalı Biçim

en: Paginated Content
tr: Sayfalandırılmış İçerik

en: Paginated RSS Feeds
tr: Sayfalandırılmış RSS Akışları

en: Paid
tr: Ücretli

en: Palestine
tr: Filistin

en: Papua New Guinea
tr: Papua Yeni Gine

en: Paragraphs length
tr: Paragraf uzunluğu

en: Parent Term
tr: Üst Terim

en: Parent Title
tr: Üst Başlık

en: Parsing Block Data...
tr: Blok Verileri Ayrıştırılıyor...

en: Part Time
tr: Yarı Zamanlı

en: Partially Free
tr: Kısmen Ücretsiz

en: Pass through
tr: Doğrudan

en: Passive voice
tr: Edilgen yapı

en: Passive voice is not supported in your current language.
tr: Pasif ses, mevcut dil seçiminizde desteklenmiyor.

en: Paste Robots.txt text
tr: Robots.txt metnini yapıştırın

en: Paste your image URL or select a new image
tr: Görsel URL'nizi yapıştırın ya da yeni bir görsel seçin

en: Paste your license key here
tr: Lisans anahtarınızı buraya yapıştırın

en: Path
tr: Yol

en: Path:
tr: Yol:

en: Payment Info
tr: Ödeme Bilgisi

en: Payment Methods Accepted
tr: Kabul Edilen Ödeme Yöntemleri

en: Peak
tr: En Yüksek Seviye

en: People
tr: İnsanlar

en: Perform in-depth SEO Analysis of your competitor's website.
tr: Rakibinizin web sitesinde derinlemesine SEO Analizi yapın.

en: Performance
tr: Performans

en: Performance Score
tr: Performans Puanı

en: Permalink
tr: Kalıcı bağlantı

en: Permalink Structure
tr: Kalıcı Bağlantı Yapısı

en: Permalinks are not currently supported.
tr: Kalıcı bağlantılar halihazırda desteklenmiyor.

en: Permanent Redirect
tr: Kalıcı Yeniden Yönlendirme

en: Person
tr: Kişi

en: Person Name
tr: Kişi Adı

en: Person or Organization
tr: Kişi ya da Kuruluş

en: Personal Options
tr: Kişisel Seçenekler

en: Philippines
tr: Filipinler

en: Phone
tr: Telefon

en: Phone Number
tr: Telefon Numarası

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Phone/Fax Country Code
tr: Telefon/Faks Ülke Kodu

en: Phone:
tr: Telefon:

en: Phrase
tr: Cümle

en: Physical Robots.txt File Detected
tr: Fiziksel Robots.txt Dosyası Algılandı

en: Pinterest Site Verification
tr: Pinterest Site Doğrulaması

en: Pinterest Verification Code
tr: Pinterest Doğrulama Kodu

en: Pinterest account
tr: Pinterest hesabı

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep Open Graph enabled on the Facebook tab checked if you want to optimize your site for Pinterest.
tr: Pinterest, Facebook gibi Açık Grafik meta verilerini kullanır; bu yüzden, sitenizi Pinterest için optimize etmek istiyorsanız, Facebook sekmesinde Açık Grafik'i etkinleştirdiğinizden emin olun.

en: Pitcairn Islands
tr: Pitcairn Adaları

en: Places
tr: Yerler

en: Please Activate WPCode to load the AIOSEO Snippet Library
tr: AIOSEO Kod Parçacığı Kütüphanesini yüklemek için lütfen WPCode'u Etkinleştirin

en: Please Install WPCode to load the AIOSEO Snippet Library
tr: AIOSEO Kod Parçacığı Kütüphanesini yüklemek için lütfen WPCode'u yükleyin

en: Please Update WPCode to load the AIOSEO Snippet Library
tr: AIOSEO Parçacık Kitaplığını yüklemek için lütfen WPCode'u Güncelleyin

en: Please add a title first.
tr: Lütfen önce bir başlık ekleyin.

en: Please add some content first.
tr: Lütfen önce biraz içerik ekleyin.

en: Please configure the map for this location: %1$s
tr: Lütfen şu konum için haritayı yapılandırın: %1$s

en: Please enable multiple locations before using this block.
tr: Lütfen bu bloğu kullanmadan önce çoklu konumu etkinleştirin.

en: Please enter a valid URL.
tr: Lütfen geçerli bir URL girin.

en: Please enter a valid email.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta girin.

en: Please enter a valid headline.
tr: Lütfen geçerli bir başlık girin.

en: Please enter a valid relative source URL.
tr: Lütfen geçerli bir göreceli kaynak URL'si girin.

en: Please enter your license key to connect.
tr: Bağlanmak için lütfen lisans anahtarınızı girin.

en: Please keep only one %1$s plugin active, otherwise, you might lose your rankings and traffic. %2$sClick here to Deactivate.%3$s
tr: Lütfen yalnızca bir %1$s eklentisini etkin tutun, aksi takdirde sıralamalarınızı ve trafiğinizi kaybedebilirsiniz. %2$sDevre dışı bırakmak için buraya tıklayın.%3$s

en: Please note that if you are importing post/term meta from %1$s v3.7.1 or below, this will only be successful if the post/term IDs of this site are identical to those of the source site.
tr: Gönderi/terim metasını %1$s v3.7.1 veya aşağısından içe aktarıyorsanız, bunun yalnızca bu sitenin gönderi/terim numaralarının, kaynak sitesininkilerle aynı olması durumunda başarılı sonuç vereceğini lütfen dikkate alın.

en: Please rate %1$s %2$s on %3$s to help us spread the word. Thank you!
tr: Lütfen adımızı herkese duyurma amacımıza destek olmak için %3$s üzerinde %1$s eklentisini %2$s ile puanlayın. Teşekkür ederiz!

en: Please select an option
tr: Lütfen bir seçenek seçin

en: Please share the reason
tr: Lütfen nedenini paylaşın

en: Please share which plugin
tr: Lütfen hangi eklenti olduğunu paylaşın

en: Plugin installed & activated.
tr: Eklenti yüklendi ve etkinleştirildi.

en: Plugin is missing required dependencies. Please contact support for more information.
tr: Eklentide gerekli olan bağlılıklar eksik. Daha fazla bilgi için lütfen destek birimi ile iletişime geçin.

en: Plugin update failed. Please check permissions and try again.
tr: Eklenti güncellemesi başarısız oldu. Lütfen izinleri tekrar kontrol edin ve yeniden deneyin.

en: Plugins from the website are publicly visible.
tr: Web sitesinden eklentiler, herkes tarafından görülebilir durumda.

en: Plugins from your website are publicly visible.
tr: Web sitenizdeki eklentiler herkes tarafından görülebilir durumda.

en: Plus (+)
tr: Artı (+)

en: Poland
tr: Polonya

en: Politician
tr: Politikacı

en: Portfolio
tr: Portfolyo

en: Portugal
tr: Portekiz

en: Portuguese
tr: Portekizce

en: Position
tr: Pozisyon

en: Position History
tr: Konum Geçmişi

en: Positive
tr: Pozitif

en: Positive headlines tend to get better engagement than neutral or negative ones.
tr: Pozitif başlıklar genellikle nötr veya negatif olanlardan daha iyi etkileşim alır.

en: Post
tr: Gönderi

en: Post Archive
tr: Gönderi Arşivi

en: Post Author Image
tr: Yazar Görselini Yayınla

en: Post Comment Feeds
tr: Gönderi Yorum Akışları

en: Post Custom Field Name
tr: Gönderi Özel Alan Adı

en: Post Detail
tr: Gönderi Ayrıntısı

en: Post Meta
tr: Gönderi Metası

en: Post Optimizations
tr: Gönderi Optimizasyonları

en: Post Report
tr: Gönderi Raporu

en: Post Title
tr: Gönderi Başlığı

en: Post Tracking is a %1$s Feature
tr: Gönderi Takibi bir %1$s Özelliği

en: Post Type Archive Feeds
tr: Gönderi Türü Arşivi Akışları

en: Post Type Columns
tr: Gönderi Tipi Sütunlar

en: Post Type Name
tr: Gönderi Türü Adı

en: Post Type Priority Score
tr: Gönderi Türü Öncelik Puanı

en: Post Types
tr: Gönderi Türleri

en: Post Types:
tr: Gönderi Türleri:

en: Post link (link as anchor text).
tr: Gönderi bağlantısı (sabitleyici metni olarak bağlantı).

en: Post link (name as anchor text).
tr: Gönderi bağlantısı (sabitleyici metni olarak ad).

en: Post/Term ID
tr: Gönderi/Terim Nosu

en: Postgraduate Degree
tr: Lisansüstü Derecesi

en: Postponed
tr: Ertelendi

en: Posts Crawled
tr: Taranan Gönderiler

en: Posts to Optimize
tr: Optimize Edilecek Gönderiler

en: Posts, Pages and custom Post Types only
tr: Yalnızca Gönderiler, Sayfalar ve Özel Yazı Türleri

en: Posts, Pages, Categories and Tags only
tr: Yalnızca Gönderiler, Sayfalar, Kategoriler ve Etiketler

en: Posts, Pages, Categories, Tags + Breadcrumb Navigation + advanced graphs (Product, FAQ Page, Recipe, etc.)
tr: Gönderiler, Sayfalar, Kategoriler, Etiketler + Bağlantı Haritası Gezintisi + gelişmiş grafikler (Ürün, SSS Sayfası, Tarif, vb.)

en: Posts, Pages, custom Post Types + Categories, Tags and custom Taxonomies
tr: Gönderiler, Sayfalar, Özel Yazı Türleri + Kategoriler, Etiketler ve Özel Sınıflandırmalar

en: Pound (#)
tr: Kare (#)

en: Power Words
tr: Güç Kelimeleri

en: Prefix for breadcrumb path.
tr: Bağlantı haritası yolu için ön ek.

en: Press enter to create a keyword
tr: Bir anahtar kelime oluşturmak için enter tuşuna basın

en: Press enter to create a value
tr: Bir değer oluşturmak için enter tuşuna basın

en: Press enter to create an article tag
tr: Bir makale etiketi oluşturmak için enter tuşuna basın

en: Press enter to insert a URL
tr: Bir URL eklemek için enter tuşuna basın

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Preview & Edit
tr: Önizleme & Düzenleme

en: Preview Snippet Editor
tr: Snippet Düzenleyiciyi Ön izle

en: Previous
tr: Önceki

en: Previous Scores
tr: Önceki Puanlar

en: Price Indicator
tr: Fiyat Göstergesi

en: Priority
tr: Öncelik

en: Priority Score
tr: Öncelik Puanı

en: Priority Score is a %1$s feature. %2$s
tr: Öncelik Puanı bir %1$s özelliğidir. %2$s

en: Priority Support
tr: Öncelikli Destek

en: Pro version is already installed.
tr: Pro sürümü zaten yüklendi.

en: Product
tr: Ürün

en: Product Attribute
tr: Ürün Niteliği

en: Product Attributes
tr: Ürün Nitelikleri

en: Product Review
tr: Ürün Değerlendirmesi

en: Product Short Description
tr: Ürün Kısa Açıklaması

en: Products & Entertainment
tr: Ürünler & Eğlence

en: Professional Certificate
tr: Profesyonel Sertifika

en: Professional Service
tr: Profesyonel Hizmet

en: Profile
tr: Biyografi

en: Profile Page
tr: Profil Sayfası

en: Pros and cons include
tr: Artıları ve eksileri şunları kapsar:

en: Public Figure
tr: Tanınmış Kişi

en: Publication Date
tr: Yayın Tarihi

en: Publication Event
tr: Yayın Etkinliği

en: Publication Name
tr: Yayın Adı

en: Publish Date
tr: Yayınlama Tarihi

en: Published on %1$s.
tr: %1$s tarihinde yayınlandı.

en: Puerto Rico
tr: Porto Riko

en: Punctuation Characters to Keep:
tr: Korunacak Noktalama Karakterleri:

en: Purchase License
tr: Lisansı Satın Al

en: Purchase and Install Now
tr: Şimdi Satın Alın ve Kurun

en: Qatar
tr: Katar

en: Query Arg Monitoring
tr: Sorgu Argümanı İzleme

en: Query Parameters:
tr: Sorgu Parametreleri:

en: Question
tr: Soru

en: Quick & Easy Google Analytics Setup
tr: Hızlı ve Kolay Google Analytics Kurulumu

en: Quick Feedback
tr: Hızlı Geri Bildirim

en: Quick Links
tr: Hızlı Bağlantılar

en: Quicklinks
tr: Hızlı bağlantılar

en: Quickly verify ownership in Google Search Console and automatically submit sitemaps with one click. Speed up indexing, increase visibility and optimize your site's performance to effortlessly attract more organic traffic.
tr: Google Search Console'da sahipliği hızla doğrulayın ve site haritalarını tek tıkla otomatik olarak gönderin. Daha fazla organik trafiği zahmetsizce çekmek için dizine eklemeyi hızlandırın, görünürlüğü artırın ve sitenizin performansını optimize edin.

en: RDF/RSS 1.0 Feed
tr: RDF/RSS 1.0 Akışı

en: REST API support
tr: REST API desteği

en: RSS After Content
tr: İçerik Sonrası RSS

en: RSS Before Content
tr: İçerik Öncesi RSS

en: RSS Content
tr: RSS İçeriği

en: RSS Content Settings
tr: RSS İçerik Ayarları

en: RSS Sitemap
tr: RSS Site Haritası

en: Radio Station
tr: Radyo İstasyonu

en: Rank Tracker
tr: Sıralama Takipçisi

en: Rate %1$s
tr: Puan %1$s

en: Rating
tr: Puan

en: Read Only
tr: Salt Okunur

en: Read our Step By Step Guide to Improve your SEO Rankings
tr: SEO Sıralamalarınızı İyileştirmek için Adım Adım Kılavuzumuzu okuyun

en: Read the %1$s user guide
tr: %1$s kullanım kılavuzunu okuyun

en: Read the Setup Guide
tr: Kurulum Kılavuzunu Okuyun

en: Read the Ultimate WordPress SEO Guide
tr: Ultimate WordPress SEO Kılavuzunu Okuyun

en: Readability
tr: Okunabilirlik

en: Real Estate Agent
tr: Emlakçı

en: Real Estate Listing
tr: Emlak Listeleme

en: Rear Wheel Drive
tr: Arkadan Çekişli Araç

en: Recipe
tr: Yemek Tarifi

en: Recommended Improvements
tr: Önerilen İyileştirmeler

en: Reconnect
tr: Yeniden bağlan

en: Reconnect Google Search Console
tr: Google Search Console'a yeniden bağlanın

en: Recycling Center
tr: Geri Dönüşüm Merkezi

en: Redirect Attachment URLs
tr: Ek URL'lerini Yeniden Yönlendir

en: Redirect Logs
tr: Yeniden Yönlendirme Günlükleri

en: Redirect Monitoring
tr: Yeniden Yönlendirme İzlemesi

en: Redirect Type:
tr: Yeniden Yönlendirme Türü:

en: Redirect attachment pages?
tr: Ek sayfaları yeniden yönlendirilsin mi?

en: Redirection Manager
tr: Yeniden Yönlendirme Yöneticisi

en: Redirection error
tr: Yeniden yönlendirme hatası

en: Redirects
tr: Yeniden Yönlendirmeler

en: Redirects is a %1$s Feature
tr: Yönlendirmeler bir %1$s Özelliği

en: Reduce Word Count
tr: Kelime Sayısını Azaltın

en: Reduce Word Count 🙂
tr: Kelime Sayısını Azaltın 🙂

en: Referer Blocklist
tr: Yönlendirici Engeleme Listesi

en: Referrer
tr: Yönlendiren

en: Refresh Results
tr: Sonuçları Yenile

en: Refreshing data
tr: Yenileme verisi

en: Regenerate API Key
tr: API Anahtarını Yeniden Oluştur

en: Region
tr: Bölge

en: Related Keywords
tr: İlgili Anahtar Kelimeler

en: Relaunch Setup Wizard
tr: Kurulum Sihirbazını Yeniden Başlat

en: Remember to enable the %1$s option if this is a regular expression.
tr: Yaygın bir ifade olması halinde %1$s seçeneğini etkinleştirmeyi unutmayın.

en: Remind Me Later
tr: Daha Sonra Hatırlat

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove Category Base Prefix
tr: Kategori Temel Ön Ekini Kaldır

en: Remove Keyphrase
tr: Anahtar Cümleyi Kaldır

en: Remove Smart Tag
tr: Akıllı Etiketi Kaldır

en: Remove from Group
tr: Gruptan Kaldır

en: Removing white space can also have an impact on your HTML page's size. White space characters like carriage returns and tabs are ignored by the browser, but they make the markup easier for developers to read. So you should always strip them from your templates or themes before you use them in a production environment.
tr: Beyaz boşluğu kaldırmak HTML sayfanızın boyutunu da etkileyebilir. Satır başları ve sekmeler gibi beyaz boşluk karakterleri tarayıcı tarafından yok sayılır, ama işaretlemenin geliştiriciler tarafından okunmasını kolaylaştırır. Bu yüzden, onları bir üretim ortamında kullanmadan önce her zaman şablonlarınızdan ya da temalarınızdan çıkarmalısınız.

en: Reorder
tr: Yeniden sipariş

en: Reordering Headings is a %1$s Feature
tr: Başlıkları Yeniden Sıralama bir %1$s Özelliği

en: Reordering the headings in the Table of Contents block is a feature that can only be used by Pro users. Upgrade to Pro to unlock this advanced functionality.
tr: İçindekiler bloğundaki başlıkları yeniden sıralamak yalnızca Pro kullanıcıları tarafından kullanılabilecek bir özelliktir. Bu gelişmiş işlevselliğin kilidini açmak için Pro'ya yükseltin.

en: Report Defaults
tr: Rapor Varsayılanları

en: Report Details
tr: Rapor Ayrıntıları

en: Report History
tr: Rapor Geçmişi

en: Report Keyword
tr: Rapor Anahtar Kelimesi

en: Reports
tr: Raporlar

en: Rescheduled
tr: Yeniden planlandı

en: Reservations
tr: Rezervasyonlar

en: Reset / Restore Settings
tr: Ayarları Sıfırla / Geri Yükle

en: Reset SEOBoost Logins
tr: SEOBoost Girişlerini Sıfırla

en: Reset Selected Settings to Default
tr: Seçili Ayarları Varsayılana Sıfırla

en: Resolve This Issue
tr: Bu Sorunu Çöz

en: Restaurant
tr: Restoran

en: Restore
tr: Geri Kurtar

en: Reveals the canonical URL chosen by Googlebot. Sometimes, Googlebot may select a different canonical URL than the user-declared one.
tr: Googlebot tarafından seçilen kanonik URL'yi gösterir. Bazen Googlebot, kullanıcı tarafından bildirilen kanonik URL'den farklı bir kanonik URL seçebilir.

en: Review Now
tr: Şimdi Gözden Geçir

en: Review Your Facebook Open Graph Titles and Descriptions
tr: Facebook Açık Grafik Başlıklarınızı ve Açıklamalarınızı Gözden Geçirin

en: Review Your Homepage Title & Description
tr: Ana Sayfa Başlığı ve Açıklamanızı Gözden Geçirin

en: Reviewed By Schema
tr: Tarafından değerlendirildi şeması

en: Robots Meta Settings
tr: Robots Meta Ayarları

en: Robots Setting
tr: Robot Ayarları

en: Robots.txt Editor
tr: Robots.txt Düzenleyici

en: Romania
tr: Romanya

en: Romanian
tr: Romence

en: Run Shortcodes
tr: Kısa Kodları Çalıştır

en: Run Shortcodes in Description
tr: Açıklamada Kısa Kodları Çalıştırın

en: Run Shortcodes in Title
tr: Başlıkta Kısa Kodları Çalıştırın

en: Russia
tr: Rusya

en: Rwanda
tr: Ruanda

en: SEO Analysis
tr: SEO Analizi

en: SEO Audit Checklist
tr: SEO Denetimi Kontrol Listesi

en: SEO Changes Performance Tracking
tr: SEO Değişiklikleri Performans Takibi

en: SEO Editor
tr: SEO Düzenleyicisi

en: SEO Editor Role
tr: SEO Editör Rolü

en: SEO Inspector
tr: SEO Denetçisi

en: SEO Manager
tr: SEO Yöneticisi

en: SEO Manager Role
tr: SEO Yönetici Rolü

en: SEO Meta Import In Progress
tr: SEO Meta İçe Aktarımı Devam Ediyor

en: SEO Milestones
tr: SEO Dönüm Noktaları

en: SEO News
tr: SEO haberleri

en: SEO Overview
tr: SEO'ya Genel Bakış

en: SEO Plugin Import Failed
tr: SEO Eklentisi İçe Aktarma Başarısız

en: SEO Preview
tr: SEO Ön İzlemesi

en: SEO Report
tr: SEO Raporu

en: SEO Revisions
tr: SEO Revizyonları

en: SEO Revisions Comparison
tr: SEO Revizyonları Karşılaştırması

en: SEO Revisions is a %1$s Feature
tr: SEO Revizyonları bir %1$s Özelliği

en: SEO Revisions provide a historical record of SEO updates, allowing you to monitor the effectiveness of your SEO efforts and make informed decisions. (Plus, Pro & Elite plans only)
tr: SEO Revizyonları, SEO güncellemelerinin tarihsel bir kaydını sağlayarak SEO çabalarınızın etkinliğini izlemenize ve bilinçli kararlar almanıza olanak tanır. (Yalnızca Plus, Pro ve Elit planları)

en: SEO Settings
tr: SEO Ayarları

en: SEO Setup
tr: SEO Kurulumu

en: SEO Setup Wizard
tr: SEO Kurulum Sihirbazı

en: SEO Site Score
tr: SEO Site Puanı

en: SEO Statistics
tr: SEO İstatistikleri

en: SEO Title length
tr: SEO Başlık uzunluğu

en: SEO Title/Description
tr: SEO Başlığı/Açıklaması

en: SEO for Categories, Tags and Custom Taxonomies
tr: Kategoriler,etiketler ve özel sınıflandırmalar için SEO

en: SEO for WordPress. Features like XML Sitemaps, SEO for custom post types, SEO for blogs, business sites, ecommerce sites, and much more. More than 100 million downloads since 2007.
tr: WordPress için SEO. XML Site Haritaları, özel gönderi türleri için SEO, bloglar, iş siteleri, e-ticaret siteleri ve çok daha fazlası için SEO gibi özellikler. 2007'den beri 100 milyondan fazla kez indirildi.

en: SEOBoost logins have been reset.
tr: SEOBoost girişleri sıfırlandı.

en: SERP Preview
tr: SERP Önizlemesi

en: SERP: Search Engine Results Page preview. Your site's potential appearance in Google search results. Final display may vary, but this preview closely resembles it.
tr: SERP: Arama Motoru Sonuçları Sayfası önizlemesi. Sitenizin Google arama sonuçlarındaki potansiyel görünümü. Nihai görünüm değişebilir, ancak bu önizleme ona çok benzer olacaktır.

en: SQL Mode
tr: SQL Modu

en: Sale Event
tr: Satış Etkinliği

en: Sales
tr: Satış

en: Same As URLs
tr: URL'lerle Aynı

en: Sample Archive Title
tr: Örnek Arşiv Başlığı

en: Sample Category 1, Sample Category 2
tr: Örnek Kategori 1, Örnek Kategori 2

en: Sample Crumb
tr: Örnek Bağlantı Haritası Parçası

en: Sample Custom Field Value
tr: Örnek Özel Alan Değeri

en: Sample Parent
tr: Örnek Üst Terim

en: Sample Parent Term Name
tr: Örnek Üst Terim Adı

en: Sample Post
tr: Örnek Gönderi

en: Sample Taxonomy Name Value
tr: Örnek Sınıflandırma Adı Değeri

en: Sample Taxonomy Title
tr: Örnek Sınıflandırma Başlığı

en: Sample author biography
tr: Örnek yazar biyografisi

en: Sample caption for media.
tr: Medya için örnek başlık.

en: Sample data is available for you to explore. Connect your site to Google Search Console to receive insights on how content is being discovered. Identify areas for improvement and drive traffic to your website.
tr: Keşfetmeniz için örnek veriler mevcuttur. İçeriğin nasıl keşfedildiği hakkında fikir almak için sitenizi Google Arama Konsoluna bağlayın. İyileştirilecek alanları belirleyin ve web sitenize trafik çekin.

en: Sample description for media.
tr: Medya için örnek açıklama.

en: Sample excerpt from a page/post.
tr: Bir sayfadan/gönderiden örnek alıntı.

en: Sample featured image
tr: Örnek öne çıkan görsel

en: Sample short description for your product.
tr: Ürününüz için örnek kısa açıklama.

en: Sample taxonomy description
tr: Örnek sınıflandırma açıklaması

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Saudi Arabia
tr: Suudi Arabistan

en: Save
tr: Kaydet

en: Save (Don't Modify Date)
tr: Kaydet (Tarihi Değiştirme)

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Save and Continue
tr: Kaydet ve Devam Et

en: Schedule
tr: Plan

en: Scheduled
tr: Planlanmış

en: Schema
tr: Şema

en: Schema Catalog
tr: Şema Kataloğu

en: Schema Generator
tr: Şema Oluşturucu

en: Schema Generator is a %1$s Feature
tr: Şema Oluşturucu bir %1$s Özelliği

en: Schema In Use
tr: Kullanımdaki Şema

en: Schema Markup
tr: Şema İşaretlemesi

en: Schema Markup Generator is a %1$s Feature
tr: Şema İşaretleme Oluşturucu bir %1$s Özelliği

en: Schema Rich Snippets
tr: Şema Zengin Snippet'leri

en: Schema Templates
tr: Şema Şablonları

en: Schema Type
tr: Şema Türü

en: Schema Validation
tr: Şema Doğrulaması

en: Schema.org Validator
tr: Schema.org Doğrulayıcı

en: School
tr: Okul

en: School, college, or university URL
tr: Okul, kolej veya üniversite URL'si

en: Score
tr: Puan

en: Screening Event
tr: Gösterim Etkinliği

en: Search
tr: Ara

en: Search Appearance
tr: Arama Görünümü

en: Search Appearance > Advanced
tr: Arama Görünümü > Gelişmiş

en: Search Clicks
tr: Arama Tıklamaları

en: Search Console
tr: Arama Konsolu

en: Search Engine Optimization (SEO)
tr: Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

en: Search Engine Visibility
tr: Arama Motoru Görünürlüğü

en: Search Engines Blocked
tr: Arama Motorları Engellendi

en: Search Engines Blocked!
tr: Arama Motorları Engellendi!

en: Search Feed
tr: Arama Akışı

en: Search Impressions
tr: Arama Etkileşimleri

en: Search Page
tr: Arama Sayfası

en: Search Preview
tr: Arama Ön İzlemesi

en: Search Result Format
tr: Arama Sonucu Formatı

en: Search Results Page
tr: Arama Sonuçları Sayfası

en: Search Results for
tr: Şunun için Arama Sonuçları:

en: Search Schema
tr: Arama Şeması

en: Search Statistics
tr: Arama İstatistikleri

en: Search Statistics is a %1$s Feature
tr: Arama İstatistikleri bir %1$s Özelliği

en: Search String
tr: Arama Metni

en: Search Term
tr: Arama Terimi

en: Search URLs
tr: URL'lerde Ara

en: Search for Features...
tr: Özellikleri Ara...

en: Search for an item...
tr: Bir öğe arayın...

en: Search result format
tr: Arama sonucu biçimi

en: Search statistics are being fetched.
tr: Arama istatistikleri getiriliyor.

en: Search traffic insights
tr: Arama trafiği fikirleri

en: Security
tr: Güvenlik

en: See Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarları Gör

en: See Affiliate Links
tr: Yeni Müşteri Yönlendirme Bağlantılarını Görün

en: See All
tr: Tümünü Gör

en: See All %1$s %2$s Links
tr: Tüm %1$s %2$s Bağlantılarını Görün

en: See All Linking Opportunities
tr: Tüm Bağlantılama Fırsatlarını Görün

en: See All Resources
tr: Tüm Kaynakları Gör

en: See All SEO Statistics
tr: Tüm SEO İstatistiklerini Görün

en: See Dismissed Notifications
tr: Kapatılan Bildirimleri Görün

en: See Examples
tr: Örnekleri Gör

en: See Orphaned Posts
tr: Terk Edilmiş Gönderileri Görün

en: See Other
tr: Diğerlerini Gör

en: See a Full Domains Report
tr: Tam Alan Adları Raporuna Göz Atın

en: See a Full Links Report
tr: Tam Bağlantılar Raporuna Göz Atın

en: See all dismissed notifications.
tr: Reddedilen tüm bildirimleri görün.

en: See all features
tr: Tüm özellikleri görün

en: See our full documentation
tr: Tüm belgelerimize bakın

en: Select Roles
tr: Rolleri Seçin

en: Select Rule
tr: Kural Seçin

en: Select Settings
tr: Ayarları Seç

en: Select Site
tr: Site Seçin

en: Select Status
tr: Durum Seçin

en: Select a %1$s
tr: Bir %1$s seçin

en: Select a Value or Add a New One
tr: Bir Değer Seçin veya Yeni Bir Değer Ekleyin

en: Select a category to help us narrow down the SEO options that work best for you and your site.
tr: Size ve sitenize en uygun SEO seçeneklerini daraltmamıza yardımcı olacak bir kategori seçin.

en: Select a plugin...
tr: Bir eklenti seçin...

en: Select settings that you would like to reset:
tr: Sıfırlamak istediğiniz ayarları seçin:

en: Select the post types for which you want to automatically inject an author bio.
tr: Otomatik olarak bir yazar biyografisi eklemek istediğiniz gönderi türlerini seçin.

en: Select the post types you want the Writing Assistant to be available.
tr: Yazma Asistanının kullanılabilmesini istediğiniz gönderi türlerini seçin.

en: Select which %1$s widgets to display on the dashboard.
tr: Hangi %1$s widgetlerinin panoda görüntüleneceğini seçin.

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
tr: Site haritanızda hangi Gönderi Türlerinin yer alacağını seçin.

en: Select which Post Types you want to use the %1$s columns with.
tr: %1$s sütunlarını hangi Gönderi Türlerinde kullanmak istediğinizi seçin.

en: Select which Taxonomies appear in your sitemap.
tr: Site haritanızda hangi Sınıflandırmaların görüneceğini seçin.

en: Select which Taxonomies should include an RSS feed.
tr: Hangi Taksonomilerin bir RSS akışı içereceğini seçin.

en: Select which Taxonomies you want to use the %1$s columns with.
tr: %1$s sütunlarını hangi Taksonomilerde kullanmak istediğinizi seçin.

en: Select which post type archives should include an RSS feed. This only applies to post types that include an archive page.
tr: Hangi gönderi türü arşivlerinin bir RSS akışı içermesi gerektiğini seçin. Bu yalnızca bir arşiv sayfası içeren gönderi türleri için geçerlidir.

en: Select your timezone
tr: Saat diliminizi seçin

en: Select your timezone:
tr: Saat diliminizi seçin:

en: Self Storage
tr: Kişisel Depolama

en: Send Test Email
tr: Test E-postası Gönder

en: Sending summaries to additional email addresses is a %1$s feature. %2$s
tr: Özetleri ek e-posta adreslerine gönderme bir %1$s özelliğidir. %2$s

en: Sentence Case
tr: Cümle Büyük/Küçük Harf Durumu

en: Sentence length is looking great!
tr: Cümle uzunluğu harika görünüyor!

en: Sentences length
tr: Cümle uzunluğu

en: Sentiment
tr: Genel durum

en: Separator
tr: Ayırıcı

en: Separator Character
tr: Ayırıcı Karakter

en: Serbia
tr: Sırbistan

en: Server
tr: Sunucu

en: Server Info
tr: Sunucu Bilgisi

en: Server error (5xx)
tr: Sunucu hatası (5xx)

en: Service
tr: Hizmet

en: Service Unavailable
tr: Hizmet Kullanılamıyor

en: Set Publication Name
tr: Yayın Adını Belirle

en: Set custom SEO meta, social meta and more for individual terms.
tr: Ayrı terimler için özel SEO meta verileri, sosyal meta verileri ve daha fazlasını ayarlayın.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Setup %1$s
tr: %1$s Eklentisini Kur

en: Setup Open Graph for Facebook, X (Twitter), etc. to show the right content / thumbnail preview.
tr: Doğru içeriği / küçük görsel ön izlemesini göstermek için Facebook, X (Twitter) vb. için Open Graph'i kurun.

en: Setup Site Analyzer + Smart Recommendations
tr: Site Analizcisi + Akıllı Öneriler'i kurun

en: Setup Webmaster Tools
tr: Webmaster Araçlarını Kur

en: Setup Wizard
tr: Kurulum Sihirbazı

en: Seychelles
tr: Seyşel Adaları

en: Share your content on your favorite social media platforms to drive engagement and increase your SEO.
tr: Etkileşimi ve SEO'nuzu artırmak için favori sosyal medya platformlarınızda içeriğinizi paylaşın.

en: Shopping Center
tr: Alışveriş Merkezi

en: Shortcode
tr: Kısa kod

en: Shortcodes
tr: Kısa Kodlar

en: Show
tr: Göster

en: Show %1$s Meta Box
tr: %1$s Meta Kutusunu Göster

en: Show %1$s Thumbnail in Google Custom Search
tr: Google Özel Aramada %1$s Küçük Resmini Göster

en: Show Blog Home
tr: Blog Ana Sayfasını Göster

en: Show Breadcrumbs on Your Website
tr: Web Sitenizde Bağlantı Haritasını Gösterin

en: Show Facebook Author
tr: Facebook Yazarını Göster

en: Show Icons
tr: Simgeleri Göster

en: Show Labels
tr: Etiketleri Göster

en: Show Less
tr: Daha Az Göster

en: Show More
tr: Daha Fazla Göster

en: Show Opening Hours
tr: Açılış Saatlerini Göster

en: Show Publication Date
tr: Yayınlama Tarihini Göster

en: Show Results For:
tr: Şunun için Sonuçları Göster:

en: Show Tax ID
tr: Vergi Kimlik Numarasını Göster

en: Show Title
tr: Başlığı Göster

en: Show VAT ID
tr: KDV Numarasını Göster

en: Show X Author
tr: X Yazarını Göster

en: Show current item
tr: Mevcut öğeyi göster

en: Show icon
tr: Simgeyi göster

en: Show icons
tr: Simgeleri göster

en: Show in Search Results
tr: Arama Sonuçlarında Göster

en: Show label
tr: Etiketi göster

en: Show labels
tr: Etiketleri göster

en: Show more
tr: Daha fazla göster

en: Show your location to your visitors using an interactive Google Map. Create multiple maps for use with multiple locations.
tr: Etkileşimli bir Google Haritası kullanarak ziyaretçilerinize konumunuzu gösterin. Birden fazla konumda kullanılmak üzere birden fazla harita oluşturun.

en: Showing %1$s of %2$s
tr: %2$s içerisinde %1$s görüntüleniyor

en: Shows the canonical URL specified by you (the website owner). Canonical URLs help indicate the preferred version of a page, especially for duplicate content.
tr: Sizin tarafınızdan ( site sahibi) belirtilen standart adres gösterir. Kanonik URL'ler, özellikle yinelenen içerik için bir Sayfa tercih edilen sürümünün belirtilmesine yardımcı olur.

en: Singapore
tr: Singapur

en: Site Aliases
tr: Site Takma Adları

en: Site Description
tr: Site Açıklaması

en: Site Language
tr: Site dili

en: Site Link
tr: Site Bağlantısı

en: Site Link (Alt)
tr: Site Bağlantısı (Alt)

en: Site Name
tr: Site İsmi

en: Site Title
tr: Site başlığı

en: Site link (link as text).
tr: Site bağlantısı (metin olarak bağlantı).

en: Site link (name as text).
tr: Site bağlantısı (metin olarak ad).

en: Sitemap
tr: Site haritası

en: Sitemap Errors
tr: Site Haritası Hataları

en: Sitemap Index
tr: Site Haritası İndeksi

en: Sitemap Settings
tr: Site Haritası Ayarları

en: Sitemaps
tr: Site haritaları

en: Sitemaps are a list of all your content that search engines use when they crawl your site.
tr: Site Haritaları, arama motorlarının sitenizi tararken kullandığı tüm içeriğinizin bir listesidir.

en: Skip %1$s Deactivate
tr: Atla %1$s Devre Dışı Bırak

en: Skip this Step
tr: Bu Adımı Atla

en: Slovakia
tr: Slovakya

en: Slovenia
tr: Slovenya

en: Slowly Recovering
tr: Yavaşça Toparlanıyor

en: Slug:
tr: Kısa İsim:

en: Small Offline Business
tr: Küçük Çevrim Dışı İşletme

en: Smart Recommendations
tr: Akıllı Öneriler

en: Smart Redirects + 404 Detection
tr: Akıllı Yeniden Yönlendirmeler + 404 Algılama

en: Smart Schema
tr: Akıllı Şema

en: Social
tr: Sosyal

en: Social Event
tr: Sosyal Etkinlik

en: Social Media
tr: Sosyal Medya

en: Social Meta
tr: Sosyal Meta

en: Social Meta (Open Graph Markup)
tr: Sosyal Meta (Açık Grafik İşaretlemesi)

en: Social Networks
tr: Sosyal Ağlar

en: Social Profiles
tr: Sosyal Profiller

en: Social meta for Categories, Tags and Custom Taxonomies
tr: Kategoriler, Etiketler ve Özel Taksonomiler için sosyal meta

en: Soft 404
tr: Yumuşak 404

en: Software
tr: Yazılım

en: Solomon Islands
tr: Solomun Adaları

en: Somalia
tr: Somali

en: Some CSS files don't seem to be minified.
tr: Bazı CSS dosyaları küçültülmüş görünmüyor.

en: Some Javascript files don't seem to be minified.
tr: Bazı Javascript dosyaları küçültülmüş görünmüyor.

en: Some Open Graph meta tags are missing.
tr: Bazı Açık Grafik meta etiketleri eksik.

en: Some images on the page have no alt attribute.
tr: Sayfadaki bazı görsellerin alternatif niteliği yok.

en: Some images on your page have no alt attribute.
tr: Sayfanızdaki bazı görsellerin alternatif niteliği yoktur.

en: Some servers may be configured to serve file resources directly, preventing a redirect occurring.
tr: Bazı sunucular, doğrudan dosya kaynaklarını sunacak şekilde yapılandırılabilir ve böylece yeniden yönlendirmenin meydana gelmesi önlenebilir.

en: Sometimes inline CSS is a culprit. A little inline CSS can help your page render faster. Too much will bloat the HTML file and increase the page loading time.
tr: Bazen satır içi CSS zararlıdır. Küçük bir satır içi CSS sayfanızın daha hızlı oluşturulmasına yardımcı olabilir. Eğer çok fazla olursa, HTML dosyasını şişirecek ve sayfa yükleme süresini artıracaktır.

en: Song
tr: Şarkı

en: Sort By
tr: Sırala

en: Sort Direction
tr: Sıralama Yönü

en: Sort Order
tr: Sıralama Düzeni

en: Source URL
tr: Kaynak URL

en: Source URLs
tr: Kaynak URL'leri

en: South Africa
tr: Güney Afrika

en: South Korea
tr: Güney Kore

en: Spain
tr: İspanya

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Speed tests for individual pages/posts
tr: Bireysel sayfalar/gönderiler için hız testleri

en: Sport
tr: Spor

en: Sports Activity Location
tr: Spor Aktivite Yeri

en: Sports Event
tr: Spor Olayı

en: Sports League
tr: Spor Ligi

en: Sports Team
tr: Spor Takımı

en: St. Helena
tr: Saint Helena

en: St. Vincent & Grenadines
tr: Saint Vincent ve Grenadinler

en: Standard
tr: Standart

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: Start Date and End Date must be different.
tr: Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi farklı olmalıdır.

en: State
tr: Eyalet

en: State/Province
tr: Eyalet/İl

en: Static Posts Page Feed
tr: Statik Gönderiler Sayfası Akışı

en: Static sitemap files detected
tr: Statik site haritası dosyaları bulundu

en: Stats
tr: İstatistikler

en: Status:
tr: Durum:

en: Stay ahead in SEO with our new email digest! Get the latest tips, trends, and tools delivered right to your inbox, helping you optimize smarter and faster. Enable it today and never miss an update that can take your rankings to the next level.
tr: Yeni e-posta özetimizle SEO'da önde olun! En son ipuçları, trendler ve araçların doğrudan gelen kutunuza ulaşması, daha akıllı ve daha hızlı optimize etmenize yardımcı olur. Bugün etkinleştirin ve sıralamanızı bir üst seviyeye taşıyabilecek hiçbir güncellemeyi kaçırmayın.

en: Step %1$s of %2$s
tr: Adım %1$s / %2$s

en: Store
tr: Mağaza

en: Strip Punctuation
tr: Noktalamaları Sil

en: Strip punctuation from image attributes
tr: Görsel niteliklerinden noktalamaları sil

en: Subcategory
tr: Alt kategori

en: Subheading distribution
tr: Alt başlık dağılımı

en: Submit
tr: Gönder

en: Submit %1$s Deactivate
tr: Gönder %1$s Devre Dışı Bırak

en: Submit a Support Ticket
tr: Bir Destek Bileti Gönderin

en: Submit a ticket and our world class support team will be in touch soon.
tr: Bir bilet gönderin ve birinci sınıf destek ekibimiz yakında sizinle iletişime geçecektir.

en: Submit articles to Google News that were published in the last 48 hours.
tr: Son 48 saat içinde yayınlanan makaleleri Google Haberler'e gönderin.

en: Submit your latest news stories to Google News (Pro & Elite plans only)
tr: En son haberler hikayelerinizi Google Haberler'e gönderin (yalnızca Pro ve Elit planları)

en: Submit your videos to search engines (Pro & Elite plans only)
tr: Videolarınızı arama motorlarına gönderin (yalnızca Pro ve Elit planları)

en: Subscription
tr: Abonelik

en: Success
tr: Başarılı

en: Success!
tr: Başarılı!

en: Success! The backup was deleted.
tr: Başarılı! Yedek silindi.

en: Success! The backup was restored.
tr: Başarılı! Yedek onarıldı.

en: Success! Your settings have been imported.
tr: Başarılı! Ayarlarınız içe aktarıldı.

en: Suggest a Feature
tr: Bir Özellik Önerin

en: Summary
tr: Özet

en: Summary with Large Image
tr: Büyük Görselli Özet

en: Sunday
tr: Pazar

en: Super! 🔥🔥🔥
tr: Süper! 🔥🔥🔥

en: Super-charge your SEO with Link Assistant! Get relevant suggestions for adding internal links to older content as well as finding any orphaned posts that have no internal links. Use our reporting feature to see all link suggestions or add them directly from any page or post.
tr: Bağlantı Asistanı ile SEO'nuzu güçlendirin! Eski içeriklere iç bağlantılar eklemenin yanı sıra iç bağlantısı olmayan terk edilmiş gönderileri bulmaya yönelik ilgili öneriler alın. Tüm bağlantı önerilerini görmek veya bunları doğrudan herhangi bir sayfadan veya gönderiden eklemek için raporlama özelliğimizi kullanın.

en: Support
tr: Destek

en: Support & Docs
tr: Destek ve Dokümanlar

en: Suriname
tr: Surinam

en: Sweden
tr: İsveç

en: Swedish
tr: İsveççe

en: Switzerland
tr: İsviçre

en: Sync your site with Google Search Console and get valuable insights right inside your WordPress dashboard. Track keyword rankings and search performance for individual posts with actionable insights to help you rank higher in search results!
tr: Sitenizi Google Search Console (Google Arama Konsolu) ile senkronize edin ve doğrudan WordPress pano ekranınız içinden değerli fikirler edinin. Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacak eyleme geçirilebilir fikirlerle ayrı gönderiler için anahtar sözcük sıralamalarını ve arama performansını takip edin!

en: System Status
tr: Sistem Durumu

en: System Status Info
tr: Sistem Durumu Bilgisi

en: São Tomé & Príncipe
tr: Sao Tome ve Principe

en: Table of Contents Settings
tr: İçindekiler Sayfası Ayarları

en: Tagline
tr: Slogan

en: Taiwan
tr: Tayvan

en: Tajikistan
tr: Tacikistan

en: Tanzania
tr: Tanzanya

en: Target URL
tr: Hedef URL

en: Tax ID
tr: Vergi No

en: Tax ID:
tr: Vergi No:

en: Taxonomies
tr: Sınıflandırmalar

en: Taxonomy Columns
tr: Taksonomi Sütunları

en: Taxonomy Columns is a %1$s feature. %2$s
tr: Sınıflandırma Sütunları bir %1$s özelliğidir. %2$s

en: Taxonomy Feeds
tr: Taksonomi Akışları

en: Taxonomy Name
tr: Sınıflandırma Adı

en: Taxonomy Priority Score
tr: Taksonomi Öncelik Puanı

en: Technical Support
tr: Teknik Destek

en: Television Station
tr: Televizyon istasyonu

en: Tell Google about your business for display as a Knowledge Graph card or business carousel.
tr: Bilgi Grafiği kartı ya da işletme karuseli olarak görüntülenmek üzere Google'a işletmenizden bahsedin.

en: Temporarily unable to load feed.
tr: Besleme geçici olarak yüklenemiyor.

en: Temporary
tr: Geçici

en: Temporary Redirect
tr: Geçici Yeniden Yönlendirme

en: Term
tr: Terim

en: Term (A-Z)
tr: Terim (A-Z)

en: Term (Z-A)
tr: Terim (Z-A)

en: Term Custom Field Name
tr: Terim Özel Alan Adı

en: Term Meta
tr: Terim Metası

en: Thailand
tr: Tayland

en: Thank you for choosing the best WordPress SEO plugin. %1$s default settings works great out of the box. We created the setup wizard to guide you through some important configuration settings & custom-tailored SEO best practices for your site to help you improve rankings.
tr: En iyi WordPress SEO eklentisini seçtiğiniz için teşekkür ederiz. %1$s varsayılan ayarları, kurulumdan itibaren harika çalışır. Sıralamaları iyileştirmenize yardımcı olmak için bazı önemli yapılandırma ayarları ve siteniz için özel olarak tasarlanmış en iyi SEO uygulamaları konusunda size rehberlik edecek kurulum sihirbazını oluşturduk.

en: That's Awesome!
tr: Bu Harika!

en: That's awesome! Could you please do us a BIG favor and give it a 5-star rating on WordPress to help us spread the word and boost our motivation?
tr: Bu harika! Lütfen bize BÜYÜK bir iyilik yapıp, kelimeyi yaymamıza ve motivasyonumuzu artırmamıza yardımcı olması için WordPress'te 5 yıldızlı bir değerlendirme yapabilir misiniz?

en: The "Allow" rule takes precedence.
tr: "İzin Ver" kuralı önceliklidir.

en: The "Block key" blocks both the key and all of its values, while "Block Key & values" lets you selectively block only certain values, without blocking the entire key.
tr: "Anahtarı engelle," hem anahtarı hem de tüm değerlerini engellerken, "Anahtarı ve değerleri engelle", anahtarın tamamını engellemeden yalnızca belirli değerleri seçerek engellemenizi sağlar.

en: The #1 Stripe payments plugin for WordPress. Start accepting one-time and recurring payments on your WordPress site without setting up a shopping cart. No code required.
tr: WordPress için 1 numaralı Stripe ödemeleri eklentisi. WordPress sitenizde bir alışveriş sepeti oluşturmadan tek seferlik veya tekrarlanan ödemeler kabul etmeye başlayın. Hiçbir kodlama gerektirmez.

en: The #1 affiliate management plugin for WordPress. Easily create an affiliate program for your eCommerce store or membership site within minutes and start growing your sales with the power of referral marketing.
tr: WordPress için 1 numaralı yeni müşteri yönlendirme yönetimi eklentisi. e-Ticaret mağazanız veya üyelikli web siteniz için dakikalar içerisinde kolayca bir yeni müşteri yönlendirme programı oluşturun ve yönlendirmeye dayanan pazarlama yönteminin gücüyle satışlarınızı artırmaya başlayın.

en: The %1$s SKU.
tr: %1$s SKU (Stok Tutma Birimi Numarası).

en: The %1$s Team
tr: %1$s Ekibi

en: The %1$s brand.
tr: %1$s markası.

en: The %1$s price.
tr: %1$s fiyatı.

en: The %1$s title.
tr: %1$s başlığı.

en: The %1$saverage click-through rate of your content in search results%2$s within the selected timeframe.
tr: Seçilen zaman dilimi içerisinde %1$sarama sonuçlarında içeriğinizin ortalama tıklama oranı%2$s.

en: The %1$saverage click-through rate of your tracked keywords in search results%2$s within the selected timeframe.
tr: Seçilen zaman dilimi içerisinde %1$stakip edilen anahtar kelimelerinizin arama sonuçlarındaki ortalama tıklama oranı%2$s.

en: The %1$saverage position of your content in search results%2$s within the selected timeframe.
tr: Seçili zaman dilimi içerisinde %1$siçeriğinizin arama sonuçlarındaki ortalama konumu%2$s.

en: The %1$stotal number of clicks that your website received from search results%2$s within the selected timeframe.
tr: Seçilen zaman dilimi içerisinde, %1$sweb sitenizin arama sonuçlarından aldığı toplam tıklama sayısı%2$s.

en: The %1$stotal number of clicks your tracked keywords have aggregated from search results%2$s within the selected timeframe.
tr: Seçilen zaman dilimi içerisinde, %1$stakip edilen anahtar kelimelerinizin arama sonuçlarında topladığı toplam tıklama sayısı%2$s.

en: The %1$stotal number of impressions your tracked keywords have aggregated in search results%2$s within the selected timeframe.
tr: Seçilen zaman dilimi içerisinde, %1$stakip edilen anahtar kelimelerinizin arama sonuçlarında topladığı toplam etkileşim sayısı%2$s.

en: The %1$stotal number of keywords that are being tracked%2$s for your website.
tr: Web siteniz için %1$stakip edilen toplam anahtar kelime sayısı%2$s.

en: The %1$stotal number of keywords that your website ranks for in search results%2$s within the selected timeframe.
tr: Seçilen zaman dilimi içerisinde, %1$sweb sitenizin arama sonuçlarında sıralamaya girdiği toplam anahtar kelime sayısı%2$s.

en: The %1$stotal number of times your website appeared in search results%2$s within the selected timeframe.
tr: Seçilen zaman dilimi içerisinde, %1$sweb sitenizin arama sonuçlarında toplam görüntülenme sayısı%2$s.

en: The 404 error format.
tr: 404 hatası biçimi.

en: The API key you have entered is invalid. Please check your API key and try again.
tr: Girdiğiniz API anahtarı geçersiz. Lütfen API anahtarınızı kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: The Best Google Analytics Plugin for WordPress
tr: WordPress için en iyi Google Analytics eklentisi

en: The Content Rankings report provides valuable insights into the performance of your content in search results and helps you optimize your posts for better results. This report is generated on a monthly basis, covering the past 12 months leading up to the current month. By regularly reviewing this report, you can identify trends in your post rankings and make informed decisions to improve your content's visibility and ultimately increase rankings in search results.
tr: İçerik Sıralamaları raporu, arama sonuçlarında içeriğinizin performansı ile ilgili değerli fikirler sunar ve gönderilerinizi daha iyi sonuçlar için optimize etmenize yardımcı olur. Bu rapor, mevcut aya kadar geçen 12 ayı kapsayacak şekilde aylık olarak oluşturulur. Bu raporu düzenli olarak incelemek suretiyle gönderi sıralamalarınızdaki trendleri belirleyebilir ve bilgiye dayalı kararlar vererek içeriğinizin görünürlüğünü iyileştirebilir ve sonuçta arama sonuçlarındaki sıralamalarınızı artırabilirsiniz.

en: The ExactMetrics Google Analytics for WordPress plugin helps you properly setup all the powerful Google Analytics tracking features without writing any code or hiring a developer.
tr: "ExactMetrics Google Analytics for WordPress" eklentisi, herhangi bir kod yazmadan ya da bir geliştirici çalıştırmadan tüm güçlü Google Analytics izleme özelliklerini doğru bir biçimde kurmanıza yardımcı olur.

en: The Facebook App ID of the site's app. In order to use Facebook Insights, you must add the App ID to your page. Insights lets you view analytics for traffic to your site from Facebook. Find the App ID in your App Dashboard.
tr: Sitenin uygulamasının Facebook Uygulama Kimliği. Facebook Insights'ı kullanmak için, Uygulama Kimliğini (Nosunu) sayfanıza eklemelisiniz. Insights, sitenize Facebook'tan gelen trafik için analizleri görüntülemenizi sağlar. Uygulama Kimliğini Uygulama Kontrol Panelinizde bulabilirsiniz.

en: The Google News Sitemap lets you control which content you submit to Google News and only contains articles that were published in the last 48 hours.
tr: Google Haberler Site Haritası, Google Haberler'e hangi içeriği göndereceğinizi kontrol etmenize olanak tanır ve yalnızca son 48 saat içinde yayınlanan makaleleri içerir.

en: The HTML anchor allows %1$s to link directly to your header from this table of contents block. Feel free to edit if you want, but an anchor is required. For headings without an anchor, %1$s will automatically generate them.
tr: HTML sabitleyicisi, %1$s eklentisinin, doğrudan bu içindekiler bloğu üzerinden başlığınıza bağlanmasına izin verir. İsterseniz düzenlemekten çekinmeyin, ancak bir sabitleyici gereklidir. Sabitleyici içermeyen başlıklar için %1$s bunları otomatik olarak oluşturacaktır.

en: The HTML tag that is used for the label of each section. Defaults to %1$s.
tr: Her bölümün etiketi için kullanılan HTML etiketi. %1$s varsayılan değerdir.

en: The Image SEO module is a premium feature that enables you to globally control the title, alt tag, caption, description and filename of the images on your site.
tr: Görsel SEO modülü, küresel olarak sitenizdeki görseller için başlığı, alternatif etiketi, alt başlığı, açıklamayı ve dosya adını kontrol etmenize olanak sağlar.

en: The IndexNow addon is required to use this feature.
tr: Bu özelliği kullanmak için IndexNow modülü gereklidir.

en: The IndexNow addon requires an update. %1$s %2$s requires a minimum version of %3$s for the %4$s addon. You currently have %5$s installed.
tr: IndexNow modülü bir güncelleme gerektirir. %1$s %2$s, %4$s modülü için minimum %3$s sürümünü gerektirir. Halihazırda %5$s yüklenmiş durumda.

en: The Pro version installed correctly, but it needs to be activated from the Plugins page inside your WordPress admin.
tr: Pro sürümü doğru bir şekilde yüklendi ama WordPress admin içindeki Eklentiler sayfasından etkinleştirilmesi gerekiyor.

en: The SEO analysis failed due to an unknown error. Please wait a moment and try again. If the issue continues to occur, then please contact our support team.
tr: Bilinmeyen bir hata nedeniyle SEO analizi başarısız oldu. Lütfen biraz bekleyin ve tekrar deneyin. Sorun devam ederse lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.

en: The SEO title is %1$d characters long, which is too long.
tr: SEO başlığı %1$d karakter uzunluğunda ve bu çok uzun.

en: The SEO title is only %1$d characters long, which is too short.
tr: SEO başlığı yalnızca %1$d karakter uzunluğunda ve bu çok kısa.

en: The SEO title is set and is %1$d characters long.
tr: SEO başlığı ayarlandı ve %1$d karakter uzunluğunda.

en: The Start Date must be lower than the End Date.
tr: Başlangıç Tarihi, Bitiş Tarihinden önce olmalıdır.

en: The Title of the Page or Site you are Sharing
tr: Paylaştığınız Sayfanın ya da Sitenin Başlığı

en: The URL of the author page.
tr: Yazar sayfasının URL'si.

en: The URL of the item the author knows about (e.g. "https://amazon.com").
tr: Yazarın hakkında bilgi sahibi olduğu öğenin URL'si (örn. "https://amazon.com").

en: The URL of the school, college, or university where the author studied.
tr: Yazarın eğitim aldığı okul, kolej veya üniversitenin URL adresi.

en: The URL provided is invalid.
tr: Sağlanan URL geçersiz.

en: The Video Sitemap generates an XML Sitemap for video content on your site. Search engines use this information to display rich snippet information in search results.
tr: Video Site Haritası, sitenizde video içeriği için bir XML Site Haritası oluşturur. Arama motorları bu bilgileri, arama sonuçlarında zengin snippet bilgilerini görüntülemek için kullanır.

en: The Video Sitemap works in much the same way as the XML Sitemap module, it generates an XML Sitemap specifically for video content on your site. Search engines use this information to display rich snippet information in search results.
tr: Video Site Haritası, XML Site Haritası modülüyle nerdeyse aynı şekilde çalışır, özellikle sitenizdeki video içeriği için bir XML Site Haritası oluşturur. Arama motorları, bu bilgileri arama sonuçlarında zengin snippet bilgilerini görüntülemek için kullanır.

en: The archive format.
tr: Arşiv biçimi.

en: The archive post type name.
tr: Arşiv gönderisi türü adı.

en: The attachments feed allows users to subscribe to any changes to your site made to media file categories.
tr: Eklenti akışı, kullanıcıların sitenizdeki medya dosyası kategorilerine yapılan herhangi bir değişikliğe abone olmasına izin verir.

en: The author's display name.
tr: Yazarın ekran adı.

en: The author's first name.
tr: Yazarın adı.

en: The author's last name.
tr: Yazarın soyadı.

en: The authors feed allows your users to subscribe to any new content written by a specific author.
tr: Yazarlar akışı, kullanıcılarınızın belirli bir yazar tarafından yazılan herhangi bir yeni içeriğe abone olmasına izin verir.

en: The best WordPress eCommerce plugin for selling digital downloads. Start selling eBooks, software, music, digital art, and more within minutes. Accept payments, manage subscriptions, advanced access control, and more.
tr: Dijital indirilebilir ürünler satmak için en iyi WordPress e-Ticaret eklentisidir. Dakikalar içerisinde e-Kitaplar, yazılımlar, müzik, dijital sanat ve çok daha fazlasını satmaya başlayın. Ödemeleri kabul edin, abonelikleri yönetin, gelişmiş erişim kontrolünü ve çok daha fazlasını kullanın.

en: The best drag & drop WordPress form builder. Easily create beautiful contact forms, surveys, payment forms, and more with our 1000+ form templates. Trusted by over 6 million websites as the best forms plugin.
tr: En iyi sürükle bırak WordPress form oluşturucu. 1000'in üzerinde form şablonumuzla güzel iletişim formları, anketler, ödeme formları ve çok daha fazlasını kolayca oluşturun. En iyi form eklentisi olarak 6 milyonun üzerinde web sitesi tarafından güvenilmiştir.

en: The biography of the author.
tr: Yazarın biyografisi.

en: The blog page title.
tr: Blog sayfası başlığı.

en: The caret %1$s should be at the start. For example: %2$s
tr: Düzeltme işareti %1$s başlangıçta olmalıdır. Örneğin: %2$s

en: The code above will be added between the %1$s tags on every page on your website.
tr: Yukarıdaki kod web sitenizdeki her sayfada %1$s etiketlerinin arasına eklenecektir.

en: The content is below the minimum of words. Add more content.
tr: İçerik, minimum kelime sayısının altında. Daha fazla içerik ekleyin.

en: The content length is ok. Good job!
tr: İçerik uzunluğu yeterli. İyi iş!

en: The content of your page/post.
tr: Sayfanızın/yayınınızın içeriği.

en: The copy scores %1$s in the test, which is considered %2$s to read.
tr: Kopya testte %1$s puanı aldı, bu okunması %2$s olarak kabul edilir.

en: The copy scores %1$s in the test, which is considered %2$s to read. %3$s
tr: Kopya testte %1$s puanı aldı, bu okunması %2$s olarak kabul edilir. %3$s

en: The crumb separator.
tr: Bağlantı haritası ayırıcı.

en: The current date, localized.
tr: Mevcut tarih, yerelleştirilmiş halde.

en: The current day of the month, localized.
tr: Bugünün ayın kaçıncı günü olduğu, yerelleştirilmiş halde.

en: The current month, localized.
tr: Mevcut ay, yerelleştirilmiş halde.

en: The current year, localized.
tr: Mevcut yıl, yerelleştirilmiş halde.

en: The date of the current archive, localized.
tr: Mevcut arşiv tarihi, yerelleştirilmiş halde.

en: The date when the page/post was published, localized.
tr: Sayfanın/gönderinin yayınlandığı tarih, yerelleştirilmiş halde.

en: The day of the month when the page/post was published, localized.
tr: Sayfanın/gönderinin yayınlandığı ayın günü, yerelleştirilmiş halde.

en: The day.
tr: Gün.

en: The description for your site.
tr: Sitenizin açıklaması.

en: The description of the primary term, first assigned term or the current term.
tr: Birinci terimin, ilk atanan terimin veya mevcut terimin açıklaması.

en: The description should stimulate reader interest and get them to click on the article. Think of it as a mini-advertisement for your content.
tr: Açıklama okuyucunun ilgisini uyandırmalı ve onların makaleyi tıklamalarını sağlamalıdır. Bunu içeriğiniz için mini bir reklam olarak düşünün.

en: The display name of the post author.
tr: Gönderi yazarının görünen adı.

en: The dollar symbol %1$s should be at the end. For example: %2$s
tr: Dolar sembolü %1$s sonda olmalıdır. Örneğin: %2$s

en: The excerpt defined on your page/post.
tr: Sayfanızda/yayınınızda tanımlanan alıntı.

en: The excerpt defined on your page/post. Will not fall back to the post content.
tr: Sayfanızda/gönderinizde tanımlanan alıntı. Gönderi içeriğine geri dönüş gerçekleşmeyecektir.

en: The fastest drag & drop landing page builder for WordPress. Create custom landing pages without writing code, connect them with your CRM, collect subscribers, and grow your audience. Trusted by 1 million sites.
tr: WordPress için en hızlı sürükle & bırak açılış sayfası oluşturucu. Kod yazmadan özel açılış sayfaları oluşturun, bunları CRM'inizle bağlantılı hale getirin, aboneler edinin ve hedef kitlenizi büyütün. 1 milyon site tarafından güvenilmiştir.

en: The featured image of the current page/post.
tr: Geçerli sayfanın/gönderinin öne çıkan görüntüsü.

en: The fields below contain important SEO information from %1$s that may effect your site.
tr: Aşağıdaki alanlar, %1$s'dan gelen ve sitenizi etkileyebilecek önemli SEO bilgileri içermektedir.

en: The fields below provide structured information for search engines about the current author. By filling out these fields, you will enhance your online presence and improve search engine visibility. This increases the chances of your author details appearing prominently in search results, making it easier for readers, publishers, and media representatives to discover and connect with you.
tr: Aşağıdaki alanlar, arama motorları için mevcut yazar hakkında yapılandırılmış bilgiler sağlar. Bu alanları doldurarak çevrimiçi varlığınızı geliştirecek ve arama motoru görünürlüğünüzü artıracaksınız. Bu, yazar bilgilerinizin arama sonuçlarında belirgin bir şekilde görünme şansını artırarak okuyucuların, yayıncıların ve medya temsilcilerinin sizi keşfetmesini ve sizinle bağlantı kurmasını kolaylaştırır.

en: The file that you've currently selected is not a CSV file.
tr: Halihazırda seçtiğiniz dosya bir CSV dosyası değil.

en: The first name of the post author.
tr: Gönderi yazarının adı.

en: The first word of each sentence starts with a capital.
tr: Her cümlenin ilk kelimesi büyük harfle başlar.

en: The following %1$s addons will be installed: %2$s
tr: Aşağıdaki %1$s modülleri yüklenecek: %2$s

en: The following SEO Statistics graphs are useful metrics for understanding the visibility of your website or pages in search results and can help you identify trends or changes over time.
tr: Aşağıdaki SEO İstatistikleri grafikleri, arama sonuçlarında web sitenizin veya sayfalarınızın görünürlüğünün anlaşılması açısından faydalı metrikler olup zaman içinde trendleri ve değişiklikleri tespit etmenize yardımcı olabilir.

en: The following SEO Statistics graphs are useful metrics for understanding the visibility of your website or pages in search results and can help you identify trends or changes over time.<br /><br />Note: This data is capped at the top 100 keywords per day to speed up processing and to help you prioritize your SEO efforts, so while the data may seem inconsistent with Google Search Console, this is intentional.
tr: Aşağıdaki SEO İstatistikleri grafikleri, arama sonuçlarında web sitenizin veya sayfalarınızın görünürlüğünün anlaşılması açısından faydalı metrikler olup zaman içinde trendleri ve değişiklikleri tespit etmenize yardımcı olabilir.<br /><br />Not: Bu veriler, işlemeyi hızlandırmak ve SEO çalışmalarınızı önceliklendirmenize yardımcı olmak için günlük en üst 100 anahtar kelime üst sınırına sahiptir; bu yüzden veriler Google Arama Konsoluyla tutarsız görünse de bu bilinçli bir durumdur.

en: The following addons cannot be used, because they require %1$s%2$s %3$s%4$s to work:
tr: Aşağıdaki modüller kullanılamaz, çünkü %1$s%2$s %3$s%4$s'nun çalışmasını gerektiriyorlar:

en: The following function arguments can be used to override the default settings:
tr: Aşağıdaki fonksiyon argümanları, varsayılan ayarları geçersiz kılmak için kullanılabilir:

en: The following plugins and %1$s addons will be installed: %2$s
tr: Aşağıdaki eklentiler ve %1$s modülleri yüklenecek: %2$s

en: The following plugins will be installed: %1$s
tr: Aşağıdaki eklentiler yüklenecek: %1$s

en: The following settings will be added directly to an author's schema meta data via the %1$sknowsAbout%2$s property. This property helps with the Experience aspect of Google's E-E-A-T guidelines. After setting the global options here, you can add them directly in an authors profile page.
tr: Aşağıdaki ayarlar, %1$sknowsAbout%2$s özelliği aracılığıyla doğrudan bir yazarın şema meta verilerine eklenecektir. Bu özellik, Google'ın E-E-A-T yönergelerinin Deneyim yönüne yardımcı olur. Global seçenekleri burada ayarladıktan sonra, bunları doğrudan bir yazarın profil sayfasına ekleyebilirsiniz.

en: The following shortcode attributes can be used to override the default settings:
tr: Aşağıdaki kısa kod nitelikleri, varsayılan ayarların üzerine yazmak için kullanılabilir:

en: The function accepts an associative array with the following arguments that can be used to override the default settings:
tr: Bu fonksiyon, varsayılan ayarların üzerine yazmak için kullanılabilecek aşağıdaki argümanları içeren bir çağrışımsal dizilimi kabul eder:

en: The geographic area where a service or offered item is provided.
tr: Bir hizmetin ya da sunulan öğenin sağlandığı coğrafi alan.

en: The global RSS feed is how users subscribe to any new content that has been created on your site.
tr: Küresel RSS akışı, sitenizde oluşturulan herhangi bir yeni içeriğe kullanıcıların abone olmalarının yoludur.

en: The global comments feed allows users to subscribe to any new comments added to your site.
tr: Küresel yorum akışı, kullanıcıların sitenize eklenen herhangi bir yeni yoruma abone olmasına izin verir.

en: The keyword is being processed. This can take a couple of minutes.
tr: Anahtar kelime işleniyor. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.

en: The label.
tr: Etiket.

en: The last name of the post author.
tr: Gönderi yazarının soyadı.

en: The leading WordPress analytics plugin that shows you how people find and use your website, so you can make data driven decisions to grow your business. Properly set up Google Analytics without writing code.
tr: Veri odaklı kararlarla işinizi büyütebilmenizi sağlayabilmeniz için insanların web sitenizi nasıl bulduğu ve kullandığını size gösteren başlıca WordPress analitikleri eklentisi. Kod yazmadan düzgünce kurulmuş Google Analytics.

en: The license key provided is disabled. Please use a different key to continue receiving automatic updates.
tr: Sağlanan lisans anahtarı devre dışı bırakıldı. Otomatik güncellemeleri almaya devam etmek için lütfen farklı bir lisans anahtarı kullanın.

en: The license key provided is invalid. Please use a different key to continue receiving automatic updates.
tr: Sağlanan lisans anahtarı geçersizdir. Otomatik güncellemeleri almaya devam etmek için lütfen farklı bir lisans anahtarı kullanın.

en: The log for the blocked bots is located here: %1$s
tr: Engellenen botların kaydı burada bulunur: %1$s

en: The meta description for the current page/post.
tr: Mevcut sayfanın/gönderinin meta açıklaması.

en: The meta description is %1$d characters long, which is too long.
tr: Meta açıklaması %1$d karakter uzunluğunda ve bu çok uzun.

en: The meta description is only %1$d characters long, which is too short.
tr: Meta açıklaması yalnızca %1$d karakter uzunluğunda ve bu çok kısa.

en: The meta description is over 160 characters.
tr: Meta açıklaması 160 karakterin üzerindedir.

en: The meta description is set and is %1$d characters long.
tr: Meta açıklaması ayarlandı ve %1$d karakter uzunluğunda.

en: The meta description is too short.
tr: Meta açıklaması çok kısa.

en: The month when the page/post was published, localized.
tr: Sayfanın/gönderinin yayınlandığı ay, yerelleştirilmiş halde.

en: The month.
tr: Ay.

en: The most advanced WordPress search plugin. Customize your WordPress search algorithm, reorder search results, track search metrics, and everything you need to leverage search to grow your business.
tr: En gelişmiş WordPress arama eklentisi. WordPress arama algoritmanızı isteğe uyarlayın, arama sonuçlarınızı yeniden sıralayın, arama metriklerini takip edin ve aramayı kullanarak işinizi büyütmek için ihtiyaç duyacağınız her şeyi burada bulun.

en: The name of the first term of a given taxonomy that is assigned to the current page/post.
tr: Geçerli sayfaya/gönderiye atanan belirli bir sınıflandırmanın ilk teriminin adı.

en: The name of the item the author knows about (e.g. "Amazon").
tr: Yazarın hakkında bilgi sahibi olduğu öğenin adı (örneğin "Amazon").

en: The name of the parent term of the current term.
tr: Mevcut terimin üst teriminin adı.

en: The network rule takes precedence.
tr: Ağ kuralı önceliklidir.

en: The options below are disabled because you are using %1$s to manage your SEO. They can be changed in the %2$sSearch Appearance menu%3$s.
tr: SEO'nuzu yönetmek amacıyla %1$s eklentisini kullandığınız için aşağıdaki seçenekler devre dışı bırakılmıştır. Bunlar, %2$sArama Görünümü menüsü%3$s içerisinde değiştirilebilir.

en: The organization the author works for.
tr: Yazarın çalıştığı kuruluş.

en: The original title of the current post.
tr: Mevcut gönderinin orijinal başlığı.

en: The page contains a noindex header or meta tag.
tr: Sayfa, bir noindex (dizin dışı) başlık veya meta etiketi içeriyor.

en: The page does not contain any noindex header or meta tag.
tr: Sayfa, herhangi bir noindex (dizin dışı) başlık veya meta etiketi içermiyor.

en: The page has a correct number of internal and external links.
tr: Sayfada doğru sayıda iç ve dış bağlantı var.

en: The page is using the canonical link tag.
tr: Sayfa, kanonik bağlantı etiketini kullanıyor.

en: The page makes %1$d requests.
tr: Sayfa, %1$d isteklerinde bulunuyor.

en: The page number for the current paginated page.
tr: Mevcut sayfalandırılmış sayfa için sayfa numarası.

en: The page number.
tr: Sayfa numarası.

en: The page that you have entered is invalid or already exists. Please enter a page with a unique slug.
tr: Girdiğiniz sayfa geçersiz veya zaten mevcut. Lütfen özgün bir kısa isme sahip bir sayfa girin.

en: The paginated RSS feeds are for any posts or pages that are paginated.
tr: Sayfalandırılmış RSS akışları, yalnızca sayfalandırılmış her türlü gönderi veya sayfaya yöneliktir.

en: The permalink for the current page/post.
tr: Mevcut sayfa/gönderi için kalıcı bağlantı.

en: The permalink for this post just changed! This could result in 404 errors for your site visitors.
tr: Bu gönderi için kalıcı bağlantı az önce değişti! Bu durum, sitenizin ziyaretçilerinin 404 hatası almasına yol açabilir.

en: The permalink.
tr: Kalıcı bağlantı.

en: The phone number that you previously entered for your Knowledge Graph schema markup is invalid. As it needs to be internationally formatted, please enter it (%1$s) again with the country code, e.g. +1 (555) 555-1234.
tr: Bilgi Grafiği şema işaretlemeniz için daha önce girdiğiniz telefon numarası geçersiz. Uluslararası olarak biçimlendirilmesi gerektiğinden, lütfen ülke koduyla (%1$s) tekrar girin, ör. +90 (555) 555-1234.

en: The post comments feed allows your users to subscribe to any new comments on a specific page or post.
tr: Gönderi yorumları akışı, kullanıcılarınızın belirli sayfa veya gönderiye gelen her türlü yoruma abone olmasına izin verir.

en: The post types (by slug, comma-separated) that are included in the sitemap.
tr: Site haritasına dahil edilmiş gönderi türleri (kısa isimle, virgülle ayrılmış).

en: The purpose of breadcrumb navigation is to help users navigate around your website. It also helps search engines understand the structure and hierarchy of links on a web page.
tr: Bağlantı haritası gezintisinin amacı, kullanıcıların web sitenizde gezinmesine yardımcı olmaktır. Ayrıca arama motorlarının bir web sayfasındaki bağlantıların yapısını ve hiyerarşisini anlamasına da yardımcı olur.

en: The query arg has been successfully added to the blocklist.
tr: Sorgu argümanı, engelleme listesine başarıyla eklendi.

en: The query arg has been successfully deleted.
tr: Sorgu argümanı başarıyla silindi.

en: The query arg has been successfully unblocked.
tr: Sorgu argümanı engellemesi başarıyla kaldırıldı.

en: The query arg you've entered is already being blocked.
tr: Girdiğiniz sorgu argümanı zaten engellenmekte.

en: The ratio of internal links to external links is uneven.
tr: İç bağlantıların dış bağlantılara oranı eşit değil.

en: The regex syntax is invalid.
tr: Regex sözdizimi geçersiz.

en: The response time is under 0.2 seconds.
tr: Yanıt süresi 0,2 saniyenin altında.

en: The response time of the page is %1$f seconds. It is recommended to keep it equal to or below 0.2 seconds.
tr: Sayfanın yanıt süresi %1$f saniyedir. Bunun 0,2 saniyeye eşit olması ya da bu sürenin altında tutulması tavsiye edilir.

en: The response time of your page is %1$f seconds. It is recommended to keep it equal to or below 0.2 seconds.
tr: Sayfanızın yanıt süresi %1$f saniyedir. Bunun 0.2 saniyeye eşit ya da altında tutulması tavsiye edilir.

en: The robots.txt editor in %1$s allows you to set up a robots.txt file for your site that will override the default robots.txt file that WordPress creates. By creating a robots.txt file with %2$s you have greater control over the instructions you give web crawlers about your site.
tr: %1$s içindeki robots.txt düzenleyicisi siteniz için WordPress'in oluşturduğu varsayılan robots.txt dosyasının üzerine yazacak bir robots.txt dosyası oluşturmanıza olanak tanır. %2$s ile bir robots.txt dosyası oluşturarak, siteniz hakkında web tarayıcılarına verdiğiniz talimatlar üzerinde daha güçlü kontrole sahip olursunuz.

en: The robots.txt file is missing or unavailable.
tr: Robots.txt dosyası eksik ya da kullanılamıyor.

en: The school, college, or university where the author studied.
tr: Yazarın eğitim aldığı okul, kolej veya üniversite.

en: The search feed allows visitors to subscribe to your content based on a specific search term.
tr: Arama akışı, ziyaretçilerin içeriğinize belirli bir arama terimine göre abone olmalarına izin verir.

en: The search result format.
tr: Arama sonucu biçimi.

en: The search string.
tr: Arama metni.

en: The separator defined in the search appearance settings.
tr: Arama görünümü ayarlarında tanımlanan ayırıcı.

en: The server is not using "expires" headers for the images.
tr: Sunucu, görseller için "sona erme" başlıklarını kullanmıyor.

en: The server is using "expires" headers for the images.
tr: Sunucu, görseller için "sona erme" başlıklarını kullanıyor.

en: The site has a robots.txt file which includes one or more "disallow" directives.
tr: Sitede bir ya da daha fazla "reddetme" yönergesi içeren bir robots.txt dosyası bulunuyor.

en: The site has a robots.txt file.
tr: Sitede bir robots.txt dosyası bulunuyor.

en: The site is not using a secure transfer protocol (https).
tr: Site, güvenli bir aktarım protokolü (https) kullanmıyor.

en: The site is using a secure transfer protocol (https).
tr: Site, güvenli bir aktarım protokolü (https) kullanıyor.

en: The size of the HTML document is %1$d KB.
tr: HTML belgesinin boyutu %1$d KB'dır.

en: The sort direction. The supported values are %1$s and %2$s.
tr: Sıralama yönü. Desteklenen değerler %1$s ve %2$s'dir.

en: The sort order. The supported values are %1$s, %2$s, %3$s and %4$s.
tr: Sıralama düzeni. Desteklenen değerler: %1$s, %2$s, %3$s ve %4$s.

en: The source URL should probably start with a %1$s
tr: Kaynak URL'si muhtemelen bir %1$s ile başlamalıdır

en: The static posts page feed allows users to subscribe to any new content added to your blog page.
tr: Statik gönderiler sayfası akışı, kullanıcıların blog sayfanıza eklenen herhangi bir yeni içeriğe abone olmasına izin verir.

en: The tagline for your site, set in the general settings.
tr: Sitenizin etiket satırı, genel ayarlarda belirlenir.

en: The taxonomies (by slug, comma-separated) that are included in the sitemap.
tr: Site haritasına dahil olan taksonomiler (kısa isimle, virgülle ayrılmış).

en: The term the user is searching for.
tr: Kullanıcının aradığı terim.

en: The text contains at least %1$d consecutive sentences starting with the same word. Try to mix things up!
tr: Metin, aynı kelimeyle başlayan en az %1$d ardışık cümle içeriyor. İşleri karıştırmaya çalışın!

en: The theme is not visible.
tr: Tema görünür değil.

en: The title is over 60 characters.
tr: Başlık 60 karakterin üzerindedir.

en: The title is too short.
tr: Başlık çok kısa.

en: The title of the current archive.
tr: Mevcut kategorinin başlığı.

en: The title of the parent post of the current page/post.
tr: Mevcut sayfanın/gönderinin üst gönderisinin başlığı.

en: The title of the primary term, first assigned term or the current term.
tr: Birinci terimin, ilk atanan terimin veya mevcut terimin başlığı.

en: The way your site is displayed in search results is very important. Take some time to look over these settings and tweak as needed.
tr: Sitenizin arama sonuçlarında görüntülenme şekli çok önemlidir. Bu ayarlara bakmak için biraz zaman ayırın ve gerektiğinde ince ayar yapın.

en: The www and non-www versions of the URL are not redirected to the same site.
tr: URL'nin www ve www olmayan sürümleri aynı siteye yeniden yönlendirilmiyor.

en: The www and non-www versions of your URL are not redirected to the same site.
tr: URL'nizin www ve www olmayan sürümleri aynı siteye yeniden yönlendirilmez.

en: The year when the page/post was published, localized.
tr: Sayfanın/gönderinin yayınlandığı, yerelleştirildiği yıl.

en: The year.
tr: Yıl.

en: Theater Event
tr: Tiyatro Etkinliği

en: There are no new notifications at this moment.
tr: Şu anda yeni bildirim yok.

en: There are no posts here
tr: Burada hiçbir gönderi yok

en: There are no visible plugins.
tr: Hiçbir görünür eklenti yok.

en: There are server-side tools (including WordPress plugins) to automatically minify CSS files.
tr: CSS dosyalarını otomatik olarak küçültmek için sunucu tarafı araçlar (WordPress eklentileri dahil) vardır.

en: There are server-side tools (including WordPress plugins) to automatically minify JavaScript files.
tr: JavaScript dosyalarını otomatik olarak küçültmek için sunucu tarafı araçlar (WordPress eklentileri dahil) vardır.

en: There are sitemaps with errors
tr: Hatalı site haritaları var

en: There is enough variety in your sentences. That's great!
tr: Cümlelerinizde yeterince çeşitlilik var. Bu harika!

en: There seems to be an issue running JavaScript on your website. %1$s%2$s is built with JavaScript to give you the best experience possible.
tr: Web sitenizde JavaScript çalıştırırken bir sorunla karşılaşıldı. %1$s%2$s, size mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için JavaScript ile birlikte kurulmuştur.

en: There was an error connecting to the licensing API. Please try again later.
tr: Lisanslama API'sına bağlanırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: There was an error deleting the physical robots.txt file.
tr: Fiziksel robots.txt dosyası silinirken bir hata oluştu.

en: There was an error importing the robots.txt content from the URL.
tr: URL'den robots.txt içeriği içe aktarılırken bir hata oluştu.

en: There was an error importing the static robots.txt file.
tr: Statik robots.txt dosyası içe aktarılırken bir hata oluştu.

en: There was an error importing your file. Please make sure you are uploading the correct file or it is in the proper format.
tr: Dosya içe aktarılırken bir hata oluştu. Lütfen doğru dosyayı yüklediğinizden veya doğru formatta olduğundan emin olun.

en: These are the results our SEO Analzyer has generated after analyzing the homepage of your website.
tr: SEO Analizcimizin, web sitenizin ana sayfasını analiz ettikten sonra oluşturduğu sonuçlar bunlardır.

en: These custom robots.txt rules will apply globally to your entire network. To adjust the robots.txt rules for an individual site, please choose it in the list above.
tr: Bu özel robots.txt kuralları, küresel olarak tüm ağınız için geçerli olacaktır. Belirli bir site için robots.txt kurallarını ayarlamak için lütfen yukarıdaki listeden ilgili siteyi seçin.

en: These custom robots.txt rules will apply globally to your entire network. To adjust the robots.txt rules for an individual site, please visit the dashboard for that site directly and update the settings there.
tr: Bu özel robots.txt kuralları, küresel olarak tüm ağınız için geçerli olacaktır. Tek bir site için robots.txt kurallarını ayarlamak için lütfen doğrudan ilgili site kontrol panelini ziyaret edin ve ayarları oradan güncelleyin.

en: These lists can be useful for understanding the performance of specific keywords and identifying opportunities for improvement. For example, the top winning keywords may be good candidates for further optimization or promotion, while the top losing keywords may need to be reevaluated and potentially modified or replaced.<br /><br />Note: This data is capped at the top 100 keywords per day to speed up processing and to help you prioritize your SEO efforts.
tr: Bu listeler, belirli anahtar kelimelerin performansının anlaşılması ve iyileştirme fırsatlarının belirlenmesi bakımından faydalı olabilir. Örneğin, en üst kazandıran anahtar kelimeler, daha fazla optimizasyon veya artırma için iyi adaylar olabilecekken, en üst kaybettirenlerin yeniden değerlendirilmesi ve belki de düzenlenmesi veya değiştirilmesi gerekebilir.<br /><br />Not: Bu veriler, işlemeyi hızlandırmak ve SEO çabalarınızı önceliklendirmenize yardımcı olmak için günlük en üst 100 anahtar kelime üst sınırıyla sınırlandırılmıştır.

en: These lists can be useful for understanding the performance of specific pages or posts and identifying opportunities for improvement. For example, the top winning content may be good candidates for further optimization or promotion, while the top losing may need to be reevaluated and potentially updated.
tr: Bu listeler, belirli sayfaların veya gönderilerin performansının anlaşılması ve iyileştirme fırsatlarının belirlenmesi bakımından faydalı olabilir. Örneğin, en üst kazandıran içerikler, daha fazla optimizasyon veya artırma için iyi adaylar olabilirken, en üst kaybettirenlerin yeniden değerlendirilmesi ve belki de güncellenmesi gerekebilir.

en: These settings will affect all the breadcrumbs displayed by %1$s throughout your site.
tr: Bu ayarlar, siteniz genelinde %1$s tarafından görüntülenen tüm bağlantı haritalarını etkileyecektir.

en: This Headline Analyzer is part of %1$s to help you increase your traffic. %2$sAnalyze your site further here%3$s →%4$s
tr: Bu Başlık Analizcisi, trafiğinizi artırmanıza yardımcı olmak için %1$s eklentisinin bir parçasıdır. %2$sSitenizi daha ileri seviyede buradan analiz edin%3$s →%4$s

en: This URL was unreachable when the report was run and could not be analyzed with the rest of the articles.
tr: Rapor çalıştırıldığında bu URL'ye ulaşılamadı ve diğer makalelerle birlikte analiz edilemedi.

en: This action cannot be undone.
tr: Bu eylem geri alınamaz.

en: This action cannot be undone. Before taking this action, we recommend that you make a %1$sfull website backup first%2$s.
tr: Bu eylem geri alınamaz. Bu işlemi yapmadan önce,  ilk olarak %1$stam web sitesi yedeklemesi%2$s yapmanızı öneririz.

en: This action will block the selected query args.
tr: Bu eylem, seçilen sorgu argümanlarını engelleyecektir.

en: This action will block this query arg.
tr: Bu eylem, bu sorgu argümanını engelleyecektir.

en: This action will disconnect %1$s from Google Search Console. By disconnecting from Google Search Console, you will no longer receive valuable insights on how your content is being discovered.
tr: Bu işlem, %1$s eklentisinin Google Search Console bağlantısını kesecektir. Google Search Console bağlantısını keserek, içeriğinizin nasıl keşfedildiği ile ilgili değerli fikirleri artık alamayacaksınız.

en: This action will disconnect %1$s from SEOBoost. By disconnecting from SEOBoost, you will no longer be able to get actionable insights for your target keywords to help your content rank better in SERPs.
tr: Bu işlem, %1$s SEOBoost'un bağlantısını kesecektir. SEOBoost ile bağlantıyı kestiğinizde, içeriğinizin SERP'lerde daha iyi sıralanmasına yardımcı olmak amacıyla hedef anahtar kelimeleriniz için eyleme geçirilebilir içgörüler alamayacaksınız.

en: This action will permanently remove the selected query args.
tr: Bu eylem, seçilen sorgu argümanlarını kalıcı olarak kaldıracaktır.

en: This action will permanently remove this query arg.
tr: Bu eylem, bu sorgu argümanını kalıcı olarak kaldıracaktır.

en: This action will unblock the selected query args.
tr: Bu eylem, seçilen sorgu argümanlarının engelini kaldıracaktır.

en: This action will unblock this query arg.
tr: Bu eylem, bu sorgu argümanının engelini kaldıracaktır.

en: This addon requires an update. %1$s %2$s requires a minimum version of %3$s for the %4$s addon. You currently have %5$s installed.
tr: Bu modül, bir güncelleme gerektirir. %1$s %2$s, %4$s modülü için minimum %3$s sürümünü gerektirir. Halihazırda %5$s yüklenmiş durumda.

en: This adds %1$s to the admin toolbar for easy access to your SEO settings.
tr: SEO ayarlarınıza kolay erişim için %1$s eklentisini yönetici araç çubuğuna ekler.

en: This allows you to edit the .htaccess file for your site. All WordPress sites on an Apache server have a .htaccess file and we have provided you with a convenient way of editing it. Care should always be taken when editing important files from within WordPress as an incorrect change could cause WordPress to become inaccessible. %1$sBe sure to make a backup before making changes and ensure that you have FTP access to your web server and know how to access and edit files via FTP.%2$s
tr: Siteniz için .htaccess dosyasını düzenlemenize imkan sağlar. Bir Apache sunucusundaki tüm WordPress sitelerinde bir .htaccess dosyası vardır ve bunu düzenlemenin uygun bir yolunu size sunuyoruz. WordPress içerisinden önemli dosyalar düzenlenirken daima dikkatli olunmalıdır, çünkü yanlış bir değişim, WordPress'in erişilemez hale gelmesine yol açabilir. %1$sHerhangi bir değişiklik gerçekleştirmeden önce bir yedekleme yaptığınızdan emin olun ve web sunucunuza FTP erişiminiz olduğundan ve FTP aracılığıyla dosyalara nasıl erişip düzenleme yapacağınızı bildiğinizden emin olun.%2$s

en: This allows you to hide plugin announcements and update details in the Notification Center.
tr: Bu, Bildirim Merkezi'ndeki eklenti duyurularını ve güncelleme ayrıntılarını gizlemenizi sağlar.

en: This email was auto-generated and sent from %1$s.
tr: Bu e-posta otomatik olarak oluşturulmuş ve %1$s tarafından gönderilmiştir.

en: This feature allows you to log all query arguments that are used on your site and block them. This will help prevent search engines from crawling every variation of your pages with unrecognized query arguments and help save search engine crawl quota.
tr: Bu özellik, sitenizde kullanılan tüm sorgu argümanlarını günlüğe kaydetmenize ve bunları engellemenize olanak tanır. Bu, arama motorlarının tanınmayan sorgu argümanlarıyla sayfalarınızın her varyasyonunu taramasını önlemeye ve arama motoru tarama kotasından tasarruf etmeye yardımcı olacaktır.

en: This feature is used to automatically add content to your site's RSS feed. More specifically, it allows you to add links back to your blog and your blog posts so scrapers will automatically add these links too. This helps search engines identify you as the original source of the content.
tr: Bu özellik, sitenizin RSS beslemesine otomatik olarak içerik eklemek için kullanılır. Daha spesifik olarak, blogunuza ve blog yayınlarınıza geri bağlantılar eklemenize olanak tanır böylece kazıyıcıların da bu bağlantıları otomatik olarak eklemeleri sağlanır. Bu, arama motorlarının sizi içeriğin orijinal kaynağı olarak tanımlamasına yardımcı olmaktadır.

en: This feature requires one of the following plans:
tr: Bu özellik, aşağıdaki planlardan birini gerektirir:

en: This feature requires the following plan:
tr: Bu özellik, aşağıdaki planı gerektirir:

en: This functionality relies on widget support, which is not available in your current theme.
tr: Bu işlevsellik, mevcut temanızda bulunmayan widget desteğine dayanır.

en: This graph is a visual representation of how well <strong>keywords are ranking in search results over time</strong> based on their position and average CTR. This can help you understand the performance of keywords and identify any trends or fluctuations.
tr: Bu grafik, pozisyonlarına ve ortalama CTR'lerine göre <strong>anahtar kelimelerin arama sonuçlarında zaman içinde ne kadar iyi sıralama elde ettiğine ilişkin</strong> görsel bir anlatımdır. Bu durum, anahtar kelimelerin performansını anlamanıza ve herhangi bir trend veya dalgalanmayı tespit etmenize yardımcı olabilir.

en: This is a %1$s Feature
tr: Bu bir %1$s Özelliği

en: This is a duplicate of a URL you are already adding. You can only add unique source URLs.
tr: Bu zaten eklemekte olduğunuz bir URL'nin kopyasıdır. Sadece eşsiz kaynak URL'lerini ekleyebilirsiniz.

en: This is a global feed of your site output in the Atom format. %1$s
tr: Bu, sitenizin çıktısının Atom biçimi içerisindeki küresel bir akışıdır. %1$s

en: This is a global feed of your site output in the RDF/RSS 1.0 format. %1$s
tr: Sitenizin çıktısının RDF/RSS 1.0 biçimi içerisindeki küresel bir akışıdır. %1$s

en: This is a network-wide change.
tr: Bu, ağ genelinde bir değişikliktir.

en: This is far below the recommended minimum of words.
tr: Bu önerilen minimum kelime sayısının çok altında.

en: This is over our recommendation of 50 KB.
tr: Bu bizim 50 KB olan tavsiye ettiğimiz seviyenin üzerindedir.

en: This is the default graph for this post type. All data for this graph will be automatically generated.
tr: Bu gönderi türü için varsayılan grafik budur. Bu grafiğe ilişkin tüm veriler otomatik olarak oluşturulur.

en: This is under the average of 33 KB.
tr: Bu, 33 KB olan ortalamanın altındadır.

en: This is what your page configured with %1$s will look like when shared via Facebook. The site title and description will be automatically added.
tr: Facebook üzerinden paylaşıldığında %1$s ile yapılandırılan sayfanız böyle görünecek. Site başlığı ve açıklaması otomatik olarak eklenecektir.

en: This license key has reached the maximum number of activations. Please deactivate it from another site or purchase a new license to continue receiving automatic updates.
tr: Bu lisans anahtarı maksimum aktivasyon sayısına ulaştı. Otomatik güncellemeleri almaya devam etmek için lütfen lisans anahtarını başka bir siteden devre dışı bırakın ya da yeni bir lisans satın alın.

en: This notice will automatically disappear as soon as the import has completed. Meanwhile, everything should continue to work as expected.
tr: İçe aktarma işlemi tamamlanır tamamlanmaz bu uyarı otomatik olarak kaybolacaktır. Bu arada, her şey beklendiği gibi çalışmaya devam etmelidir.

en: This notice will automatically disappear as soon as the migration has completed. Meanwhile, everything should continue to work as expected.
tr: Geçiş tamamlanır tamamlanmaz bu bildirim otomatik olarak kaybolacaktır. Bu arada, her şey beklendiği gibi çalışmaya devam etmelidir.

en: This option allows you to control whether %1$s should parse shortcodes when generating data such as the SEO title/meta description. Enabling this setting may cause conflicts with third-party plugins/themes. %2$s
tr: Bu seçenek, SEO başlığı/meta açıklaması gibi veriler oluşturulurken %1$s tarafından kısa kodların ayrıştırılıp ayrıştırılmayacağını kontrol etmenize imkan sağlar. Bu ayarı etkinleştirmeniz, üçüncü taraf eklentiler/temalarla çatışmalara sebep olabilir. %2$s

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
tr: Bu seçenek, tüm sitede Meta Anahtar Kelime kullanımını değiştirme imkanı verir.

en: This option will generate a separate RSS Sitemap which can be submitted to Google, Bing and any other search engines that support this type of sitemap. The RSS Sitemap contains an RSS feed of the latest updates to your site content. It is not a full sitemap of all your content.
tr: Bu seçenek, Google, Bing ve bu türde site haritalarını destekleyen herhangi bir başka arama motoruna gönderilebilecek ayrı bir RSS Site Haritası oluşturacaktır. RSS Site Haritası, sitenizin içeriğinde yapılan en son güncellemelere dair bir RSS akışını içerir. Tüm içeriklerinizden oluşan tam bir site haritası değildir.

en: This redirect is supported using the Relocate Site feature under Full Site Redirect tab.
tr: Bu yeniden yönlendirme, Tam Site Yeniden Yönlendirme sekmesi altında Site Taşıma özelliği kullanılarak desteklenmektedir.

en: This rule conflicts with rule #%1$s%2$s.%3$s
tr: Bu kural, %1$s kuralı ile çelişiyor%2$s.%3$s

en: This rule is a duplicate of rule #%1$s%2$s.
tr: Bu kural, %1$s numaralı kuralının bir kopyasıdır%2$s.

en: This rule overrides the default rule #%1$s%2$s.
tr: Bu kural, %1$s numaralı varsayılan kuralını geçersiz kılar%2$s.

en: This setting allows you to toggle between the regular sitemap or the compact date archive sitemap. %1$s
tr: Bu ayar, normal site haritası ve kompakt tarih arşiv site haritası arasında geçiş yapmanıza izin verir. %1$s

en: This setting only applies to posts and pages.
tr: Bu ayar yalnızca gönderilere ve sayfalara uygulanır.

en: This shows the date and time when Google's crawler (Googlebot) last visited and crawled the page.
tr: Google tarayıcısının (Googlebot) sayfayı en son ziyaret ettiği ve taradığı tarihi ve saati gösterir.

en: This site is running in a sub-directory of your main site located at %1$s. Your robots.txt file should only appear in the root directory of that site.
tr: Bu site, ana sitenizin %1$s adresinde bulunan bir alt dizininde çalışıyor. Robots.txt dosyanız yalnızca o sitenin kök dizininde görünmelidir.

en: This site runs in a sub-directory. The robots.txt file must be located at the root of the website host to which it applies.
tr: Bu site, bir alt dizinde çalışır. Robots.txt dosyası, kendi geçerli olduğu web sitesi sunucusunun kök dizininde bulunmalıdır.

en: This sitemap contains
tr: Bu site haritası içeriyor

en: This sitemap index contains
tr: Bu site haritası index içeriyor

en: This sitemap was %1$s generated on %2$s at %3$s by %4$s %5$s - the original SEO plugin for WordPress.
tr: Bu site haritası %1$s %2$s tarihinde saat %3$s itibariyle WordPress için orijinal SEO eklentisi olan %4$s %5$s kullanılarak oluşturulmuştur.

en: This specifies whether your website's robots meta tag allows Googlebot to index the page.
tr: Web sitenizin robots meta etiketinin Googlebot'un sayfa dizinlemesi yapmasına izin verip vermediğini belirtir.

en: This specifies whether your website's robots.txt file allows Googlebot to crawl the page.
tr: Web sitenizin robots.txt dosyasını Googlebot'un sayfa taraması yapmasına izin verip vermediğini belirtir.

en: This string gets appended to the titles and descriptions of paginated pages (like term or archive pages).
tr: Bu metin, sayfalandırılmış sayfaların başlıklarına ve açıklamalarına iliştirilir (terim veya arşiv sayfaları gibi).

en: This table displays the performance of keywords that your site ranks for over time, including metrics such as impressions, click-through rate, and average position in search results. It allows for easy analysis of how keywords are performing and identification of any underperforming keywords that may need to be optimized or replaced.
tr: Bu tablo, etkileşimler, tıklama oranı ve arama sonuçlarındaki ortalama pozisyon gibi metrikler de dahil olmak üzere sitenizin zaman içinde sıralamaya girdiği anahtar kelimelerin performansını görüntüler. Bu ise anahtar kelimelerin nasıl performans gösterdiğinin kolay bir şekilde analiz edilmesine ve optimize edilmesi veya değiştirilmesi gereken düşük performanslı anahtar kelimelerin belirlenmesine izin verir.

en: This will permanently remove the selected pages from the additional pages sitemap.
tr: Seçilen sayfaları ek sayfalar site haritasından kalıcı olarak çıkaracaktır.

en: This will permanently remove this page from the additional pages sitemap.
tr: Ek sayfalar site haritasından bu sayfayı kalıcı olarak çıkaracaktır.

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Timezone
tr: Zaman dilimi

en: Timor-Leste
tr: Doğu Timor

en: Title
tr: Başlık

en: Title & Description
tr: Başlık & Açıklama

en: Title Attribute Format
tr: Başlık Nitelik Formatı

en: Title Case
tr: Başlıkta Büyük/Küçük Harf

en: Title Separator
tr: Başlık Ayırıcı

en: Title Wrapper
tr: Başlık Sarıcı

en: Title:
tr: Başlık:

en: Titles
tr: Başlıklar

en: To
tr: Hedef

en: To add this block, edit a page or post and search for the "%1$s - Breadcrumbs" block. %2$s
tr: Bu bloğu eklemek için bir sayfa veya gönderiyi düzenleyin ve "%1$s - Bağlantı haritası" bloğunu arayın. %2$s

en: To add this block, edit a page or post and search for the %1$s"%2$s - HTML Sitemap"%3$s block.
tr: Bu bloğu eklemek için bir sayfayı veya gönderiyi düzenleyin ve %1$s"%2$s - HTML Site Haritası"%3$s bloğunu arayın.

en: To add this widget, visit the %1$swidgets page%2$s and look for the "%3$s" widget.
tr: Bu widget'i eklemek için %1$swidget'ler sayfasını%2$s ziyaret edin ve "%3$s" widget'ini arayın.

en: To let search engines know which profiles are associated with this site, enter them below:
tr: Arama motorlarına hangi profillerin bu site ile ilişkili olduğunu bildirmek için bu profilleri aşağı girin:

en: To let search engines know which profiles are associated with this user, enter them below:
tr: Arama motorlarına hangi profillerin bu kullanıcı ile ilişkili olduğunu bildirmek için bu profilleri aşağı girin:

en: To prevent a greedy regular expression you can use %1$s to anchor it to the start of the Query Arg. For example: %2$s
tr: Açgözlü bir normal ifadeyi önlemek için Sorgu Argümanının başlangıcına bağlamak üzere %1$s kullanabilirsiniz. Örneğin: %2$s

en: To prevent a greedy regular expression you can use %1$s to anchor it to the start of the URL. For example: %2$s
tr: Açgözlü bir normal ifadeden kaçınmak amacıyla URL'nin başlangıcına sabitlemek için %1$s kullanabilirsiniz. Örnek: %2$s

en: To unlock more features, consider %1$s.
tr: Daha fazla özelliğin kilidini açmak için %1$s düşünün.

en: To unlock the selected features, please %1$s and enter your license key below.
tr: Seçili özelliklerin kilidini açmak için lütfen %1$s ve aşağıya lisans anahtarınızı girin.

en: To unlock the selected features, please enter your license key below.
tr: Seçili özelliklerin kilidini açmak için lütfen lisans anahtarınızı aşağıya girin.

en: To use this feature, first add a focus keyphrase.
tr: Bu özelliği kullanmak için öncelikle bir odak anahtar cümle girin.

en: To view the new sitemap, first save changes.
tr: Yeni site haritasını görüntülemek için öncelikle değişiklikleri kaydedin.

en: To view the sitemap, enter a URL and save changes.
tr: Site haritasını görüntülemek için bir URL girin ve değişiklikleri kaydedin.

en: Toddlers
tr: Küçük çocuklar

en: Too Long
tr: Çok Uzun

en: Too Long 😑
tr: Çok Uzun 😑

en: Too Many Words
tr: Çok Fazla Kelime

en: Too Many Words 😑
tr: Çok Fazla Kelime 😑

en: Too Short
tr: Çok Kısa

en: Too Short 🙃
tr: Çok Kısa 🙃

en: Too few internal links on the page.
tr: Sayfa üzerinde çok az sayıda iç bağlantı var.

en: Too few internal links on your page.
tr: Sayfanızda çok az iç bağlantı var.

en: Tools
tr: Araçlar

en: Top 10 Ways to Increase Traffic
tr: Trafiği Artırmanın En İyi 10 Yolu

en: Top 3 Position
tr: En Üst 3 Pozisyon

en: Top Competitor Content
tr: En İyi Rakip İçeriği

en: Top Content Discovery
tr: En İyi İçerik Keşfi

en: Top Domain Reports
tr: En Üst Alan Adı Raporları

en: Top Keywords
tr: En Üst Anahtar Kelimeler

en: Top Losing
tr: En Üst Kaybettiren

en: Top Losing Keywords
tr: En Çok Kaybeden Anahtar Kelimeler

en: Top Losing Posts
tr: En Çok Kaybeden Gönderiler

en: Top Pages
tr: En Üst Sayfalar

en: Top Positions
tr: En İyi Konumlar

en: Top Winning
tr: En Üst Kazandıran

en: Top Winning Keywords
tr: En Çok Kazanan Anahtar Kelimeler

en: Top Winning Posts
tr: En Çok Kazanan Gönderiler

en: Top-rated WordPress donation and fundraising plugin. Over 10,000+ non-profit organizations and website owners use Charitable to create fundraising campaigns and raise more money online.
tr: En çok oy almış WordPress bağış ve fon toplama eklentisi. 10.000'in üzerinde kâr amacı gütmeyen kuruluş ve web sitesi sahibi, fon toplama kampanyaları oluşturmak ve internet üzerinden daha fazla para toplamak için Charitable'ı kullanıyor.

en: Total %1$s
tr: Toplam %1$s

en: Total Clicks
tr: Toplam Tıklama

en: Total External Links
tr: Toplam Dış Bağlantı

en: Total Keywords
tr: Toplam Anahtar Kelime

en: Total Links
tr: Toplam Bağlantı

en: Tourist Information Center
tr: Turist Bilgi Merkezi

en: Track Blocked Bots
tr: Engellenen Botları Takip Et

en: Track how well keywords are ranking in search results over time based on their position and average CTR. This can help you understand the performance of keywords and identify any trends or fluctuations.
tr: Pozisyonlarına ve ortalama CTR'lerine bağlı olarak anahtar kelimelerin zamanla ne kadar iyi sıralama elde ettiğini takip edin. Bu durum, anahtar kelimelerin performansını anlamanıza ve trendleri veya dalgalanmaları tespit etmenize yardımcı olabilir.

en: Track how your site is performing in search rankings and generate reports with actionable insights.
tr: Sitenizin arama sıralamalarında performansının nasıl olduğunu takip edin ve işlem uygulanabilir fikirler içeren raporlar oluşturun.

en: Track keyword rankings
tr: Anahtar kelime sıralamalarını takip edin

en: Track page rankings
tr: Sayfa sıralamalarını takip edin

en: Tracking
tr: Takip

en: Transition words
tr: Geçiş kelimeleri

en: Travel Agency
tr: Seyahat Acentası

en: Trinidad & Tobago
tr: Trinidad ve Tobago

en: TruSEO Score
tr: TruSEO Puanı

en: TruSEO Score & Content
tr: TruSEO Puanı & İçeriği

en: TruSEO cannot analyze the post while you are using the Code Editor. Please switch back to the Visual Editor to view your results.
tr: TruSEO, Kod Düzenleyici kullanırken gönderiyi analiz edemez. Sonuçlarınızı görüntülemek için lütfen Görsel Düzenleyiciye geri dönün.

en: TruSEO scoring can improve your search engine rankings. To see TruSEO scores for your published posts, enable at least one post type by turning on "Show in Search Results" in the Search Appearance settings.
tr: TruSEO puanlaması arama motoru sıralamanızı iyileştirebilir. Yayınlanan gönderilerinizin TruSEO puanlarını görmek için Arama Görünümü ayarlarında "Arama Sonuçlarında Göster" seçeneğini açarak en az bir gönderi türünü etkinleştirin.

en: Try Again
tr: Tekrar Deneyin

en: Try New Headline
tr: Yeni Başlık Deneyin

en: Try to replace embedded objects with HTML5 alternatives.
tr: Gömülü nesneleri HTML5 alternatifleriyle değiştirmeyi deneyin.

en: Tuesday
tr: Salı

en: Tunisia
tr: Tunus

en: Turkey
tr: Türkiye

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Turkmenistan
tr: Türkmenistan

en: Turn your website visitors into brand ambassadors! Easily grow your email list, website traffic, and social media followers with the most powerful giveaways & contests plugin for WordPress.
tr: Web sitenizi ziyaret edenleri marka elçileriniz haline getirin! E-posta listenizi, web sitesi trafiğini ve sosyal medya takipçilerini, WordPress için en güçlü çekiliş ve yarışma eklentisi ile kolayca büyütün.

en: Type
tr: Tür

en: Type to search...
tr: Aramak için yazın...

en: Typical
tr: Genel

en: Typical Top
tr: Genel İlk

en: U.S. Virgin Islands
tr: ABD Virjin Adaları

en: URL Count
tr: URL Sayımı

en: URL already exists.
tr: URL zaten mevcut.

en: URLs
tr: URL'ler

en: Ukraine
tr: Ukrayna

en: Unable to read CSV file. Please check if the file is valid and try again.
tr: CSV dosyası okunamadı. Lütfen dosyanın geçerli olup olmadığını kontrol edip tekrar deneyin.

en: Unauthorized
tr: Yetkisiz

en: Unavailable for Legal Reasons
tr: Yasal Nedenlerle Kullanılamıyor

en: Unblock
tr: Engeli Kaldır

en: Unblock Query Arg
tr: Sorgu Argümanının Engelini Kaldır

en: Unblock Query Args
tr: Sorgu Argümanlarının Engelini Kaldır

en: Unblocked
tr: Engeli Kaldırıldı

en: Uncommon Words
tr: Yaygın Olmayan Kelimeler

en: Under Construction
tr: Yapım Aşamasında

en: Underscores (_)
tr: Alt çizgiler (_)

en: Unfortunately, there was an error importing your SEO plugin settings. This could be due to an incompatibility in the version installed. Make sure you are on the latest version of the plugin and try again.
tr: Maalesef, SEO eklenti ayarlarınızı içe aktarırken bir hata oluştu. Bunun nedeni kurulu sürümdeki bir uyumsuzluk olabilir. Eklentinin en son sürümünü kullandığınızdan emin olun ve tekrar deneyin.

en: Uninstall %1$s
tr: %1$s Eklentisini Kaldır

en: Unisex
tr: Üniseks

en: United Arab Emirates
tr: Birleşik Arap Emirlikleri

en: United Kingdom
tr: Birleşik Krallık

en: United States
tr: Amerika Birleşik Devletleri

en: Universal Analytics V3 Deprecation Notice
tr: Universal Analytics V3 Kullanımdan Kaldırma Bildirimi

en: Universal Tracking for AMP and Instant Articles
tr: AMP ve Instant Articles için Evrensel Takip

en: University
tr: Üniversite

en: Unknown User Agent
tr: Bilinmeyen Kullanıcı Aracısı

en: Unknown fetch state
tr: Bilinmeyen getirme durumu

en: Unknown indexing status
tr: Bilinmeyen dizinleme durumu

en: Unknown user agent
tr: Bilinmeyen kullanıcı aracısı

en: Unlimited Schema
tr: Sınırsız Şema

en: Unlock AI Generator
tr: Yapay Zeka Oluşturucunun kilidini açın

en: Unlock Access Control
tr: Erişim Kontrolünün Kilidini Aç

en: Unlock All Features
tr: Tüm Özelliklerin Kilidini Aç

en: Unlock Author SEO (E-E-A-T)
tr: Yazar SEO'sunun Kilidini Açın (E-E-A-T)

en: Unlock Breadcrumb Templates
tr: Bağlantı Haritası Şablonlarının Kilidini Aç

en: Unlock Custom Fields
tr: Özel Alanların Kilidini Aç

en: Unlock Custom Taxonomies
tr: Özel Sınıflandırmaların Kilidini Aç

en: Unlock Domain Activations
tr: Alan Adı Aktivasyonlarının Kilidini Açın

en: Unlock Image SEO
tr: Görsel SEO'sunun kilidini aç

en: Unlock Keyword Tracking
tr: Anahtar Sözcük İzlemenin Kilidini Aç

en: Unlock Link Assistant
tr: Bağlantı Asistanı'nın kilidini aç

en: Unlock Local SEO
tr: Yerel SEO'sunun kilidini aç

en: Unlock Network Tools
tr: Ağ Araçlarının Kilidini Açın

en: Unlock News Sitemaps
tr: Haberler Site Haritalarının Kilidini Aç

en: Unlock Post Tracking
tr: Gönderi Takibinin Kilidini Aç

en: Unlock Redirects
tr: Yeniden Yönlendirmelerin Kilidini Aç

en: Unlock SEO Revisions
tr: SEO Revizyonlarının Kilidini Aç

en: Unlock Schema Generator
tr: Şema Oluşturucunun kilidini aç

en: Unlock Schema Markup Generator
tr: Şema İşaretleme Oluşturucunun kilidini aç

en: Unlock Search Statistics
tr: Arama İstatistiklerinin Kilidini Aç

en: Unlock Video Sitemaps
tr: Video Site Haritalarının Kilidini Aç

en: Unlock network-level tools to manage all your sites from one easy-to-use location. Manage your license key activations for each individual domain.
tr: Tüm sitelerinizi kullanımı kolay tek bir yerden yönetmek için ağ seviyesi araçlarının kilidini açın. Ayrı her alan adı için lisans anahtarı etkinleştirmelerinizi yönetin.

en: Unlock network-level tools to manage all your sites from one easy-to-use location. Migrate data or create backups without the need to visit each dashboard.
tr: Tüm sitelerinizi kullanımı kolay tek bir yerden yönetmek için ağ-seviyesi araçlarının kilidini açın. Her bir panoyu ziyaret etme ihtiyacı olmadan verileri taşıyın veya yedeklemeler oluşturun.

en: Up
tr: Yukarı

en: Update
tr: Güncelle

en: Update (Don't Modify Date)
tr: Güncelle (Tarihi Değiştirme)

en: Update Addon
tr: Modülü Güncelle

en: Update Author SEO (E-E-A-T)
tr: Yazar SEO'sunu Güncelleyin (E-E-A-T)

en: Update IndexNow
tr: IndexNow'ı Güncelle

en: Update Options
tr: Ayarları güncelle

en: Update Page
tr: Sayfa Güncelleme

en: Update WPCode
tr: WPCode'u güncelleyin

en: Update to version
tr: Sürüme güncelle

en: Upgrade
tr: Yükselt

en: Upgrade %1$s to Pro and Unlock all Features!
tr: %1$s nesnesini Pro'ya yükseltin ve Tüm Özelliklerin Kilidini Açın!

en: Upgrade Your Plan
tr: Planınızı Yükseltin

en: Upgrade to %1$s
tr: %1$s sürümüne yükseltin

en: Upgrade to %1$s %2$s
tr: %1$s %2$s sürümüne yükselt

en: Upgrade to %1$s Today
tr: %1$s Sürümüne Bugün Yükseltin

en: Upgrade to %1$s and Save %2$s
tr: %1$s Sürümüne Yükseltin Ve %2$s Tasarruf Edin

en: Upgrade to Pro
tr: Pro'ya Yükselt

en: Upgrade to Pro Today!
tr: Bugün Pro'ya Yükseltin!

en: Upgrade to Pro to Unlock Powerful SEO Features
tr: Güçlü SEO Özelliklerinin Kilidini Açmak için Pro'ya Yükseltin

en: Upgrade to Pro to unlock Search Statistics and sync your site with Google Search Console. Get valuable insights right inside your WordPress dashboard, track keyword rankings and search performance for individual posts with actionable insights to help you rank higher in search results!
tr: Arama İstatistiklerinin kilidini açmak ve sitenizi Google Search Console ile senkronize etmek için Pro'ya yükseltin. Doğrudan WordPress panonuzun içinden değerli fikirler edinin; arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacak eyleme geçirilebilir fikirlerle ayrı gönderiler için anahtar sözcük sıralamalarını ve arama performansını izleyin!

en: Upload Directory Info
tr: Dizin Bilgilerini Yükle

en: Upload or Select Image
tr: Görsel Yükleyin Ya Da Seçin

en: Usage Examples
tr: Kullanım Örnekleri

en: Usage Tracking
tr: Kullanım Takibi

en: Use 24h format
tr: 24 saat formatını kullan

en: Use AI Generator
tr: Yapay Zeka Oluşturucu Kullanın

en: Use Categories for Meta Keywords
tr: Meta Anahtar Kelimeleri için Kategorileri Kullanın

en: Use Categories in Article Tags
tr: Makale Etiketlerinde Kategorileri Kullan

en: Use Content for Autogenerated Descriptions
tr: Otomatik Oluşturulmuş Açıklamalar için İçeriği Kullanın

en: Use Custom Blocklists
tr: Özelleştirilmiş Engelleme Listesi Kullanın

en: Use Data from Facebook Tab
tr: Facebook Sekmesinden Verileri Kullan

en: Use Default Settings
tr: Varsayılan Ayarları Kullan

en: Use Defaults
tr: Varsayılanları Kullanın

en: Use Keywords in Article Tags
tr: Makale Etiketlerinde Anahtar Kelimeleri Kullanın

en: Use Meta Keywords
tr: Meta Anahtar Kelimeleri Kullanın

en: Use Post Tags in Article Tags
tr: Makale Etiketlerinde Gönderi Etiketlerini Kullan

en: Use Range
tr: Kullanım Aralığı

en: Use Snippet
tr: Kod Parçacığını Kullan

en: Use Tags for Meta Keywords
tr: Meta Anahtar Kelimeleri için Etiketleri Kullanın

en: Use a default template
tr: Varsayılan bir şablon kullanın

en: Use our configuration wizard to properly set up %1$s with your WordPress website.
tr: %1$s nesnesini WordPress web sitenizle doğru şekilde kurmak için yapılandırma sihirbazımızı kullanın.

en: Use our powerful Schema Generator to configure Schema Markup for your content. Search Engines use structured data to better understand what your site is about as well as to display rich snippets in search results. %1$s
tr: İçeriğiniz için Şema İşaretlemesini yapılandırmada Güçlü Şema Oluşturucumuzu kullanın. Arama Motorları, sitenizin ne hakkında olduğunun daha iyi anlaşılması için ve arama sonuçlarında zengin snippetlerin görüntülenmesi için yapılandırılmış veriler kullanır. %1$s

en: Use the following PHP code anywhere in your theme (in the loop) to display the breadcrumbs. %1$s
tr: Bağlantı haritasını görüntülemek için aşağıdaki PHP kodunu temanızda (döngüde) herhangi bir yerde kullanın. %1$s

en: Use the following PHP code anywhere in your theme to display the sitemap. %1$s
tr: Site haritasını görüntülemek için aşağıdaki PHP kodunu temanızda herhangi bir yerde kullanın. %1$s

en: Use the following PHP code anywhere in your theme's post templates or author archive template to display a bio for the author.
tr: Yazarın biyografisini görüntülemek için aşağıdaki PHP kodunu temanızın gönderi şablonlarında veya yazar arşivi şablonunda herhangi bir yerde kullanın.

en: Use the following PHP code anywhere in your theme's post templates to display a bio for the post author.
tr: Gönderi yazarının biyografisini görüntülemek için aşağıdaki PHP kodunu temanızın gönderi şablonlarının herhangi bir yerinde kullanın.

en: Use the following PHP code anywhere in your theme's post templates to display a bio for the post reviewer.
tr: Gönderiyi gözden geçiren kişinin biyografisini görüntülemek için temanızın gönderi şablonlarının herhangi bir yerinde aşağıdaki PHP kodunu kullanın.

en: Use the following shortcode to display the HTML Sitemap. %1$s
tr: HTML Site Haritasını görüntülemek için aşağıdaki kısa kodu kullanın. %1$s

en: Use the following shortcode to display the author bio.
tr: Yazar biyografisini görüntülemek için aşağıdaki kısa kodu kullanın.

en: Use the following shortcode to display the author name.
tr: Yazar adını görüntülemek için aşağıdaki kısa kodu kullanın.

en: Use the following shortcode to display the current breadcrumbs. %1$s
tr: Mevcut bağlantı haritasını görüntülemek için aşağıdaki kısa kodu kullanın. %1$s

en: Use the following shortcode to display the reviewer name.
tr: İnceleyenin adını görüntülemek için aşağıdaki kısa kodu kullanın.

en: Use the home page description
tr: Ana sayfa açıklamasını kullanın

en: Use the home page title
tr: Ana sayfa başlığını kullanın

en: Use the power of ChatGPT to generate engaging SEO titles and meta descriptions for your posts.
tr: Gönderileriniz için ilgi çekici SEO başlıkları ve meta açıklamaları oluşturmak için ChatGPT'nin gücünü kullanın.

en: Use the same username for multiple social networks
tr: Birçok sosyal ağ için aynı kullanıcı adını kullanın

en: Use your focus keyphrase more in your H2 and H3 subheadings.
tr: Odak anahtar cümlenizi H2 ve H3 alt başlıklarınızda daha fazla kullanın.

en: Used
tr: Kullanılan

en: User Access Control
tr: Kullanıcı Erişim Kontrolü

en: User Agent
tr: Kullanıcı Aracısı

en: User Agent Blocklist
tr: Kullanıcı Aracısı Engellenen Listesi

en: User Count
tr: Kullanıcı Sayısı

en: User Language
tr: Kullanıcı Dili

en: Uses
tr: Kullanımlar

en: Uses (Highest)
tr: Kullanımlar (En Yüksek)

en: Uses (Lowest)
tr: Kullanımlar (En Düşük)

en: Using WPCode you can install AIOSEO code snippets with 1-click directly from this page or the WPCode library inside the WordPress admin.
tr: WPCode'u kullanarak, AIOSEO kod parçacıklarını doğrudan bu sayfadan veya WordPress yönetici alanı içindeki WPCode kütüphanesinden tek tıkla yükleyebilirsiniz.

en: Using the custom-built tools below, you can add an HTML sitemap to your website and help visitors discover all your content. Adding an HTML sitemap to your website may also help search engines find your content more easily.
tr: Aşağıdaki özel geliştirilmiş aracı kullanarak web sitenize bir HTML site haritası ekleyebilir ve ziyaretçilerin tüm içeriklerinizi keşfetmelerine yardımcı olabilirsiniz. Web sitenize bir HTML site haritasının eklenmesi aynı zamanda içeriklerinizi daha kolay bulmaları konusunda arama motorlarına da yardımcı olabilir.

en: Uzbekistan
tr: Özbekistan

en: VAT ID:
tr: KDV No:

en: Validate Schema
tr: Şemayı Doğrula

en: Validate with Google
tr: Google ile Doğrula

en: Value
tr: Değer

en: Vat ID
tr: KDV No

en: Version
tr: Sürüm

en: Very Good!
tr: Çok İyi!

en: Video Sitemap
tr: Video site haritası

en: Video Sitemaps is a %1$s Feature
tr: Video Site Haritaları bir %1$s Özelliği

en: Video Tutorials
tr: Video Eğitimleri

en: Video URL
tr: Video URL'si

en: Video and News Sitemaps
tr: Video ve Haber Site Haritaları

en: View %1$s
tr: %1$s Görüntüle

en: View All
tr: Tümünü Görüntüle

en: View All Documentation
tr: Tüm Belgeleri Görüntüle

en: View Documentation
tr: Belgeleri Görüntüle

en: View all tags
tr: Tüm Etiketleri Görüntüle

en: View all video tutorials
tr: Tüm eğitim videolarını görüntüleyin

en: View detailed link & domain reports, manage existing links and discover new internal linking opportunities through smart suggestions (Pro & Elite plans only)
tr: Ayrıntılı bağlantı ve alan adı raporlarını görüntüleyin, mevcut bağlantıları yönetin ve akıllı öneriler aracılığıyla yeni dahili bağlantı fırsatlarını keşfedin (yalnızca Pro ve Elit planları)

en: View full list
tr: Tüm listeyi görüntüle

en: View in Google
tr: Google'da görüntüle

en: View supported browsers
tr: Desteklenen tarayıcıları görüntüle

en: View the Changelog
tr: Değişim günlüğünü görüntüleyin

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Visible
tr: Görünür

en: Visit Site
tr: Siteyi Ziyaret Et

en: Visual Arts Event
tr: Görsel Sanatlar Etkinliği

en: Visual Breadcrumb Trails
tr: Görsel Bağlantı Haritası İzleri

en: Volume
tr: Hacim

en: Volunteer
tr: Gönüllü

en: WP Roles (Editor, Author)
tr: WP Rolleri (Editör, Yazar)

en: Want to get the most out of Clarity? Integrate Clarity with Google Analytics using MonsterInsights today!
tr: Clarity'den en iyi şekilde faydalanmak mı istiyorsunuz? MonsterInsights'ı kullanarak Clarity'i Google Analytics ile bugün entegre edin!

en: Warning: %1$s has detected other active SEO or sitemap plugins. We recommend that you deactivate the following plugins to prevent any conflicts:
tr: Uyarı: %1$s tarafından başka aktif SEO veya site haritası eklentileri tespit edildi. Herhangi bir çakışmayı önlemek için aşağıdaki eklentileri etkisizleştirmenizi tavsiye ederiz:

en: Warning: %1$s has detected that you are blocking access to search engines. You can change this in Settings > Reading if this was unintended.
tr: Uyarı: %1$s, arama motorlarının erişimi engellediğinizi tespit etti. Bunu bilerek yapmadıysanız Ayarlar > Okuma içerisinden değiştirebilirsiniz.

en: Warning: %1$s has detected that you may have an invalid description format. This could lead to descriptions not being properly applied to your content.
tr: Uyarı: %1$s geçersiz bir açıklama biçiminizin olabileceğini tespit etti. Bu durum, açıklamaların düzgün bir şekilde içeriğinize uygulanmamasına neden olabilir.

en: Warning: You have disabled Autogenerate Descriptions and are using the default description format. %1$s will not output a description unless you enter a custom one. You can enable Autogenerate Descriptions under %2$s.
tr: Uyarı: Açıklamaları Otomatik Olarak Oluştur özelliğini devre dışı bıraktınız ve varsayılan açıklama biçimini kullanıyorsunuz. Özel bir açıklama girmediğiniz sürece %1$s bir açıklama çıktısı vermeyecektir. Açıklamaları Otomatik Oluştur'u %2$s altından etkinleştirebilirsiniz.

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: Watch our Guided Tour of %1$s
tr: %1$s Rehberli Turumuzu izleyin

en: Watch video tutorials
tr: Öğretici video izle

en: We are unable to retrieve the content for your site. This could be due to a number of reasons, but most likely the connection timed out while our analyzer was trying to access it. Please try again soon.
tr: Sitenizden içerik alamıyoruz. Bunun birkaç nedeni olabilir, ancak büyük ihtimalle analizcimiz site içeriğinize erişmeye çalışırken bağlantı zaman aşımına uğradı. Lütfen kısa süre sonra tekrar deneyin.

en: We couldn't analyze your title, please try again later.
tr: Başlığınızı analiz edemedik, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: We couldn't connect to the site, please try again later.
tr: Siteye bağlanamadık, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: We couldn't find an SEO Title.
tr: Bir SEO Başlığı bulamadık.

en: We couldn't find any internal links in your content. Add internal links in your content.
tr: İçeriğinizde herhangi bir dahili bağlantı bulamadık. İçeriğinize dahili bağlantılar ekleyin.

en: We detected that your site has been removed from Google Search Console. If this was done in error, click below to re-sync and resolve this issue.
tr: Sitenizin Google Search Console'dan kaldırıldığını tespit ettik. Bu yanlışlıkla yapıldıysa yeniden senkronize etmek ve bu sorunu çözmek için aşağıya tıklayın.

en: We detected that your sitemap has errors. The last fetch was on %1$s. Click below to resolve this issue.
tr: Site haritanızda hatalar olduğunu tespit ettik. Son getirme %1$s tarihinde gerçekleşti. Bu sorunu çözmek için aşağıya tıklayın.

en: We do not support importing from the currently installed version of %1$s (%2$s). Please upgrade to the latest version and try again.
tr: Şu anda yüklü olan %1$s (%2$s) sürümünden içe aktarmayı desteklemiyoruz. Lütfen en son sürüme yükseltin ve tekrar deneyin.

en: We don't have any data to export.
tr: Dışa aktaracak hiçbir verimiz yok.

en: We encountered an error loading the code snippets, please try again later.
tr: Kod parçacıkları yüklenirken bir hatayla karşılaştık, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: We found Schema.org data on the page.
tr: Sayfada Schema.org verileri bulduk.

en: We found Schema.org data on your page.
tr: Sayfanızda Schema.org verilerini bulduk.

en: We had a problem when exporting data.
tr: Verileri dışarı aktarırken bir sorunla karşılaştık.

en: We have already selected our recommended features based on your site category, but you can use the following features to fine-tune your site.
tr: Site kategorinize göre önerilen özellikleri zaten seçtik ama sitenizde ince ayar yapmak için aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz.

en: We have detected other SEO plugins installed on your website. Select which plugins you would like to import data to %1$s.
tr: Web sitenize yüklenmiş başka SEO eklentileri tespit ettik. %1$s tarafına veri aktarmak istediğiniz eklentileri seçin.

en: We have detected that you are currently using the %1$s Page Builder. Please click %2$shere%3$s to use the %1$s editor for a most accurate result.
tr: Halihazırda %1$s Sayfa Oluşturucuyu kullandığınızı tespit ettik. Lütfen en doğru sonuçlar için %2$sburaya%3$s tıklayarak %1$s editörünü kullanın.

en: We have detected you are running %1$s. Upgrade to %2$s to unlock our advanced eCommerce SEO features, including SEO for Product Categories and more.
tr: %1$s çalıştırdığınızı tespit ettik. Ürün Kategorileri için SEO ve daha fazlası dahil olmak üzere gelişmiş e-Ticaret SEO özelliklerimizin kilidini açmak için %2$s sürümüne yükseltin.

en: We recommend setting the amount of URLs per sitemap index to 1,000 or less. The more links, the longer it will take for the sitemap to load.
tr: Her site haritası indeksi için URL miktarını 1.000 veya daha az olarak ayarlamanızı öneririz. Daha fazla bağlantı ile site haritasının yüklenmesi daha uzun sürer.

en: We recommend tracking down where the un-minified CSS files come from.
tr: Küçültülmemiş CSS dosyalarının nereden geldiğinin izinin sürülmesini öneririz.

en: We recommend tracking down where the un-minified JavaScript files come from
tr: Küçültülmemiş JavaScript dosyalarının nereden geldiğinin izinin sürülmesini öneririz.

en: We recommend using the %1$sFree ExactMetrics%2$s plugin to get the most out of Google Analytics.
tr: Google Analytics'ten en iyi şekilde yararlanmak için %1$sÜcretsiz ExactMetrics%2$s eklentisini kullanmanızı öneririz.

en: We recommend using the %1$sFree MonsterInsights%2$s plugin to get the most out of Google Analytics.
tr: Google Analytics'ten en iyi şekilde yararlanmak için %1$sFree MonsterInsights%2$s eklentisini kullanmanızı öneririz.

en: We recommended redirecting attachment URLs back to the attachment since the default WordPress attachment pages have little SEO value.
tr: Eklenti URL'lerini eklentiye geri yönlendirmenizi tavsiye ederiz, çünkü varsayılan WordPress eklenti sayfalarının çok az SEO değeri vardır.

en: We were unable to import the phone number that you previously entered for your Knowledge Graph schema markup.
    					As it needs to be internationally formatted, please enter it (%1$s) with the country code, e.g. +1 (555) 555-1234.
tr: Bilgi Grafiği şema işaretlemeniz için daha önce girdiğiniz telefon numarasını içe aktaramadık. Uluslararası olarak biçimlendirilmesi gerektiğinden, lütfen ülke koduyla (%1$s) girin, ör. +90 (555) 555-1234.

en: We were unable to parse the content for this site.
tr: Biz bu sitenin içeriğini ayrıştıramadık.

en: We were unable to save the .htaccess file because the file was not writable. Please check the file permissions and try again.
tr: .htaccess dosyasını kaydedemedik çünkü dosya yazılabilir halde değildi. Lütfen dosya izinlerini kontrol edip tekrar deneyin.

en: We were unable to save the .htaccess file due to syntax errors. Please check the code below and try again.
tr: Sözdizimi hataları nedeniyle .htaccess dosyasını kaydedemedik. Lütfen aşağıdaki kodu kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: We're sorry to hear you aren't enjoying %1$s. We would love a chance to improve. Could you take a minute and let us know what we can do better?
tr: %1$s'den keyif almamanıza üzüldük. Kendimizi geliştirmek için bir şans isteriz. Bir dakikanızı ayırıp neyi daha iyi yapabileceğimizi bize bildirir misiniz?

en: We've got some%1$swork to do!
tr: Yapacak işlerimiz%1$svar!

en: We've made some significant changes to how we monitor Query Args for our Crawl Cleanup feature. Instead of DISABLING all query args and requiring you to add individual exceptions, we've now changed it to ALLOW all query args by default with the option to easily block unrecognized ones through our new log table.
tr: Crawl Cleanup özelliğimiz için Sorgu Argümanlarını izleme şeklimizde bazı önemli değişiklikler yaptık. Tüm sorgu argümanlarını DEVRE DIŞI BIRAKMAK ve tek tek istisnalar eklemenizi gerektirmek yerine, artık yeni günlük tablomuz aracılığıyla tanınmayanları kolayca engelleme seçeneğine sahip olacak şekilde varsayılan olarak tüm sorgu argümanlarına İZİN VER olarak değiştirdik.

en: Web Page
tr: Web Sayfası

en: Web Server
tr: Web Sunucusu

en: Webmaster Tools
tr: Webmaster Araçları

en: Webmaster Tools Verification
tr: Webmaster Araçları Doğrulaması

en: Website
tr: Web Sitesi

en: Website Name
tr: Web Sitesi Adı

en: Website URL
tr: Web sitesi URL'si

en: Website URL:
tr: Web sitesi URL'si:

en: Websites
tr: Web siteleri

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Week
tr: Hafta

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: Welcome to %1$s
tr: %1$s Hoşgeldiniz

en: Welcome to %1$s, the original SEO plugin for WordPress. At %2$s, we build software that helps you rank your website in search results and gain organic traffic.
tr: WordPress için orijinal SEO eklentisi olan %1$s eklentisine hoş geldiniz. %2$s olarak, web sitenizi arama sonuçlarında sıralamanıza ve organik trafik elde etmenize yardımcı olacak bir yazılım geliştirmekteyiz.

en: Welcome to the %1$s Setup Wizard!
tr: %1$s Kurulum Sihirbazına hoş geldiniz!

en: Well done!
tr: Aferin!

en: What's New
tr: Yenilikler Neler

en: Whether the compact author bio should be output or not. Defaults to %1$s.
tr: Kompakt yazar biyografisinin çıktısının verilip verilmeyeceği. Varsayılan değer %1$s şeklindedir.

en: Whether the labels should be shown or not. Defaults to %1$s.
tr: Etiketler gösterilmeli mi gösterilmemeli mi. Varsayılan ayar: %1$s.

en: Whether the publication date of posts should be shown.
tr: Gönderilerin yayın tarihi gösterilmeli mi gösterilmemeli mi.

en: Whether the regular sitemap or compact date archive sitemap is output.
tr: Normal site haritası veya kompakt tarih arşiv site haritası dışa aktarılsın mı aktarılmasın mı.

en: Whether to display the "Reviewed By" label or not. Defaults to %1$s.
tr: "İnceleyen" etiketinin görüntülenip görüntülenmeyeceği. Varsayılan değer %1$s şeklindedir.

en: Whether to display the "Written By" label or not. Defaults to %1$s.
tr: "Yazan" etiketinin görüntülenip görüntülenmeyeceği. Varsayılan değer %1$s şeklindedir.

en: Whether to display the author image or not. Defaults to %1$s.
tr: Yazar görselinin görüntülenip görüntülenmeyeceği. Varsayılan değer %1$s şeklindedir.

en: Whether to display the popup when someone hovers over the name or not. Defaults to %1$s.
tr: Kullanıcı ismin üzerine gezindiğinde, açılır pencerenin görüntülenip görüntülenmeyeceği. Varsayılan değer %1$s şeklindedir.

en: Whether to display the reviewer image or not. Defaults to %1$s.
tr: İnceleyen görselinin görüntülenip görüntülenmeyeceği. Varsayılan değer %1$s şeklindedir.

en: Whether your business has multiple locations, or just one, %1$s makes it easy to configure and display relevant information about your local business. You can use the custom-built tools below, or you can use the Locations custom post type (multiple locations only) to generate relevant and necessary information for search engines or for your customers.
tr: İşletmeniz ister birden fazla ister yalnızca bir konuma sahip olsun, %1$s bunun yapılandırılmasını ve yerel işletmenizle ilgili bilgilerin gösterilmesini kolaylaştırır. Aşağıdaki özel geliştirilmiş araçları kullanabilir veya Konumlar özel yazı türünü (yalnızca birden fazla konum) kullanarak arama motorları veya müşterileriniz için ilgili ve gerekli bilgileri oluşturabilirsiniz.

en: Which SEO features do you want to enable?
tr: Hangi SEO özelliklerini etkinleştirmek istiyorsunuz?

en: Which category best describes your website?
tr: Web sitenizi en iyi hangi kategori tanımlar?

en: Who should use AIOSEO?
tr: AIOSEO'yu kimler kullanmalıdır?

en: Whoops!
tr: Hay aksi!

en: Widgets
tr: Widget'lar

en: Width
tr: Genişlik

en: Will be overriden if the Facebook author URL is present in the individual User Profile.
tr: Facebook yazar URL'si bireysel Kullanıcı Profilinde mevcutsa geçersiz kılınacak.

en: Will default opening hours set globally
tr: Varsayılan açılış saatleri küresel olarak mı ayarlanacak

en: Winning / Losing
tr: Kazanan / Kaybeden

en: With our Pro version, you now have access to the powerful feature that generates SEO optimized %1$s with just a click of a button. Say goodbye to manual %2$s creation and hello to increased online visibility.
tr: Pro sürümümüzle artık sadece bir düğmeye tıklayarak SEO optimizasyonlu %1$s oluşturan gerçekleştiren güçlü özelliğe erişiminiz var. Manuel %2$s oluşturmaya hoşçakal deyin ve artan çevrim içi görünürlüğe merhaba deyin.

en: With our powerful revisions feature for all your SEO data, never lose the exact SEO title or description (and more!) that helped you rank higher in search results and restore it back in a single click.
tr: Tüm SEO verileriniz için güçlü revizyonlar özelliğimizle, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza ve tek bir tıklamayla geri düzeltmenize yardımcı olan tam SEO başlığını veya açıklamasını (ve daha fazlasını!) asla kaybetmeyin.

en: Without a Focus Keyphrase
tr: Odak Anahtar Cümle Yok

en: WooCommerce Integration
tr: WooCommerce Entegrasyonu

en: WooCommerce Products only
tr: Yalnızca WooCommerce Ürünleri

en: WooCommerce Products, Product Categories, Product Tags, Product Attributes + WooCommerce smart tags (price, brand, etc.)
tr: WooCommerce Ürünleri, Ürün Kategorileri, Ürün Etiketleri, Ürün Nitelikleri + WooCommerce akıllı etiketleri (fiyat, marka vb.)

en: Word Balance
tr: Kelime Dengesi

en: Word Count
tr: Kelime Sayımı

en: Word balance
tr: Kelime dengesi

en: WordPress Filter
tr: WordPress Filtresi

en: WordPress User Roles
tr: WordPress Kullanıcı Rolleri

en: WordPress sites usually insert the page or post title as an H1 tag (although custom themes can change this behavior).
tr: WordPress siteleri genellikle sayfayı ya da gönderi başlığını bir H1 etiketi olarak ekler (buna rağmen özel temalar bu davranışı değiştirebilir).

en: Words
tr: Sözcük sayısı

en: Words to Strip
tr: Çıkarılacak Kelimeler

en: Would you like to purchase and install the following features now?
tr: Sıradaki özellikleri şimdi satın almak ve kurmak ister misiniz?

en: Write a meta description for your page. Use your target keywords (in a natural way) and write with human readers in mind. Summarize the content - describe the topics your article discusses.
tr: Sayfanız için bir meta açıklama yazın. Hedef anahtar sözcüklerinizi kullanın (doğal bir şekilde) ve insan okuyucuları göz önünde bulundurarak yazın. İçeriği özetleyin - makalenizin tartıştığı konuları açıklayın.

en: Write a question...
tr: Bir soru yazın...

en: Write an answer...
tr: Bir cevap yazın...

en: Write your post title to see the analyzer data. This Headline Analyzer tool enables you to write irresistible SEO headlines that drive traffic, shares, and rank better in search results.
tr: Analizci verilerini görmek için gönderi başlığınızı yazın. Bu Başlık Analizcisi aracı, trafik çeken, paylaşımlar ve arama sonuçlarında daha iyi sıralama oluşturan karşı konulamaz SEO başlıkları yazmanızı mümkün hale getirir.

en: Writing Assistant
tr: Yazma Asistanı

en: Writing compelling titles is both a science and an art. There are automated tools that can analyze your title against known metrics for readability and click-worthiness. You also need to understand the psychology of your target audience.
tr: İlgi çekici başlıklar yazmak hem bilim hem de bir sanattır. Başlığınızı okunabilirlik ve tıklanabilirlik açısından bilinen ölçümlere göre analiz edebilecek otomatik araçlar vardır. Ayrıca, hedef kitlenizin psikolojisini de anlamanız gereklidir.

en: Written by
tr: Tarafından yazılmıştır

en: X (Twitter) Card Settings
tr: X (Twitter) Kart Ayarları

en: X (Twitter) Preview
tr: X (Twitter) Önizleme

en: X Card Type
tr: X Kart Türü

en: X Description
tr: X Açıklama

en: X Image
tr: X Görsel

en: X Title
tr: X Başlık

en: X cards by default will use the data defined below. If no data is set, X will instead pick up the data set on the Facebook tab.
tr: X kartları, varsayılan olarak aşağıda tanımlanan verileri kullanacaktır. Herhangi bir veri ayarlanmamışsa, X bunun yerine Facebook sekmesinde ayarlanan verileri alacaktır.

en: XML Sitemap
tr: XML site haritası

en: Yandex Verification Code
tr: Yandex Doğrulama Kodu

en: Yandex Webmaster Tools
tr: Yandex Webmaster Araçları

en: Year
tr: Yıl

en: Yearly
tr: Yıllık

en: Yes
tr: Evet

en: Yes I love it
tr: Evet, çok seviyorum

en: Yes, I have a backup and want to reset the settings
tr: Evet, bir yedeğim var ve ayarları sıfırlamak istiyorum

en: Yes, I love it!
tr: Evet, çok seviyorum!

en: Yes, I want to delete all links
tr: Evet, tüm bağlantıları silmek istiyorum

en: Yes, I want to delete these links
tr: Evet, bu bağlantıları silmek istiyorum

en: Yes, I want to delete this backup
tr: Evet, bu yedeklemeyi silmek istiyorum

en: Yes, I want to delete this link
tr: Evet, bu bağlantıyı silmek istiyorum

en: Yes, I want to disconnect
tr: Evet, bağlantıyı kesmek istiyorum

en: Yes, I want to restore this backup
tr: Evet, bu yedeklemeyi geri yüklemek istiyorum

en: Yes, count me in
tr: Evet, ben varım

en: Yes, count me in!
tr: Evet, ben varım!

en: Yes, process this network change
tr: Evet, bu ağ değişimine devam et

en: You are getting bugfixes and security updates, but not major features.
tr: Hata düzeltmeleri ve güvenlik güncellemeleri alıyorsunuz ama önemli özellikleri almıyorsunuz.

en: You are getting the latest features, bugfixes, and security updates as they are released.
tr: En son özellikleri, hata düzeltmelerini ve güvenlik güncellemelerini yayınlanır yayınlanmaz alıyorsunuz.

en: You are linking to other resources on your website which is great.
tr: Web sitenizdeki diğer kaynaklara bağlantı veriyorsunuz, bu harika.

en: You are not allowed to install plugins.
tr: Eklenti kurma izniniz yok.

en: You are not licensed.
tr: Lisansınız yok.

en: You are not using any subheadings, although your text is rather long. Try and add some subheadings.
tr: Metniniz oldukça uzun olmasına rağmen herhangi bir alt başlık kullanmıyorsunuz. Birkaç alt başlık eklemeyi deneyin.

en: You are not using any subheadings, but your text is short enough and probably doesn't need them.
tr: Herhangi bir alt başlık kullanmıyorsunuz ancak metniniz yeterince kısa ve muhtemelen onlara ihtiyaç duymuyor.

en: You are not using rich media like images or videos.
tr: Görseller veya videolar gibi zengin medya kullanmıyorsunuz.

en: You are using a browser which is no longer supported by %1$s. Please update or use another browser in order to access the plugin settings.
tr: Artık %1$s tarafından desteklenmeyen bir tarayıcıyı kullanıyorsunuz. Eklenti ayarlarına erişmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin veya bir başka tarayıcı kullanın.

en: You are using a static home page which is found under Pages. You can %1$sedit your home page settings%2$s directly to change the title and description.
tr: Sayfalar seçeneğinin altında bulabileceğiniz statik bir ana sayfa kullanıyorsunuz. Başlık ve açıklamayı değiştirmek için doğrudan %1$sana sayfa ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz%2$s.

en: You are using a static home page which is found under Pages. You can %1$sedit your home page settings%2$s directly to change the title, meta description and image.
tr: Sayfalar altında bulunan statik bir ana sayfa kullanıyorsunuz. Başlığı, meta açıklamayı ve görseli değiştirmek için doğrudan %1$sana sayfa ayarlarınızı%2$s düzenleyebilirsiniz.

en: You are using short paragraphs.
tr: Kısa paragraflar kullanıyorsunuz.

en: You can add additional social profile URLs here, separated by a new line.
tr: Ek sosyal medya profil URL'lerinizi yeni bir satır ile ayrılacak şekilde buraya ekleyebilirsiniz.

en: You can choose to hide this block on the front-end of your site so that visitors won't see it but search engines will still see it.
tr: Bu bloğu, sitenizin ön ucunda gizlemeyi seçerek ziyaretçilerin görmemesini ama arama motorlarının görmeye devam etmesini sağlayabilirsiniz.

en: You can edit the "Focus Keyphrase" and view information about "Page Analysis" on the admin side.
tr: Yönetici tarafında "Odak Anahtar Cümle"yi düzenleyebilir ve "Sayfa Analizi" ile ilgili bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

en: You can find more information about RSS Sitemaps at %1$ssitemaps.org%2$s.
tr: RSS Site Haritaları hakkında daha fazla bilgiye %1$ssitemaps.org%2$s adresinden ulaşabilirsiniz.

en: You can find more information about XML Sitemaps at %1$ssitemaps.org%2$s.
tr: XML site haritaları hakkında daha fazla bilgiyi %1$ssitemaps.org%2$s adresinde bulabilirsiniz.

en: You can get an even greater boost in speed with a content delivery network service. These services host a copy of your content on multiple servers spread out across the globe. A user's request is handled by the edge server that's closest to their physical location, so the content arrives incredibly fast.
tr: Bir içerik dağıtım ağı hizmetiyle hızınızı daha da artırabilirsiniz. Bu hizmetler içeriğinizin bir kopyasını tüm dünyaya yayılmış birden çok sunucuda barındırırlar. Bir kullanıcının isteği, fiziksel konumuna en yakın uç sunucu tarafından ele alınır, böylece içerik inanılmaz derecede hızlı gelir.

en: You can import additional page URL's to your sitemap using a CSV file. The following 4 columns are required: %1$sPage URL, Priority, Frequency, Date Modified.%2$s
tr: Bir CSV dosyası kullanarak ek sayfa URL'lerini site haritanıza aktarabilirsiniz. Aşağıdaki 4 sütun gereklidir: %1$sSayfa URL'si, Öncelik, Sıklık, Düzenlenme Tarihi.%2$s

en: You can manually create a robots.txt file and upload it to your site's web root. A simpler option is to use a plugin for your CMS platform.
tr: Manuel olarak bir robots.txt dosyası oluşturabilir ve bunu sitenizin web köküne yükleyebilirsiniz. Daha basit bir seçenek ise CMS platformunuz için bir eklenti kullanmaktır.

en: You can manually set an API key here, but if left blank a new one will be auto-generated. %1$s
tr: Buradan maneul olarak bir API anahtarı belirleyebilirsiniz ama boş bırakılması halinde yeni bir tanesi otomatik olarak oluşturulacaktır. %1$s

en: You can now manage your SEO settings inside of %1$s via %2$s before you publish your post!
tr: Artık gönderinizi yayınlamadan önce SEO ayarlarınızı %1$s içerisinden %2$s yoluyla yönetebilirsiniz!

en: You can reduce CSS repetition with HTML class and ID attributes. Often the same rules will be repeated across many page elements, embedded in each tag's "style" attribute. You can extract them into a single "style" tag and use classes and ID's to target each element.
tr: CSS tekrarını HTML sınıfı ve kimlik nitelikleriyle azaltabilirsiniz. Her bir etiketin "stil" özelliğine gömülü olarak birçok sayfa öğesinde çoğu zaman aynı kurallar tekrarlanacaktır. Bunları tek bir "stil" etiketine çıkarabilir ve her bir öğeyi hedeflemek için sınıfları ve kimlikleri kullanabilirsiniz.

en: You can upgrade to the Pro plan today and
tr: Bugün Pro planına yükseltme ve

en: You can use these quicklinks to quickly access our settings pages to adjust your site's SEO settings.
tr: Bu hızlı bağlantıları kullanarak sitenizin SEO ayarlarını yapmak üzere ayarlar sayfamıza hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

en: You can use this section to add any URLs to your sitemap which aren't a part of your WordPress installation. For example, if you have a contact form that you would like to be included on your sitemap you can enter the information manually.
tr: WordPress kurulumunuzun bir parçası olmayan herhangi bir URL'yi site haritanıza eklemek için bu bölümü kullanabilirsiniz. Örneğin site haritanıza dahil edilmesini istediğiniz bir iletişim formunuz varsa bilgileri manuel olarak girebilirsiniz.

en: You currently don't have permission to activate this addon. Please ask a site administrator to activate first.
tr: Halihazırda bu modülü etkinleştirmek için izniniz yok. Lütfen öncelikle bir site yöneticisinden etkinleştirmenin yapılmasını isteyin.

en: You currently don't have permission to update this addon. Please ask a site administrator to update.
tr: Halihazırda bu modülü güncellemek için izniniz yok. Lütfen güncellemenin yapılmasını bir site yöneticisinden isteyin.

en: You don't have any keywords yet.
tr: Henüz hiçbir anahtar kelimeniz yok.

en: You have %1$s more notifications
tr: %1$s bildiriminiz daha var

en: You have 1 more notification
tr: 1 bildirim hakkınız daha var

en: You have been using the %2$s Google Analytics V3 (Universal Analytics) integration which has been deprecated by Google and is no longer supported. This may affect your website's data accuracy and performance.%1$sTo ensure a seamless analytics experience, we recommend migrating to %3$s, a powerful analytics solution.%1$s%3$s offers advanced features such as real-time tracking, enhanced e-commerce analytics, and easy-to-understand reports, helping you make informed decisions to grow your online presence effectively.%1$sClick the button below to be redirected to the %3$s setup process, where you can start benefiting from its robust analytics capabilities immediately.
tr: Google tarafından kullanımdan kaldırılan ve artık desteklenmeyen %2$s Google Analytics V3 (Universal Analytics) entegrasyonunu kullanıyordunuz. Bu, web sitenizin veri doğruluğunu ve performansını etkileyebilir.%1$s Sorunsuz bir analitik deneyimi sağlamak için güçlü bir analitik çözümü olan %3$s eklentisine geçmenizi öneririz.%1$s%3$s, gerçek zamanlı izleme, gelişmiş e-ticaret analizi ve anlaşılması kolay raporlar gibi gelişmiş özellikler sunarak çevrimiçi varlığınızı etkili bir şekilde büyütmek için bilinçli kararlar almanıza yardımcı olur.%1$s Güçlü analiz yeteneklerinden hemen yararlanmaya başlayabileceğiniz %3$s kurulum sürecine yönlendirilmek için aşağıdaki butona tıklayın.

en: You have exceeded the limit for requests. Please try again later.
tr: İstek sınırını aştınız. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: You have exceeded the number of requests allowed by your %1$s plan.
tr: %1$s planınız ile izin verilen istek sayısını aştınız.

en: You have new notifications!
tr: Yeni bildirimleriniz var!

en: You have no new notifications.
tr: Yeni bildiriminiz yok.

en: You have no reports left.
tr: Hiçbir raporunuz kalmadı.

en: You have no saved backups.
tr: Kaydedilmiş yedeğiniz yok.

en: You have no visible plugins!
tr: Görünür eklentiniz yok!

en: You have not added any schema yet. You can add any schema graphs you like via the Schema Generator below.
tr: Henüz hiçbir şema eklemediniz. Aşağıdaki Şema Oluşturucu yoluyla istediğiniz şema grafiğini ekleyebilirsiniz.

en: You have not yet added a valid license key.
tr: Henüz geçerli bir lisans anahtarı eklemediniz.

en: You have reached the maximum of %1$s additional keyphrases.
tr: Maksimum %1$s ek anahtar kelime sayısına ulaştınız.

en: You have space to add more keywords and power words to boost your rankings and click-through rate.
tr: Sıralamanızı ve tıklama oranınızı iyileştirecek daha fazla anahtar kelimeler ve güç kelimeleri eklemek için yeriniz var.

en: You must first add content before the score can be determined.
tr: Puanın belirlenebilmesi için öncelikle içerik eklemeniz gerekmektedir.

en: You selected to install the free %1$s plugin during the setup of %2$s, but there was an issue during installation. Click below to manually install.
tr: %2$s kurulumu sırasında ücretsiz %1$s eklentisini yüklemeyi seçtiniz, ancak kurulum sırasında bir sorun oldu. Manuel olarak kurmak için aşağıyı tıklayın.

en: You should use HTTP redirections (301 permanant redirects) to pass PageRank from the "wrong" URLs to the standard (canonical) ones. That way, your content will still benefit from backlinks if someone makes a mistake and uses the wrong URL.
tr: PageRank'ı "yanlış" URL'lerden standart (kanonik) URL'lere geçirmek için HTTP yeniden yönlendirmelerini (301 kalıcı yeniden yönlendirmeleri) kullanmalısınız. Bu şekilde birisi hata yapıp yanlış URL'yi kullansa bile içeriğiniz geri bağlantılardan yararlanacaktır.

en: You should write as if your readers are selfish people with short attention spans (because that describes a large percentage of the world's population). Readers visit websites for selfish reasons - they're not there to make you happy.
tr: Okuyucularınız kısa ilgi sürelerine sahip bencil insanlarmış gibi yazmalısınız (çünkü bu dünya nüfusunun büyük bir yüzdesini tanımlamaktadır). Okuyucular web sitelerini bencil nedenlerle ziyaret eder - sizi mutlu etmek için orada değiller.

en: You will need to manually update everything.
tr: Her şeyi manuel olarak güncellemeniz gerekecek.

en: You won't have access to this functionality until the extensions have been purchased and installed.
tr: Uzantılar satın alınana ve yüklenene kadar bu işleve erişemezsiniz.

en: You're almost there! Once you complete the SEO setup your site will be optimized to rank in search engine results!
tr: Neredeyse işlem tamam! SEO kurulum ayarlarını bir defa gerçekleştirdiğinizde siteniz, arama motoru sonuçlarında daha iyi sıralamaya sahip olacak şekilde optimize edilecektir!

en: You're connected to SEOBoost!
tr: SEOBoost'a bağlandınız!

en: You're good to go!
tr: Herşeyiniz hazır!

en: You're using %1$s - no license needed. Enjoy!
tr: %1$s kullanmaktasınız - lisans gerekli değil. Keyfini çıkarın!

en: You're using %1$s. To unlock more features, consider %2$s
tr: %1$s kullanmaktasınız. Daha fazla özelliğin kilidini açmak için %2$s

en: You're using enough active voice. That's great!
tr: Yeterince aktif ses kullanıyorsun. Bu harika!

en: Your %1$s appears in the first paragraph. Well done!
tr: %1$s öğeniz ilk paragrafta görünüyor. Aferin!

en: Your %1$s does not appear in the first paragraph. Make sure the topic is clear immediately.
tr: %1$s ilk paragrafta görünmüyor. Konunun hemen netleştiğinden emin olun.

en: Your %1$s will be noindexed and excluded from the sitemap so that search engines ignore them. You can still control how their page title looks like below.
tr: Sitenizdeki %1$s dizin dışı ve site haritasının dışında bırakılarak arama motorlarının bunları yok sayması sağlanacaktır. Sayfa başlıklarının nasıl görüneceğini yine de aşağıdaki gibi kontrol edebilirsiniz.

en: Your Account is Connected to SEOBoost! 🎉
tr: Hesabınız SEOBoost'a Bağlandı! 🎉

en: Your Content
tr: İçeriğiniz

en: Your Email Address
tr: E-posta Adresiniz

en: Your Facebook URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: Facebook URL'niz geçersiz. Lütfen formatı kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Your H2 and H3 subheadings reflects the topic of your copy. Good job!
tr: H2 ve H3 alt başlıklarınız kopyanızın konusunu yansıtır. İyi iş çıkardınız!

en: Your H2 or H3 subheading reflects the topic of your copy. Good job!
tr: H2 ya da H3 alt başlığınız kopyanızın konusunu yansıtır. İyi iş çıkardınız!

en: Your Instagram URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: Instagram URL'niz geçersiz. Lütfen formatı kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Your LinkedIn URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: LinkedIn URL'niz geçersiz. Lütfen formatı kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Your Monthly SEO Email Summary
tr: Aylık SEO E-posta Özetiniz

en: Your MySpace URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: MySpace URL'niz geçersizdir. Lütfen formatı kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Your Organization Name and Logo are set
tr: Organizasyon Adınız ve Logonuz ayarlandı

en: Your Organization Name and/or Logo are blank
tr: Kuruluş Adınız ve/veya Logonuz boş

en: Your Organization Name and/or Logo are blank. These values are required for %1$s's Organization schema markup.
tr: Kuruluş Adınız ve/veya Logonuz boş. Bu değerler, %1$s eklentisinin Kuruluş şeması işaretlemesi için gereklidir.

en: Your Overall Site Score
tr: Genel Site Puanınız

en: Your Person Name and Image are set
tr: Kişi Adınız ve Resminiz ayarlandı

en: Your Person Name and/or Image are blank
tr: Kişi Adınız ve/veya Resminiz boş

en: Your Person Name and/or Image are blank. These values are required for %1$s's Person schema markup.
tr: Kişi Adınız ve/veya Resminiz boş. Bu değerler, %1$s'nun Kişi şeması işaretlemesi için gereklidir.

en: Your Pinterest URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: Pinterest URL'niz geçersiz. Lütfen formatı kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Your RSS feed has been disabled. Disabling the global RSS feed is NOT recommended. This will prevent users from subscribing to your content and can hurt your SEO rankings. You can re-enable the global RSS feed in the %1$scrawl content settings%2$s.
tr: RSS akışınız devre dışı bırakılmış. Küresel RSS akışının devre dışı bırakılması tavsiye EDİLMEZ. Bu durum, kullanıcıların içeriklerinize abone olmalarını engeller ve SEO sıralamalarınıza zarar verebilir. %1$sTarama içerik ayarları%2$s içerisinden küresel RSS akışını yeniden etkinleştirebilirsiniz.

en: Your SEO Performance Report for %1$s
tr: %1$s için SEO Performans Raporunuz

en: Your SEO title is %1$d characters long, which is too long.
tr: SEO başlığınız %1$d karakter uzunluğunda ve bu çok uzun.

en: Your SEO title is only %1$d characters long, which is too short.
tr: SEO başlığınız yalnızca %1$d karakter uzunluğunda ve bu çok kısa.

en: Your SEO title is set and is %1$d characters long.
tr: SEO başlığınız ayarlandı ve %1$d karakter uzunluğundadır.

en: Your Site Title and Tagline are set
tr: Site Başlığınız ve Etiket Satırınız hazır

en: Your Site Title and/or Tagline are blank
tr: Site Başlığınız ve/veya Etiket satırınız boş

en: Your Site Title and/or Tagline are blank. We recommend setting both of these values as %1$s requires these for various features, including our schema markup
tr: Site Başlığınız ve/veya Etiket Satırınız boş. Şema işaretlememiz de dahil olmak üzere çeşitli özellikler için bu değerlerin her ikisini de %1$s gerektirdiğinden ayarlamanızı öneririz.

en: Your Social Profiles
tr: Sosyal Profilleriniz

en: Your SoundCloud URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: SoundCloud URL'niz geçersiz. Lütfen formatı kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Your Templates
tr: Şablonlarınız

en: Your TikTok URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: TikTok URL'niz geçersiz. Lütfen biçimini kontrol edip tekrar deneyin.

en: Your Tumblr URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: Tumblr URL'niz geçersiz. Lütfen formatı kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Your URL appears to contain a domain inside the path: %1$s. Did you mean to use %2$s instead?
tr: URL'niz, yolun içerisinde bir alan adı içeriyor görünüyor: %1$s. Bunun yerine %2$s kullanmak mı istemiştiniz?

en: Your URL is invalid.
tr: URL'niz geçersiz.

en: Your URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: URL'niz geçersiz. Lütfen biçimi kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Your Username:
tr: Kullanıcı adınız:

en: Your Weekly SEO Email Summary
tr: Haftalık SEO E-posta Özetiniz

en: Your Wikipedia URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: Wikipedia URL'niz geçersiz. Lütfen formatı kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Your WordPress URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: WordPress URL'niz geçersiz. Lütfen formatı kontrol edip tekrar deneyin.

en: Your X (Twitter) URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: X (Twitter) URL'niz geçersiz. Lütfen formatı kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Your Yelp URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: Yelp URL'niz geçersiz. Lütfen formatı kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Your YouTube URL is invalid. Please check the format and try again.
tr: YouTube URL'niz geçersiz. Lütfen formatı kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Your browser version is not supported
tr: Tarayıcı sürümünüz desteklenmiyor

en: Your connection with Google Search Console has expired or is invalid. Please check that your site is verified in Google Search Console and try to reconnect. If the problem persists, please contact our support team.
tr: Google Arama Konsolu ile olan bağlantınızın süresi doldu veya geçersiz. Lütfen sitenin Google Arama Konsolu'nda doğrulanıp doğrulanmadığını kontrol edin ve yeniden bağlanmayı deneyin. Problem devam ederse lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.

en: Your content contains images and/or video(s).
tr: İçeriğinizde görseller ve/veya video(lar) yer alıyor.

en: Your email is needed so you can receive SEO recommendations. This email will also be used to connect your site with our SEO API.
tr: SEO önerileri alabilmeniz için e-postanız gereklidir. Bu e-posta, sitenizi SEO API'mize bağlamak için de kullanılacaktır.

en: Your entire site is set to globally nofollow content.
tr: Sitenizin tamamı küresel olarak nofollow (takip edilmeyecek) içerik olarak ayarlandı.

en: Your entire site is set to globally noindex content.
tr: Sitenizin tamamı dünya genelinde noindex (dizin dışı) içerik olarak ayarlandı.

en: Your headline doesn’t use enough words. You have more space to add keywords and power words to improve your SEO and get more engagement.
tr: Başlığınızda yeterli sayıda kelime yok. SEO'nuzu iyileştirmek ve daha fazla etkileşim almak amacıyla anahtar kelimeler ve güç kelimeler eklemek için daha fazla yeriniz var.

en: Your headline has a negative sentiment.
tr: Başlığınızın negatif bir genel havası var.

en: Your headline has a neutral sentiment.
tr: Başlığınızın nötr bir genel havası var.

en: Your headline has a positive sentiment.
tr: Başlığınızın pozitif bir genel havası var.

en: Your headline has the right amount of words. Headlines are more likely to be clicked on in search results if they have about 6 words.
tr: Başlığınızda doğru sayıda kelime mevcut. Başlıklar yaklaşık 6 kelime içerdiğinde arama sonuçlarında tıklanma olasılıkları daha yüksektir.

en: Your headline has too many words. Long headlines will get cut off in search results and won’t get as many clicks.
tr: Başlığınızda çok fazla kelime mevcut. Uzun başlıklar arama sonuçlarında kesilir ve genelde daha az tıklama alır.

en: Your headline would be more likely to get clicks if it had more common words.
tr: Başlığınızda daha fazla yaygın kelime yer alsaydı tıklama alma ihtimali daha yüksek olurdu.

en: Your headline would be more likely to get clicks if it had more uncommon words.
tr: Başlığınızda daha fazla yaygın olmayan kelime yer alsaydı tıklama alma ihtimali daha yüksek olurdu.

en: Your image's alt tag attribute.
tr: Görselinizin alternatif etiket özelliği.

en: Your license has been disabled.
tr: Lisansınız devre dışı bırakıldı.

en: Your license has expired.
tr: Lisansınızın süresi doldu.

en: Your license key is invalid.
tr: Lisans anahtarınız geçersiz.

en: Your license key provides access to updates and addons.
tr: Lisans anahtarınız güncellemelere ve modüllere erişim sağlar.

en: Your meta description is %1$d characters long, which is too long.
tr: Meta açıklamanız %1$d karakter uzunluğunda ve bu çok uzun.

en: Your meta description is only %1$d characters long, which is too short.
tr: Meta açıklamanız yalnızca %1$d karakter uzunluğunda ve bu çok kısa.

en: Your meta description is set and is %1$d characters long.
tr: Meta açıklamanız ayarlandı ve %1$d karakter uzunluğunda.

en: Your name or company name.
tr: Adınız veya şirket adınız.

en: Your page contains a noindex header or meta tag.
tr: Sayfanız bir noindex başlığı ya da meta etiketi içeriyor.

en: Your page does not contain any noindex header or meta tag.
tr: Sayfanız herhangi bir noindex başlığı ya da meta etiketi içermiyor.

en: Your page has a correct number of internal and external links.
tr: Sayfanızda doğru sayıda iç ve dış bağlantı var.

en: Your page is using the canonical link tag.
tr: Sayfanız standart bağlantı etiketini kullanıyor.

en: Your page makes %1$d requests.
tr: Sayfanız %1$d istekleri yapıyor.

en: Your post needs improvement!
tr: Gönderinizin iyileştirmeye ihtiyacı var!

en: Your response time is under 0.2 seconds.
tr: Yanıt süreniz 0,2 saniyenin altında.

en: Your robots.txt file is missing or unavailable.
tr: Robots.txt dosyanız eksik ya da kullanılamıyor.

en: Your server is not using "expires" headers for your images.
tr: Sunucunuz görselleriniz için "sona erme" başlıklarını kullanmıyor.

en: Your server is using "expires" headers for your images.
tr: Sunucunuz görselleriniz için "sona erme" başlıklarını kullanıyor.

en: Your settings have been reset successfully!
tr: Ayarlarınız başarıyla sıfırlandı!

en: Your site already has %1$s activated. If you want to switch to %2$s, please first go to Plugins > Installed Plugins and deactivate %1$s. Then, you can activate %2$s.
tr: Sitenizde %1$s zaten etkinleştirilmiş halde. %2$s sürümüne geçiş yapmak isterseniz lütfen ilk önce Eklentiler > Yüklü Eklentiler seçimini yapın ve %1$s seçeneğini etkisizleştirin. Sonrasında %2$s sürümünü etkinleştirebilirsiniz.

en: Your site appears in search results
tr: Siteniz arama sonuçlarında görüntüleniyor

en: Your site does not appear in search results
tr: Siteniz arama sonuçlarında görüntülenmiyor

en: Your site has a %1$s higher CTR compared to the previous period.
tr: Bir önceki döneme göre sitenizin tıklama oranı %1$s daha yüksek.

en: Your site has a %1$s lower CTR compared to the previous period.
tr: Bir önceki döneme göre sitenizin tıklama oranı %1$s daha düşük.

en: Your site has a robots.txt file which includes one or more "disallow" directives.
tr: Sitenizde bir ya da daha fazla "reddetme" yönergesi içeren bir robots.txt dosyası var.

en: Your site has a robots.txt file.
tr: Siteniz bir robots.txt dosyasına sahiptir.

en: Your site has received %1$s fewer clicks compared to the previous period, which is a %2$s decrease.
tr: Siteniz bir önceki döneme göre %1$s daha az tıklama aldı, yani %2$s düşüş oldu.

en: Your site has received %1$s fewer impressions compared to the previous period, which is a %2$s decrease.
tr: Siteniz bir önceki döneme göre %1$s daha az etkileşim aldı, yani %2$s düşüş oldu.

en: Your site has received %1$s more clicks compared to the previous period, which is a %2$s increase.
tr: Siteniz bir önceki döneme göre %1$s daha fazla tıklama aldı, yani %2$s artış oldu.

en: Your site has received %1$s more impressions compared to the previous period, which is a %2$s increase.
tr: Siteniz bir önceki döneme göre %1$s daha fazla etkileşim aldı, yani %2$s artış oldu.

en: Your site has received the same number of clicks compared to the previous period.
tr: Siteniz bir önceki döneme göre aynı sayıda tıklama aldı.

en: Your site has received the same number of impressions compared to the previous period.
tr: Siteniz bir önceki döneme göre aynı sayıda etkileşim aldı.

en: Your site has the same CTR compared to the previous period.
tr: Bir önceki döneme göre sitenizin tıklama oranı aynı.

en: Your site is connected directly to Google Search Console and your sitemaps are in sync.
tr: Siteniz doğrudan Google Search Console'a bağlandı ve site haritalarınız senkronize edilmiş halde.

en: Your site is currently not connected to %1$s. In order to analyze your site, you must first connect to our server. Please connect to %1$s and try again.
tr: Siteniz şu anda %1$s ile bağlantılı değil. Sitenizi analiz etmek için öncelikle sunucumuza bağlanmanız gerekiyor. Lütfen %1$s'e bağlanın ve tekrar deneyin.

en: Your site is not connected. Please connect to %1$s, then try again.
tr: Siteniz bağlı değil. Lütfen %1$s ile bağlantı kurun ve sonra tekrar deneyin.

en: Your site is not using a secure transfer protocol (https).
tr: Siteniz bir güvenli aktarım protokolü (https) kullanmıyor.

en: Your site is running an %1$sinsecure version%2$s of PHP that is no longer supported. Please contact your web hosting provider to update your PHP version or switch to a %3$srecommended WordPress hosting company%4$s.
tr: Siteniz artık desteklenmeyen bir PHP %1$ssürümünü%2$s çalıştırıyor. PHP sürümünüzü güncellemek için lütfen web hosting sağlayıcınızla iletişime geçin ya da %3$s önerilen bir WordPress hosting şirketine %4$s geçin.

en: Your site is running an %1$sinsecure version%2$s of WordPress that is no longer supported. Please update your site to the latest version of WordPress in order to continue using %3$s.
tr: Siteniz artık desteklenmeyen ve %1$sgüvenli olmayan bir WordPress sürümünü%2$s çalıştırıyor. %3$s eklentisini kullanmaya devam etmek için lütfen sitenizi WordPress'in en son sürümüne güncelleyin.

en: Your site is running an %1$soutdated version%2$s of PHP that is no longer supported and may cause issues with %3$s. Please contact your web hosting provider to update your PHP version or switch to a %4$srecommended WordPress hosting company%5$s.
tr: Siteniz artık desteklenmeyen %1$szamanı geçmiş bir versiyon%2$s PHP sürümünü çalıştırıyor ve bu yüzden %3$s ile sorunlara neden olabilir. PHP sürümünüzü güncellemek için lütfen web hosting sağlayıcınızla iletişime geçin ya da %4$s önerilen bir WordPress hosting şirketine %5$s geçin.

en: Your site is running an %1$soutdated version%2$s of WordPress. We recommend using the latest version of WordPress in order to keep your site secure.
tr: Siteniz, WordPress'in %1$seski bir sürümünü%2$s çalıştırıyor. Sitenizi güvende tutmanız için en son WordPress sürümünü kullanmanızı tavsiye ederiz.

en: Your site is set to private. This means WordPress asks search engines to exclude your website from search results.
tr: Siteniz özel olarak ayarlandı. Yani WordPress, arama motorlarından sizin web sitenizi arama sonuçlarının dışında tutmalarını istemektedir.

en: Your site is set to public. Search engines will index your website and it will appear in search results.
tr: Siteniz herkese açık olarak ayarlandı. Arama motorları web sitenizi indeksleyecek ve böylece web siteniz arama sonuçlarında görüntülenecektir.

en: Your site is using a secure transfer protocol (https).
tr: Siteniz bir güvenli aktarım protokolü (https) kullanıyor.

en: Your site ranked for %1$s fewer keywords compared to the previous period, which is a %2$s decrease.
tr: Bir önceki döneme göre siteniz %1$s daha az anahtar kelimede sıralamaya girdi, yani %2$s düşüş oldu.

en: Your site ranked for %1$s more keywords compared to the previous period, which is a %2$s increase.
tr: Bir önceki döneme göre siteniz %1$s daha fazla anahtar kelimede sıralamaya girdi, yani %2$s artış oldu.

en: Your site ranked for the same number of keywords compared to the previous period.
tr: Bir önceki döneme göre siteniz aynı sayıda anahtar kelimede sıralamaya girdi.

en: Your site title.
tr: Site başlığınız.

en: Your site was removed from Google Search Console.
tr: Siteniz Google Search Console'dan kaldırıldı.

en: Your sitemap has errors.
tr: Site haritanızda hatalar var.

en: Your source is a protected path and cannot be redirected.
tr: Kaynağınız korumalı bir yoldur ve yeniden yönlendirilemez.

en: Your source is the same as a target and this will create a loop.
tr: Kaynağınız hedef ile aynıdır ve bu da bir döngü oluşturacaktır.

en: Your static sitemap is currently being regenerated. This may take some time based on the size of your site. This may also cause the sitemap content to look outdated.
tr: Statik site haritası halihazırda yeniden oluşturuluyor. Bu işlem, sitenizin boyutuna bağlı olarak biraz zaman alabilir. Bu aynı zamanda site haritası içeriğinin de eski görünmesine yol açabilir.

en: Your target URL contains the invalid character(s) %1$s
tr: Hedef URL'niz geçersiz karakter(ler) %1$s içeriyor

en: Your target URL is not valid.
tr: Hedef URL'niz geçerli değil.

en: Your target URL should be an absolute URL like %1$s or start with a slash %2$s.
tr: Hedef URL'niz %1$s gibi bir mutlak URL olmalı veya bir eğik çizgi ile başlamalıdır %2$s.

en: Your theme is not visible!
tr: Temanız görünür değil!

en: Your user account role does not have access to edit this field. %1$s
tr: Kullanıcı hesabı rolünüz, bu alanı düzenlemek için erişime sahip değildir. %1$s

en: Yup, we know a thing or two about building awesome products that customers love.
tr: Evet, müşterilerin çok sevdiği harika ürünler yapma konusunda bir şeyler biliyoruz.

en: Zambia
tr: Zambiya

en: Zimbabwe
tr: Zimbabve

en: Zip Code
tr: Posta Kodu

en: a day ago
tr: bir gün önce

en: a few seconds ago
tr: birkaç saniye önce

en: a minute ago
tr: bir dakika önce

en: a month ago
tr: bir ay önce

en: a year ago
tr: bir yıl önce

en: always
tr: her zaman

en: and was generated on %1$s at %2$s
tr: ve %1$s tarihinde saat %2$s itibariyle oluşturuldu

en: archive
tr: arşiv

en: at
tr: saat

en: at least one
tr: en az bir tane

en: calculating keywords heading presence
tr: anahtar kelimelerde başlığın varlığı hesaplanıyor

en: calculating keywords importance
tr: anahtar kelimelerin önemi hesaplanıyor

en: calculating keywords use suggestions
tr: anahtar kelime kullanım önerileri hesaplanıyor

en: daily
tr: günlük

en: days ago
tr: gün önce

en: default
tr: varsayılan

en: description
tr: açıklama

en: desktop
tr: masaüstü

en: dynamically
tr: dinamik

en: e.g. %1$s
tr: örn. %1$s

en: fetching competitor data
tr: rakip verileri getiriliyor

en: fetching keywords data
tr: anahtar kelime verileri getiriliyor

en: fetching keywords examples
tr: anahtar kelime örnekleri getiriliyor

en: fetching report
tr: rapor getiriliyor

en: from the network level
tr: ağ seviyesinden

en: hourly
tr: saatlik

en: in search results
tr: arama sonuçlarında

en: internal linking recommendations in Link Assistant.
tr: Bağlantı Asistanı'nda dahili bağlantı önerileri.

en: items
tr: öğeler

en: items per page
tr: sayfa başına öğe

en: meta descriptions
tr: meta açıklamaları

en: minutes ago
tr: dakikalar önce

en: monthly
tr: aylık

en: months ago
tr: aylar önce

en: n/a
tr: yok

en: name
tr: ad

en: needs update
tr: güncelleme gerekli

en: never
tr: asla

en: not installed
tr: yüklü değil

en: of
tr: /

en: off
tr: indirim

en: other domains
tr: diğer alan adları

en: processing keyword
tr: anahtar kelime işleniyor

en: querying search engines
tr: ara motorları sorgulanıyor

en: readability
tr: okunabilirlik

en: review | reviews
tr[0]: inceleme
tr[1]: inceleme

en: save 60% off
tr: %60 indirimden yararlanabilirsiniz

en: search key word goes here
tr: arama anahtar kelimesi buraya

en: sitemap
tr: site haritası

en: sitemaps
tr: site haritaları

en: source url set once post is published
tr: kaynak url'si, gönderi yayınlandıktan sonra belirlenmiş

en: statically
tr: statik olarak

en: this is an RSS Sitemap, meant to be consumed by search engines like Google or Bing.
tr: bu, Google veya Bing gibi arama motorları tarafından tüketilmesi amaçlanan bir RSS Site Haritasıdır.

en: this is an XML Sitemap, meant to be consumed by search engines like Google or Bing.
tr: bu sayfa, Google veya Bing gibi arama motorları tarafından kullanılması amaçlanan bir XML Site Haritasıdır.

en: title
tr: başlık

en: titles
tr: başlıklar

en: to analyze a competitor site.
tr: rakip bir siteyi analiz edin.

en: to see your Site Score.
tr: Site Puanınızı görün.

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: upgrade to %1$s
tr: %1$s sürümüne yükseltin

en: upgrading to %1$s
tr: %1$s sürümüne yükseltmeyi

en: very easy
tr: çok kolay

en: vote | votes
tr[0]: oy
tr[1]: oy

en: weekly
tr: haftalık

en: what's this?
tr: bu nedir?

en: yearly
tr: yılda bir

en: years ago
tr: yıllar önce
