Bakan Güllüce, “Türk Mimarisinde İz Bırakanlar” ve “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarihçesi” Adlı Kitapların Tanıtımı Toplantısına Katıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce,  “Türk Mimarisinde İz Bırakanlar” ve “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarihçesi” adlı kitapların tanıtımı toplantısında katıldı.

İstanbul’da düzenlenen tanıtım toplantısına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, kitapların, Türk mimarisinin önemli isimlerini gelecek kuşaklara anlatmak için hazırlandığını söyledi.

Bakan Güllüce, “Yaşadığımız topraklara ve bu toprak üzerinde süregelen imar ve inşa faaliyetlerine katkıda bulunanlara duyduğumuz bir vefanın ifadesi olarak harmanladığımız bu kitaplar, inanıyoruz ki alanında oluşan büyük bir boşluğu dolduracaktır” diye konuştu.

Türkiye’nin kendine has, özgün bir mimarisinin oluşması temennisinde bulunan Bakan Güllüce, kitapların hazırlanmasına katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırlattığı, “Türk Mimarisinde İz Bırakanlar” adlı kitapta 85 önemli mimarın eserleri ve biyografileri, 95 yazar tarafından kaleme alındı. Bir yıllık çalışma sonucunda hazırlatılan kitapların yayın kurulunda Cihan Aktaş, Ahmet Bozkurt, M. Ebru Erdönmez Dinçer, Zübeyr Saltuklu, Mehmet Sarıtaş, Irvın Cemil Schick, Ömer Yılmaz yer aldı. Kitaplara Beşir Ayvazoğlu ve İlber Ortaylı gibi önemli yazar ve akademisyenler de katkı sundu.

 


İletişim Bilgilerimiz

Haliç Çevre İletişim Bilgilerimiz
+90 212 621 23 40

+90 212 621 23 59

info@haliccevre.com

Önemli Linkler

Çevre ile İlgili Önemli Linkler
Ulusal Linkler

Uluslararası Linkler

Uluslararası Sözleşmeler

Sosyal Medya Hesaplarımız

Haliç Çevre Sosyal Medya Hesapları


Merhaba
1
Merhaba,
Mesajınıza hafta içi 08:00 - 17:30 saatleri arasında dönüş yapılacaktır.