Çevre Laboratuvarları Emisyon/İmisyon ve Gürültü/Titreşim Modülü Eğitimi (08-11 Ocak 2019)

Laboratuvarların sahada yaptığı ölçümlerinin bildiriminin yapılması amacıyla kullanılan “Emisyon Ölçüm Programı” güncellenmiş olup 2019 yılında “Laboratuvar Yetkilendirme Uygulaması” altında canlıya alınacak ve eski program uygulamaya kapatılacaktır. Bu sebeple yetki/başvuru kapsamlarında Emisyon, İmisyon, Gürültü ve Titreşim bulunan laboratuvarlara   08.01.2019 -11.01.2019 tarihleri arasında “Emisiyon/imisyon” ve “Gürültü/Titreşim” Ölçüm Modülü kullanım eğitimi düzenlenecektir. Eğitime katılım zorunlu olup, katılım sağlayacak Laboratuvarların Listesi/Eğitim Günü (Ek-1) ve Eğitim Programı (Ek-2) ekte verilmektedir.

Söz konusu eğitim saat 14:00’ de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Referans Laboratuarı’nda (Haymana Yolu 5.Km. 06830 Gölbaşı/ ANKARA) yapılacak olup; her bir Çevre Laboratuvarından yalnız bir kişi katılım sağlayabilecektir. Eğitim sonrasında Uygulamaya ait eğitim videosu sistemde yayımlanacaktır.

Bakanlığın güvenlik politikaları gereği internet bağlantı izni verilemeyecek olması nedeni ile sisteme canlı olarak bağlanarak kayıt oluşturmak isteyen katılımcıların notebook ve internet bağlantısı için gerekli donanımı (modem vs.) eğitime gelirken yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Oluşturulacak kayıtların sağlıklı olması için var ise, ileri tarihte planlanan ölçüm kayıtları yok  ise eski ölçüm kayıtlarını yanlarında getirmeleri faydalı olacaktır.

Eğitime katılım sağlayacak yetkili personelin “Ad-Soyad ve Laboratuvardaki Görevi” bilgisinin en geç 04 Ocak 2019 tarihine kadar abirim.ugur@csb.gov.tr adresine mail atılması gerekmektedir.

 

Bilgilerinize Duyurulur…

 

Kaynak: https://lab.csb.gov.tr/


İletişim Bilgilerimiz

Haliç Çevre İletişim Bilgilerimiz
+90 212 621 23 40

+90 212 621 23 59

info@haliccevre.com

Önemli Linkler

Çevre ile İlgili Önemli Linkler
Ulusal Linkler

Uluslararası Linkler

Uluslararası Sözleşmeler

Sosyal Medya Hesaplarımız

Haliç Çevre Sosyal Medya Hesapları