Emisyon-İmisyon Ölçüm Raporlama Personelleri Sertifikasyon Eğitimi

03.01.2018

Sayın İlgili;

2001 yılında Bakanlığımızın bünyesinde kurulan Türkiye Çevre Koruma Vakfı, Bakanlığın desteklenmesi ve güçlendirilmesi faaliyetleri yanında, ülkemiz çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalara katkı ve destek sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Bakanlığımız tarafından hazırlanan 25 Aralık 2013 tarih ve 28862 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarları Yeterlik Yönetmeliği’nin 19. Maddesi 2. Bendinde; ‘‘Bakanlık, mevzuat gereği veya gerekli gördüğü konularda eğitime katılma veya sertifika alma zorunluluğu getirebilir’’, 19. Maddesi 3. bendinde ise ‘‘gerekli durumlarda eğitim konuları, içeriği, katılım şartları ve sınav gerekliliği gibi hususlar, Bakanlıkça belirlenir’’ hükmüne yer verilmiştir.

Bu kapsamda “Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarları Yeterlik Yönetmeliği” kapsamında Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi verilen Çevre Laboratuvarlarının; emisyon ve imisyon ölçümlerine ilişkin raporlamayı gerçekleştiren Raporlama Personelleri için18-22 Şubat ve 22-26 Şubat tarihleri arasında 2 grup olmak üzere mevzuat, standart, ölçüm yöntemleri ve raporlama hususlarını içeren ilk sertifikasyon eğitimi olan “Emisyon-İmisyon Ölçüm Raporlama Personelleri Sertifikasyon Eğitimi” gerçekleştirilecektir.

Eğitim kontenjanla sınırlıdır. Gruplandırmalar kayıt sırasına göre yapılacak olup iki grup arasında değişiklik yapılmayacaktır. Son başvuru tarihi bittikten sonra gruplandırmalar tarafınıza bildirilecektir bu yüzden kayıt esnasında lütfen güncel ve bireysel mail adreslerinizi yazarak takip ediniz.

Eğitime katılmak isteyenler öncelikle bulundukları ilin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri Döner Sermayesinden ‘’Çevre Alanında Teorik ve Pratik Eğitimi” için Referans numarası alarak, Bakanlığımız Döner Sermaye Müdürlüğü Halk Bankası Kurumsal 301 no.lu hesabına 680 TL yatırdıktan sonra  Banka dekontunu basvuru.tucev.org kayıt sisteminde ilgili yere yüklemeleri gerekmektedir.

Ayrıca katılımcılar eğitim ve konaklama bedeli olan 1.770 TL (KDV dahil ) Türkiye Çevre Koruma Vakfı İktisadi İşletmesi, T.C. Ziraat Bankası, Kamu Girişimci Şubesi, IBAN:TR71 0001 0025 3352 1264 1250 19 no’lu hesaba ödedikten sonra sistemde ilgili yere bu ücretin dekont numarasını yazarak 2 Şubat 2018 tarihine kadar basvuru.tucev.org ‘ dan kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Katılımcılarımızın tek kişilik odalarda tam pansiyon konaklama (Akşam Yemeği, Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği, Öğle ve Akşam yemeklerinde 1 Adet Meşrubat, Lobi genel alanında (Mercan, Yasemin ve Oyun Cafe) geçerli Çay – Nescafe , minibarda günlük kişi başı 1 adet 0,5 lt su ve Toplantı günlerinde iki adet kurabiyeli kahve molası dâhildir.), eğitim materyalleri, sarf malzemeleri, otogardan otele(14:00’da) ,dönüşte otelden otogara (13:30’da) tek transfer organizasyon tarafından karşılanacaktır. Eğitim NG Hotels/Afyon’da (NG Afyon Wellness & Convention İzmir Karayolu 7. Km. / AFYON) düzenlenecektir.

** Eğitime katılmak isteyen katılımcıların yukarıda belirtilen iki ayrı ücretinde ödemesini yaptıktan sonra dekontlarıyla beraber sistemden kayıt oluşturmaları gerekmektedir. Aksi halde kayıtlar dikkate alınmayacak, silinecektir.

*Otele giriş çıkış saatleri ve detaylı bilgiyi başvuru sayfasında bulabilirsiniz.

SON BAŞVURU TARİHİ: 02 ŞUBAT 2018”

 

KAYNAK: http://www.tucev.org


İletişim Bilgilerimiz

Haliç Çevre İletişim Bilgilerimiz
+90 212 621 23 40

+90 212 621 23 59

info@haliccevre.com

Önemli Linkler

Çevre ile İlgili Önemli Linkler
Ulusal Linkler

Uluslararası Linkler

Uluslararası Sözleşmeler

Sosyal Medya Hesaplarımız

Haliç Çevre Sosyal Medya Hesapları


Merhaba
Mesaj Gönderin...
Mesajınıza hafta içi 08:00 - 17:30 saatleri arasında dönüş yapılacaktır.
Powered by