Tıbbi Atık Kabul Belgesi

Her yıl yenilenmekte olan Tıbbi Atık Sözleşmeleri konusunda İBB tarafından yayınlanan duyuru aşağıda verilmiştir. 20 yatak altı veya yataksız sağlık kuruluşlarının Tıbbi Atık Kabul Belgesi başvuru/ yenileme işlemleri 01.01.2018 tarihi itibariyle elektronik ortamda yapılmaya başlanacaktır.

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Müdürlüğü, 20 yatak altı ve yataksız sağlık kuruluşlarının tıbbi atıklarının toplanması-taşınması ve bertarafı için vermiş olduğu hizmeti 2015 yılından beri sürdürüyor.

Günlük toplanan yaklaşık 65 ton tıbbi atığın bir kısmı Odayeri Yakma Tesisinde yakılarak, diğer kısmı ise İBB Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi’ nde sterilizasyon işlemine tabii tutulduktan sonra evsel atık düzenli depolama sahasında depolanarak bertaraf ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Müdürlüğü tüm sağlık kuruluşlarının tıbbi atıklarının toplanması-taşınması ve bertaraf işini sistemli ve yasal mevzuata uygun şekilde yürütmektedir.

Sağlık kuruluşlarının başvurusu üzerine hazırlanan Tıbbi Atık Kabul Belgesi’nin düzenlenmesi işi artık internet ortamından da yapılabilecek. İBB Atık Yönetimi Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma, 20 yatak altı ve yataksız sağlık kuruluşlarının tümünü kapsayacak olup, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren ilimizde bulunan sağlık kuruluşlarına verilecek hizmeti kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

İstanbul genelinde bulunan yaklaşık 8000 adet 20 yatak altı ve yataksız sağlık kuruluşuna hizmet verilmekte ve daha sonraki süreçte 20 yatak ve üzeri sağlık kuruluşlarının da bu sisteme dahil edilmesi planlanmaktadır.

Belediyemiz web sayfası üzerinden erişilebilecek olan uygulamaya, kullanıcı adı ve şifre alarak giriş yapan sağlık kuruluşları uygulama üzerinden kendi belgelerini hazırlayabilecekler.

Sistem hayata geçtiğinde sosyal medya hesaplarımız ve belediyemiz web sayfası üzerinden duyuru yapılacaktır.”

 

KAYNAKhttps://atikyonetimi.ibb.istanbul


İletişim Bilgilerimiz

Haliç Çevre İletişim Bilgilerimiz
+90 212 621 23 40

+90 212 621 23 59

info@haliccevre.com

Önemli Linkler

Çevre ile İlgili Önemli Linkler
Ulusal Linkler

Uluslararası Linkler

Uluslararası Sözleşmeler

Sosyal Medya Hesaplarımız

Haliç Çevre Sosyal Medya Hesapları